• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

FETÖ İTİRAFÇISI SAVCI FERHAT SARIKAYA HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

FETÖ itirafçısı savcı Ferhat Sarıkaya hakkında soruşturma başlatıldı!Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ itirafçısı savcı Ferhat Sarıkaya hakkında HSYK'nın soruşturma başlattığını açıkladı.

09 Ağustos 2016 Salı 12:05
FETÖ itirafçısı savcı Ferhat Sarıkaya hakkında soruşturma başlatıldı

Umut Kitabevi'ne bombalı saldırıya ilişkin iddianameyi hazırlayan savcı Ferhat Sarıkaya'nın itirafları gündemdeki yerini korurken, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan tartışmalı savcı hakkında açıklama geldi.

 

Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Bozdağ, savcı Ferhat Sarıkaya ile ilgiliHSYK'nın soruşturma başlattığını açıkladı. Bozdağ, kurul müfettişi eliyle Ferhat Sarıkaya'nın durumunun incelendiğini söyledi.

 

Fethullah Gülen Cemaati üyesi olduğunu söyleyen ve yakalandıktan sonra itirafçı olan savcı Ferhat Sarıkaya, birçok davada FETÖ/PDY'nin isteği doğrultusunda karar çıkartılması için çalıştığını itiraf etmişti.

 

BÜYÜKANIT'LA İLGİLİ İTİRAFLAR

Şemdinli savcısı olarak bilinen Ferhat Sarıkaya, Orgeneral Büyükanıt'ın genelkurmay Başkanı olmasının önünü kesmek için, Büyükanıt'ın ismini iddianameye yazmasıyla gündeme gelmişti. 15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrasında, Sarıkaya, geçmişte yaptıklarının tümünün FETÖ talimatıyla olduğunu itiraf etmişti.

 

İNTİHAR EDEN GENEL SEKRETERİN AİLESİNDEN SUÇ DUYURUSU

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin ifade veren cumhuriyet savcısıFerhat Sarıkaya'nın 11 yıl önce Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanması istemi sonucunda tutuklanan ve cezaevinde intihar eden üniversitenin genel sekreteri Enver Arpalı'nın ölümünden sorumlu olduğu iddia edilmişti. Arpalı'nın ailesi, Sarıkaya hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı

Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı. Samsun'da kapatılan Feza Okulları’na yönelik FETÖ operasyonunda aranan bir kişi Sinop'ta yakalandıktan sonra tutuklandı.

Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi

Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi. İstanbul'da belediye otobüsünde şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu ilk duruşmada tahliye edildi.

Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı

Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı. Samsun'da daha önce gözaltına alınıq serbest bırakılan Aktif-Sen üyesi 3 öğretmenden 2'si FETÖ'den tutuklandı.

Samsun'da FETÖ'den aranan 4 kişi Atakum ilçesinde yakalandı

Samsun'da FETÖ'den aranan 4 kişi Atakum ilçesinde yakalandı Samsun'da Vezirköprü Cumhuriyet Savcılığı tarafından haklarında yakalama kararı çıkartılan 2’si kadın 4 kişi FETÖ operasyonunda Atakum ilçesinde yakalanarak Vezirköprü ilçesine gönderildi.

KÖŞE YAZARLARI