• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

FIRAT KALKANI OPERASYONUNUN 15'İNCİ GÜNÜNDE TSK SON DURUMU AÇIKLADI

Fırat Kalkanı operasyonunun 15'inci gününde TSK son durumu açıkladı! Fırat Kalkanı operasyonu 15. günde devam ediyor. TSK bu sabah yeni bir açıklama yaptı.

07 Eylül 2016 Çarşamba 13:39
Fırat Kalkanı operasyonunun 15'inci gününde TSK son durumu açıkladı

TSK tarafından Fırat Kalkanı operasyonunun 14'ncü gününe ilişkin yapılan açıklamada, "Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda 4 köye (Vukuf, Sadvi, El Eyyubiyah ve Şandi) ilave olarak Sinekli ve Abubiyat köyleri ele geçirildi. 6 Eylül'de ele geçirilen köy sayısı 6'ya ulaştı" denildi.

 

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birlikler, Çobanbey beldesinin güneybatısındaki El Vakf köyü çevresinde IŞİD'li teröristlere ağır silahlarla saldırdı.


Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birlikler, Çobanbey beldesinin güneybatısındaki köyleri terör örgütü IŞİD'den kurtarmak için ilerleyişini sürdürdü.


Suriye'nin Çobanbey ilçesinde kurtarılan köylerin sakinleri, yaşadıkları dehşet dolu günleri anlattı. ÖSO tarafından oluşturulan birçok kontrol noktasından geçilerek ulaşılabilen köylerde, sokaklarda az sayıda çocuk ve yaşlı erkek görülüyor.


Teröristlerden kurtarılan köylerde, evlerin, küçük dükkanların, cami ve okulların harabeye döndüğü görülüyor.

Kaynak: Hürriyet

DİĞER HABERLER

14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı

14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı 14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı. Tunceli'de 14 teröristi öldüren Şahinler JÖH timleri karargahta mehter marşı eşliğinde coşkuyla böyle karşılandı.

Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak

Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak. İçişleri Bakanlığı'na bağlanan Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı araçlar artık siyah plaka yerine turkuaz renkli plaka kullanmaya başladılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın (28 Mart 2017 Salı) Samsun'a geliyor. SAMULAŞ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun ziyareti nedeniyle Salı günü tramvayın ücretsiz olacağını duyurdu.

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa maalesef ve maalesef ırkçılığın, ayrımcılığın sarmalına girmiş durumda. Siyasi makamlarda oturanlar bir akıl tutulmasına girmiş vaziyetteler. Avrupa bize değil de biz gidelim Avrupalılara yardımcı olalım" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET