• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

FUAT KÖKTAŞ KANAL B CANLI YAYININDA FETÖ OPERASYONLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında FETÖ operasyonları ve Başkanlık Sistemi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. 

19 Ekim 2016 Çarşamba 15:25
Fuat Köktaş Kanal B canlı yayınında FETÖ operasyonları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında FETÖ operasyonları ve Başkanlık Sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında Uğraş Bingöl'ün sunduğu Gündemin İçinden programında yaptığı açıklamada FETÖ operasyonları sonrası gündeme gelen mağduriyet iddiaları ile ilgili flaş açıklamalar yaptı. 


FETÖ operasyonları sonrası gündeme gelen mağduriyet iddiaları için "Algı operasyonu" diyen Fuat Köktaş, "FETÖ operasyonlarının bir mağdur yarattığını düşünmüyorum. Belki bin de 5 mağdur olduğu söyleniyor.  Biz bu operasyonlarda meslekten ihraç edilenleri meslekten ihraç edildikten sonra öğreniyoruz. Mağduriyetler biraz da alğı operasyonu kapsamında yapıldı. Mağdur edebiyatını yapanlarda FETÖ'cüler. Görevden alınanların anne ve babaları bize geliyor, oğulları veya kızlarının mağdur olduğunu söylüyor.  Biz bu mağdur olduklarını söyleyenlerle ilgili neden açığa alındıklarını ilgili yerlere soruyoruz. 
Ama bir bakıyorsunuz bunlarla ilişkileri çıkıyor. Anne ve baba bu konuya duygusal yaklaşıyor.  15 Temmuz darbe girişimi başarılı olmuş olsaydı ben Fuat Köktaş olarak burada olacakmıydım. Ben yoktum.  Bu masumdur,  bunu bırakın diyenler bu ülkede yönetici olacaktı.  Darbe sonucunda yönetici olacaktı. Bir çok insan bu ülkede zulüm altında olacaktı. Bütün parlementer sistem rafa kaldırılacaktı. Belkide şuanda biz bu paralel yapı başarılı olmuş olsaydı ülkenin her yerinde iç savaş olacaktı. Bunları gözardı edemeyiz" dedi.

 

 


KAPI KAPI DOLAŞIP HDP'YE OY İSTEDİLER

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında ilginç bir bilgide paylaşarak, "17-25 Aralıktan sonra o masum denilen insanlar seçimlerde bizden önce sandıkların başlarına gidip nöbet tutmuşlar,  şehrimizde de var hepsini tanıyorum. Sandıkların başında durup o adaya çıkan oylara sahip çıkmışlar. Sen bana nasıl dersin ki ben masumum. Ben bunu yaşadım. 7 Haziran seçimlerinde Samsun'da bazı ilçelerde kapı kapı dolaşanların HDP'ye oy istediklerini biliyoruz. HDP'ye oy istenilmesini yadırgamıyoruz ama burada ki hedef AK Parti'nin tek başına iktidara gelmemesi. PKK ve FETÖ'nün aynı kaynaktan beslendiğinin en büyük göstergesidir bu. İkisi de aynı süreçten geliyor aynı kaynaktan besleniyor. İkisi de aynı ortak hedefe hizmet ediyor. Türkiye'yi parçalamak." diye konuştu.

 

 

 

 

ZAMAN KAYBETMEDEN BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİLMELİDİR
 
Kanal B'de ki canlı yayında Fuat Köktaş ayrıca Başkanlık Sistemi ile ilgili tartışmalarla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Fuat Köktaş, Başkanlık Sistemi ile ilgili Devlet Bahçeli'ye yöneltilen eleştirilere katılmadığını belirterek, "Devlet Bahçeli, Başkanlık Sistemine evet demedi. samsunkenthaber Devlet Bahçeli beş Başkanlık Sistemi ile ilgili meselede halkın son kararı vermesi gerektiğini söyledi.  Sayın Bahçeli açıklamasında 'Başkanlık Sistemi eninde sonunda meclise gelecek. Biran önce bu meseleyi bitirelim. Düğümü halk çözsün. Halk buna hayır diyorsa başkanlık sistemini kaldıralım parlementer sistemle yolumuza devam edelim. Düğümü çözmesi gereken millettir.' dedi. Bizce de bu konuda son sözü millet söylemeli. Benim şahsı görüşüm zaman kaybetmeden milletin onayından geçilerek Başkanlık Sistemine geçilmelidir. "

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Akdeniz'in 19 kilometre derininde deprem oldu

Akdeniz'in 19 kilometre derininde deprem oldu Akdeniz'in 19 kilometre derininde deprem oldu! Akdeniz'de 3.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Hanife Avcı'dan Samsun'da flaş Adil Öksüz açıklaması

Hanife Avcı'dan Samsun'da flaş Adil Öksüz açıklaması Hanife Avcı'dan Samsun'da flaş Adil Öksüz açıklaması. Hanife Avcı, Samsun Aydınlar Ocağı'nın Devlet Güvenliğine Yönelik Yapılar konferansında konuştu.

Erzurum'da Pir Ali Baba'nın Binbir Hatim geleneği sürüyor

Erzurum'da Pir Ali Baba'nın Binbir Hatim geleneği sürüyor Erzurum'da Pir Ali Baba'nın Binbir Hatim geleneği sürüyor! Erzurum’da 481 yıl önce Pir Ali Baba tarafından başlatılan "Binbir Hatim" geleneğini devam ettiren esnaf, arkadaşları ile birlikte doğaya bin 1 ekmek bıraktı.

İzmir'de çalılıkları temizlerken Osmanlı dönemine ait mezarlıklar buldu

İzmir'de çalılıkları temizlerken Osmanlı dönemine ait mezarlıklar buldu İzmir'de çalılıkları temizlerken Osmanlı dönemine ait mezarlıklar buldu! İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Gölcük Mahallesinde, orman alanlarının düzenlenmesiyle Osmanlı dönemine ait mezarlıklar ortaya çıkarken, mezarlığı gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET