• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

FUAT KÖKTAŞ KANAL B CANLI YAYININDA FETÖ OPERASYONLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında FETÖ operasyonları ve Başkanlık Sistemi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. 

19 Ekim 2016 Çarşamba 15:25
Fuat Köktaş Kanal B canlı yayınında FETÖ operasyonları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında FETÖ operasyonları ve Başkanlık Sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında Uğraş Bingöl'ün sunduğu Gündemin İçinden programında yaptığı açıklamada FETÖ operasyonları sonrası gündeme gelen mağduriyet iddiaları ile ilgili flaş açıklamalar yaptı. 


FETÖ operasyonları sonrası gündeme gelen mağduriyet iddiaları için "Algı operasyonu" diyen Fuat Köktaş, "FETÖ operasyonlarının bir mağdur yarattığını düşünmüyorum. Belki bin de 5 mağdur olduğu söyleniyor.  Biz bu operasyonlarda meslekten ihraç edilenleri meslekten ihraç edildikten sonra öğreniyoruz. Mağduriyetler biraz da alğı operasyonu kapsamında yapıldı. Mağdur edebiyatını yapanlarda FETÖ'cüler. Görevden alınanların anne ve babaları bize geliyor, oğulları veya kızlarının mağdur olduğunu söylüyor.  Biz bu mağdur olduklarını söyleyenlerle ilgili neden açığa alındıklarını ilgili yerlere soruyoruz. 
Ama bir bakıyorsunuz bunlarla ilişkileri çıkıyor. Anne ve baba bu konuya duygusal yaklaşıyor.  15 Temmuz darbe girişimi başarılı olmuş olsaydı ben Fuat Köktaş olarak burada olacakmıydım. Ben yoktum.  Bu masumdur,  bunu bırakın diyenler bu ülkede yönetici olacaktı.  Darbe sonucunda yönetici olacaktı. Bir çok insan bu ülkede zulüm altında olacaktı. Bütün parlementer sistem rafa kaldırılacaktı. Belkide şuanda biz bu paralel yapı başarılı olmuş olsaydı ülkenin her yerinde iç savaş olacaktı. Bunları gözardı edemeyiz" dedi.

 

 


KAPI KAPI DOLAŞIP HDP'YE OY İSTEDİLER

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında ilginç bir bilgide paylaşarak, "17-25 Aralıktan sonra o masum denilen insanlar seçimlerde bizden önce sandıkların başlarına gidip nöbet tutmuşlar,  şehrimizde de var hepsini tanıyorum. Sandıkların başında durup o adaya çıkan oylara sahip çıkmışlar. Sen bana nasıl dersin ki ben masumum. Ben bunu yaşadım. 7 Haziran seçimlerinde Samsun'da bazı ilçelerde kapı kapı dolaşanların HDP'ye oy istediklerini biliyoruz. HDP'ye oy istenilmesini yadırgamıyoruz ama burada ki hedef AK Parti'nin tek başına iktidara gelmemesi. PKK ve FETÖ'nün aynı kaynaktan beslendiğinin en büyük göstergesidir bu. İkisi de aynı süreçten geliyor aynı kaynaktan besleniyor. İkisi de aynı ortak hedefe hizmet ediyor. Türkiye'yi parçalamak." diye konuştu.

 

 

 

 

ZAMAN KAYBETMEDEN BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİLMELİDİR
 
Kanal B'de ki canlı yayında Fuat Köktaş ayrıca Başkanlık Sistemi ile ilgili tartışmalarla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Fuat Köktaş, Başkanlık Sistemi ile ilgili Devlet Bahçeli'ye yöneltilen eleştirilere katılmadığını belirterek, "Devlet Bahçeli, Başkanlık Sistemine evet demedi. samsunkenthaber Devlet Bahçeli beş Başkanlık Sistemi ile ilgili meselede halkın son kararı vermesi gerektiğini söyledi.  Sayın Bahçeli açıklamasında 'Başkanlık Sistemi eninde sonunda meclise gelecek. Biran önce bu meseleyi bitirelim. Düğümü halk çözsün. Halk buna hayır diyorsa başkanlık sistemini kaldıralım parlementer sistemle yolumuza devam edelim. Düğümü çözmesi gereken millettir.' dedi. Bizce de bu konuda son sözü millet söylemeli. Benim şahsı görüşüm zaman kaybetmeden milletin onayından geçilerek Başkanlık Sistemine geçilmelidir. "

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Bakan Çağatay Kılıç'tan algı operasyonu yapmaya çalışanlara tepki

Bakan Çağatay Kılıç'tan algı operasyonu yapmaya çalışanlara tepki Bakan Çağatay Kılıç'tan algı operasyonu yapmaya çalışanlara tepki. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Hürriyet Gazetesi’nin “Karargah Rahatsız” manşetiyle ilgili değerlendirmede bulunurken, Bizim üzerimizden, şahsımızın üzerinden algı operasyonu çekmeye kalkanlar ancak ve ancak başlarına çorap örer, başka bir şey yapamazlar” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Amasyalılara seslendi: Hadi Heri Hadi Heri..

Başbakan Binali Yıldırım Amasyalılara seslendi: Hadi Heri Hadi Heri.. Başbakan Binali Yıldırım Amasyalılara seslendi: Hadi Heri Hadi Heri.. Başbakan Binali Yıldırım, Amasya'da gerçekleştirdiği mitinde 16 Nisan'da yapılacak referandum seçimlerinde sandıkları lime lime dolduracaklarını belirterek, "Hadi heri Hadi heri" dedi..

Grup Yorum üyeleri Çağlayan Adliyesinde yargılanıyor

Grup Yorum üyeleri Çağlayan Adliyesinde yargılanıyor Grup Yorum üyeleri Çağlayan Adliyesinde yargılanıyor. İdil Kültür Merkezine yapılan operasyon sonrası tutuklanan Grup Yorum üyeleri Ali Aracı, İnan Altın, Selma Altın, Sultan Gökçek, Fırat Kıl, Dilan Poyraz, Helin Böle Çağlayan Adyisenide yargılanıyor.

Kimyasal uyuşturucu bonzai peynir ekmek gibi satılmaya başladı

Kimyasal uyuşturucu bonzai peynir ekmek gibi satılmaya başladı Kimyasal uyuşturucu bonzai peynir ekmek gibi satılmaya başladı. İstanbul Sancaktepe’de bölge sakinlerinin deyimiyle adeta ‘Bonzai salgını’ yaşanıyor. İlçede, 10 yaşındaki bir çocuğun bonzai içerken yakalanması durumun boyutunu gözler önüne seriyor

KÖŞE YAZARLARI

ANKET