• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

FUAT KÖKTAŞ KANAL B CANLI YAYININDA FETÖ OPERASYONLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında FETÖ operasyonları ve Başkanlık Sistemi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. 

19 Ekim 2016 Çarşamba 15:25
Fuat Köktaş Kanal B canlı yayınında FETÖ operasyonları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında FETÖ operasyonları ve Başkanlık Sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında Uğraş Bingöl'ün sunduğu Gündemin İçinden programında yaptığı açıklamada FETÖ operasyonları sonrası gündeme gelen mağduriyet iddiaları ile ilgili flaş açıklamalar yaptı. 


FETÖ operasyonları sonrası gündeme gelen mağduriyet iddiaları için "Algı operasyonu" diyen Fuat Köktaş, "FETÖ operasyonlarının bir mağdur yarattığını düşünmüyorum. Belki bin de 5 mağdur olduğu söyleniyor.  Biz bu operasyonlarda meslekten ihraç edilenleri meslekten ihraç edildikten sonra öğreniyoruz. Mağduriyetler biraz da alğı operasyonu kapsamında yapıldı. Mağdur edebiyatını yapanlarda FETÖ'cüler. Görevden alınanların anne ve babaları bize geliyor, oğulları veya kızlarının mağdur olduğunu söylüyor.  Biz bu mağdur olduklarını söyleyenlerle ilgili neden açığa alındıklarını ilgili yerlere soruyoruz. 
Ama bir bakıyorsunuz bunlarla ilişkileri çıkıyor. Anne ve baba bu konuya duygusal yaklaşıyor.  15 Temmuz darbe girişimi başarılı olmuş olsaydı ben Fuat Köktaş olarak burada olacakmıydım. Ben yoktum.  Bu masumdur,  bunu bırakın diyenler bu ülkede yönetici olacaktı.  Darbe sonucunda yönetici olacaktı. Bir çok insan bu ülkede zulüm altında olacaktı. Bütün parlementer sistem rafa kaldırılacaktı. Belkide şuanda biz bu paralel yapı başarılı olmuş olsaydı ülkenin her yerinde iç savaş olacaktı. Bunları gözardı edemeyiz" dedi.

 

 


KAPI KAPI DOLAŞIP HDP'YE OY İSTEDİLER

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kanal B canlı yayınında ilginç bir bilgide paylaşarak, "17-25 Aralıktan sonra o masum denilen insanlar seçimlerde bizden önce sandıkların başlarına gidip nöbet tutmuşlar,  şehrimizde de var hepsini tanıyorum. Sandıkların başında durup o adaya çıkan oylara sahip çıkmışlar. Sen bana nasıl dersin ki ben masumum. Ben bunu yaşadım. 7 Haziran seçimlerinde Samsun'da bazı ilçelerde kapı kapı dolaşanların HDP'ye oy istediklerini biliyoruz. HDP'ye oy istenilmesini yadırgamıyoruz ama burada ki hedef AK Parti'nin tek başına iktidara gelmemesi. PKK ve FETÖ'nün aynı kaynaktan beslendiğinin en büyük göstergesidir bu. İkisi de aynı süreçten geliyor aynı kaynaktan besleniyor. İkisi de aynı ortak hedefe hizmet ediyor. Türkiye'yi parçalamak." diye konuştu.

 

 

 

 

ZAMAN KAYBETMEDEN BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİLMELİDİR
 
Kanal B'de ki canlı yayında Fuat Köktaş ayrıca Başkanlık Sistemi ile ilgili tartışmalarla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Fuat Köktaş, Başkanlık Sistemi ile ilgili Devlet Bahçeli'ye yöneltilen eleştirilere katılmadığını belirterek, "Devlet Bahçeli, Başkanlık Sistemine evet demedi. samsunkenthaber Devlet Bahçeli beş Başkanlık Sistemi ile ilgili meselede halkın son kararı vermesi gerektiğini söyledi.  Sayın Bahçeli açıklamasında 'Başkanlık Sistemi eninde sonunda meclise gelecek. Biran önce bu meseleyi bitirelim. Düğümü halk çözsün. Halk buna hayır diyorsa başkanlık sistemini kaldıralım parlementer sistemle yolumuza devam edelim. Düğümü çözmesi gereken millettir.' dedi. Bizce de bu konuda son sözü millet söylemeli. Benim şahsı görüşüm zaman kaybetmeden milletin onayından geçilerek Başkanlık Sistemine geçilmelidir. "

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da Porsche aracı çalınan işadamı Okay Altın'a şok silahlı saldırı

Samsun'da Porsche aracı çalınan işadamı Okay Altın'a şok silahlı saldırı Samsun'da Porsche aracı çalınan işadamı Okay Altın'a şok silahlı saldırı. Samsun'da daha önce Porsche aracı ve 450 bin TL'si çalınan işadamı Okay Altın uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.

Rota Haber'in Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıl hapis cezası istendi

Rota Haber'in Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıl hapis cezası istendi Rota Haber'in Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıl hapis cezası istendi. FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik soruşturmada Rota Haber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıla kadar hapis cezası istendi.

FETÖ'den gözaltına alınan Atilla Taş kaç yıl hapis yatacak

FETÖ'den gözaltına alınan Atilla Taş kaç yıl hapis yatacak FETÖ'den gözaltına alınan Atilla Taş kaç yıl hapis yatacak. FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik, aralarında Said Sefa, Atilla Taş ve Hanım Büşra Erdal’ın da bulunduğu 29 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. İddianamede, Said Sefa’nın “Darbeye teşebbüs ve silahlı örgüt yöneticiliği” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapsi, diğer 28 şüphelinin ise “silahlı örgüt üyeliği” suçundan 10 yıla kadar hapisleri istendi.

Meteor taşından yapılan tesbihin fiyatı dudak uçuklatıyor

Meteor taşından yapılan tesbihin fiyatı dudak uçuklatıyor Meteor taşından yapılan tesbihin fiyatı dudak uçuklatıyor. Bingöl’de bulunan ve oldukça pahalı olan göktaşını, Muğla’nın Bodrum ilçesine getiren tesbih ustası meteor taşını işleyerek 3 adet tesbih yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET