• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GALİP ÖZTÜRK'E BÜYÜK KUMPAS: MEHMET AYAĞ FETO AJANI ÇIKTI

Galip Öztürk'e büyük kumpas: Mehmet Ayağ FETO ajanı çıktı. Metro Holding Onursal Kurucu Başkanı işadamı Galip Öztürk, Edirne eski Milletvekili Ali Ayağ'ın oğlu Mehmet Ayağ'ın FETO ajanı olarak şirketin içine sızdığını açıkladı.

08 Ağustos 2016 Pazartesi 16:34
Galip Öztürk'e büyük kumpas: Mehmet Ayağ FETO ajanı çıktı

Metro Holding Onursal Kurucu Başkanı işadamı Galip Öztürk, Batum'da ki şirketin içine sızan Mehmet Ayağ'ın FETO ajanı olduğunu açıkladı. 

 


Galip Öztürk, Batum'da ki şirkete sızan FETO ajanı Mehmet Ayağ ile ilgili iddiasını ise Fethullah Gülen'in kucağında oturan Mehmet Ayağ'a ait çocukluk fotoğrafı ile  de destekledi.  

 

FETO ajanı olduğu belirlenen Mehmet Ayağ ile ilgili ,  sosyal medyada yaptığı açıklamada "Bu resimde ki çocuk Batum'da benim yanıma FETÖ'cü bir albay tarafından el koymayı düşündükleri şirketime yerleştirildi. Eski Edirne milletvekili Ali Ayağ'ın oğlu Mehmet Ayağ Gürcistan'da 24 saat hizmetimde olacağını söyleyerek çocuğum kadar güvenebileceğim konuma gelmişti" dedi.

 

Galip Öztürk, "Kendini çok iyi gizleyen bu çalışanım, kısa sürede çocuğum kadar güvenebileceğim bir konuma geldi. Avrasya Georgia adlı şirketimin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na kadar da yükseldi" diye konuştu. Mehmet Ayağ'ın işine geçen ay son verildiğini belirten Galip Öztürk, açıklamalarına şöyle devam etti: "FETÖ'cü Mehmet Ayağ'ın, şirkete kendi yerleştirdiği, FETÖ'cü olduğu tespit edilerek daha önce çalıştığı konsoloslukta işten çıkarılan bir arkadaşını darbe girişiminden önce aradığı ve 'Yakında Türkiye'de çok şeyler değişecek, ben de Batum'a çok güçlü geleceğim ve buradaki şirketlerin başına geçeceğim, Galip Öztürk o zamanolmayacak' dediğini yakın bir zamanda öğrendik." açıklaması yaptı


Samsunlu işadamı Galip Öztürk, FETÖ terör örgütünün kendisine kurduğu kumpaslar sonucu haksız suçlamalarla yargılandığını ve tutuklandığını sık sık dile getiriyordu. 15 Temmuz'da yaşanan başarısız darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen tarafından kurulan kumpas ve komplolarda birbir gün yüzüne çıkmaya başladı. 


Aralarında işadamları dahil bir çok kişinin hayatını karartan FETÖ örgütü, himmet parası vermeyince Galip Öztürk'ü de hedef tahtasına koymuştu.

 

Galip Öztürk, bu konu ile ilgili daha önce yaptığı açıklamalarda, başına gelenleri şöyle anlatıyordu. 

 

"Kendilerinden olmayan kendilerinden ayrılan insanlara dosya açıyorlar. Bizde o dosya açılanlardan bir tanesi olduk.  Amerika'da olduğum bir dönemde oldu. Ama kesinlikle kendisiyle tanışmayı kabul etmedim. İyi ki etmemişim.  Bütün insan yetiştiren ve eğitim veren herkese yardım ederim. Milli eğitime onlarca okul yaptırdım, Kızılaya kan merkezi yaptırdım, camiler, yurtlar yaptırdım."  
 
"Kuzey Irak'ta iki tane okul yaptırdım kendilerine. Samsun'da Canik Başarı Üniversitesi'nin kapalı alan inşaatını yaptırdım. Okulun tamel atma töreninde Sızıntı Dergisi'nin başında ki Mehmet Ali Şengül'le tanıştım. Aynı uçakta İstanbul'a döndük. Yanında cemaatin imamları vardı. İstanbul'da İstinye'de bir yurda ihtiyacımız var dediler. Yaparız dedim projeyi gönderin dedim."

 
MAKBUZSUZ PARA İSTEDİLER

"6.5 milyon TL'lik bir yatırım. Projeyi aldık herşey tamam dediler sizin dosyasınızı emniyetten kaldıramadık siz parayı bize makbuzsuz verin dediler.  Belgesi olmasın dediler. İyi de benim paramı nereye harcayacağınızı nerden bilebilirim dedim.  Zaten Samsun'a verdiğimi kendim takip etmedim. Orayı benim paramlamı yaptınız bilmiyorum. Bu benim kendi kontrolümde olsun yaptırıyım dedim." 
 
 
EMNİYETLE BENİ TEHDİT ETTİLER

"Bunu kabul etmediler. Orada bir mimar arkadaş var o bana dedi ki. Bu sizin için iyi olmayacak emniyetteki arkadaşları durduramıyoruz dedi. Parayı verdiğimde durduruyorsanız vermediğimde durduramıyorsanız o zaman durdurmayın. Benim bir suçum varsa Allah aşkına ortaya koysunlar diye haykırmaya başladım."


 
KONUŞMAMAM İÇİN UYARDILAR

"7 Şubatta ki MİT krizi ile benim hayatım değişmeye başladı.  Beni konuşmamam için uyardılar. Amerika'dan bir arkadaşı beni aradı. Ne olur kaç dedi, kaç yakacaklar seni dedi. Biz bilmiyoruz Pensilvanya'da karar verilmiş. Emniyet teşkilatında görevine devam etmediğini bildiğim İsmail Baş'ın söyledikleri aynen şöyle. "


 
YÜZLERCE POLİSLE GÖZALTINA ALINDIM

"Amerikadan bizim abimiz gelecek. Bu imamı abiyi ikna edebilirsek o zaman sorun yok. Ama edemezsek sen oradan biran önce git dedi. 25 Şubat Cumartesi 2012 tarihinde yüzlerce polis onlarca kamera bir terör örgütü liderini alıyormuş gibi bizi gözaltına aldılar. Acı olan orada başlıyor. Hukuku düzene sokacağız, bu ülkeyi biz düzelteceğiz diyen yapı, bir örgüt olduğunu benim dosyam incelendiğinde ortaya koyuyor."


 
TANIMADIĞIM KİŞİNİN CİNAYETİNE ORTAK ETTİLER


"SPK'da suç işlediğimize dair bir rapor hazırlatıyorlar kendilerince. 1996 yılında amcamın eski damadı, tanımadığım birinin adının karıştığı cinayet dosyasında ismimim geçtiği bir dosyadan ve SPK'dan dolayı bana operasyon yapmışlar. Biz bunları yapmak için örgüt kurmuşuz.Muammer Akkaş'a bulduğunuz bu uydurma eylemlerin yasal olmadığını kanıtlayacağız dediğimde,kafasını sallayarak akıl verme bize dedi."
 
DURUMU GEÇ FARK ETTİK


"Cani ve canavarca donatılmış gözleri abilerinin talimatından başka hiçbir şey görmeyen, devlet kadrolarında hala binlercesi varolan bu insanlardan devletin kurtulması lazım. Fethullah Gülen gibi bu ülkenin içine girmiş virüsler, Anadolu insanının özünü sömüren bir sürü insanlar çıkmış tarihte. Ben tek başıma kalmadım. Toplum olarak biz bir hizmet yapıldığını sanıyorduk. Ama yapılan şeyin bir örgütün alt yapısını bize oluşturduklarını çok geç fark ettik." 

 
BASIN KURULUŞLARIYLA GÖRÜŞME DEDİLER

"17-25 Aralık döneminde ben çıkıp konuşmak istiyorum. Sızıntı Dergisinin başındaki Mehmet Ali Şengül'ün oğlu Sait Şengül arkadaş grubu ile beni ziyarete geldi. Bir talebi var. 30 Mart seçimlerinden önce hiç bir basın kuruluşuyla görüşme dedi. Buna evet de demedim hayır da demedim. Bizi gizli servislere pazarlayan bir örgütün yanında olacaktım yada milletin iradesinin yanında olacaktım. Ve ben bunları bunları yaşadım diyerek anlattım. Bunların gerçek yüzünü ortaya koyanlar mağdur edildi."
 
BANA KUMPAS KURAN İMAMLAR KAÇAK

"Yabancı servislerin korumadığı kişiler bu adamların cezasını çekti.  Bu örgütten kurtulmak birinci önceliğimiz olmalı. Bugün paralel yapı Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığını körüklüyor. Bunu dünyada yapıyor. Bana kumpas kuran imamlar kaçak. Bana bu dosyaları hazırlayan Muammer Akkaş efendi ortada yok. Bana ceza veren hakimler ortada yok. Ben onların, paralel yapının mağdur ettiği bir iş adamı olarak, kendi ülkemden uzakta kalmak zorundayım hala."


"Bunların gözünü para ve iktidar hırsı bürümüştü. Dün para vermedim diye bana akıl almaz kumpaslar kuranların, yarın devleti ele geçirmek ve Gülen'e el öptürmek için yapmayacakları şey yoktu. Ben canımı ve malımı bunlarla mücadele edebilmek için ortaya koydum. Kimseden aynı fedakarlığı elbette beklemiyorum ama zaten görüyorum ki milletimiz, parti farkı gözetmeden meşru hükümetine ve devletine sahip çıkıyor. Türkiye'yi bundan sonra aydınlık günler bekliyor."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi. Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi.

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu. Sezgin Gümüş, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemiz sıkı bir demokrasi sınavından geçti" dedi.

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (Samsun TSO) Salih Zeki Murzioğlu, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu.

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada YSK'nın mühürsüz oyların geçerli sayılacağına dair aldığı kararı eleştirerek, "Referandum seçim sonucu şaibelidir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET