• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

HABER GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ NECDET UZUN: FERİŞTAHI GELSE BENİ TEHDİT EDEMEZ

Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun: Feriştahı gelse beni tehdit edemez. Samsun'da yayınlanan Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, gazeteciye tehdit iddiası ile ilgili, "Feriştahı gelse beni tehdit edemez" dedi.

23 Ağustos 2016 Salı 14:32
Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun: Feriştahı gelse beni tehdit edemez

Samsun'da yayınlanan Haber Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in köşe yazarı Avni Demir'i tehdit ettiği yönünde ki iddia ile ilgili açıklama yaptı. 

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda Haber Gazetesi köşe yazarı Avni Demir'in gündeme getirdiği tehdit iddiası ile ilgili konuşan Necdet Uzun, "AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Avni Demir'i değil beni aradı. Bu aramasında da herhangi bir tehdit olmadı. Avni Demir'e de sordum, Muharrem Göksel sana telefon açtımı diye. Açmadığını söyledi. Seninle şahıs konuşmadığı halde beni tehdit etti dediğin zaman bu iddia boş kalır" diye konuştu.

 

MUHARREM GÖKSEL: İDDİALARINI İSPATLASIN

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in gazeteci Avni Demir'in gündeme getirdiği tehdit ve FETÖ iddiasına ise aynı toplantıda "Avni Demir ile benim birebir yada telefonla yapmış olduğun herhangi bir görüşme yok. Ben kendisini nasıl tehdit etmişim. Bu iddiasını ispatlamaya davet ediyorum kendisini. Kendisi ile hiç bir şekilde ne bir telefon görüşmem ne de yüz yüze bir görüşmem olmamıştır. Böyle bir iddiayı neden ve ne amaçla gündeme getirmiştir bilemiyoruz.  Telefon numarası bile bende yok. Nerede tehdit etmişiz nasıl etmişiz hukuki olarak soracağız. Bu tür mesnetsiz, asılsız iftiralar bizi üzüyor. Ben seni neden tehdit edeyim. Telefonda konuşmadık, mektup yazmadık nasıl tehdit etmişim bunu ispat etsin. Telefonumu da incelenmek üzere veririm, aradım mı aramadım mı ortaya çıksın. Benim için FETÖ'cü demiş. Bunlarıda ispat etmeye davet ediyorum. FETÖ'cü adamın ne işi var il başkanlığında ne işi var AK Parti'de. Benim böyle bir bağlantım varsa beni görevden alırlar. FETÖ'cü demek vatan haini demektir. Ben eğer vatan hainliği ile suçlanıyorsam kendimi öldürür, intihar ederim.  Vatan hainliği ile yanyana koyamaz kimse. Bizim sülalimizde vatan haini olmadı bundan sonrada olmaz. Benim dedelerimden biri Plevne gazisi, bir dedem Kurtuluş Savaşı gazisi. Ben böyle bir aileden geliyorum. Kimse beni vatan hainliği ile suçlayamaz. Bu arkadaşı mahkemeye vereceğiz. 18 Ağustos tarihinde darbe girişiminden sonra yazmış olduğu bir yazı var.  FETÖ'nün PKK'nın DEAŞ'ın amacı ne Cumhurbaşkanını yıkmak. Yazdığı yazıda Cumhurbaşkanını yıkmaya yönelik.   O yazıda Cumhurbaşkanını yıkma yazısı.  O zaman o FETÖ'cü veya PKK'lı veya DEAŞ'cı. Ben kimseyi ömrümde tehdit etmedim. Böyle şovlara gerek yok. " açıklamasında bulundu.

 

 

 

NECDET UZUN'DAN AVNİ DEMİR AÇIKLAMASI

Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun ise Muharrem Göksel'in açıklaması sonrası Avni Demir'in 18 Ağustos tarihinde gazetede yazdığı köşe yazısı ile ilgili açıklamada bulundu. 

 

Necdet Uzun'da AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel'in açıklamasında samsunkenthaber gazeteci Avni Demir için kullandığı "O zaman o FETÖ'cü veya PKK'lı veya DEAŞ'cı o" şeklinde ki ithamlarına itiraz ederek, "Asla böyle bir şeyi kabul edemem. Söyleyenin de karşısına çıkarım. Avni Demir'in devlet ve millet sevgisini benim gibi herkes bilir bu yüzden hiç kimse Avni Demir için bu ifadeleri kullanamaz. Avni Demir'in bizim gazete yazdığını herkes bilir. O yazı ile ilgili başkan beni aradı. Hepimiz gazetecilikte hatalar yaptık. İyi niyetinden asla şüphe etmediğim, devlet ve milletine hakikaten bağlı Avni Demir asla bunu bu niyetle yazmaz. Bu meseleyi kavgaya dönüştürmenin bir anlamı yok. Yazmış olduğu yazıyı okumamıştım. Başkanla görüşmeden önce dağıtım müdürümüz beni aradı. Avni Demir'in yazısı yüzünden iki üç tane abone iptali geldi dedi. Ben 12 Eylül'de, 28 Şubat'ta gazetecilik yaptım. Olağanüstü durumlar o yıllarda vardı. Ama bugün birbirimizle birlik beraberlik içinde olmamazı lazım. Bu anlamda Avni Demir'e bir süre yazma, dinlen dedim.  Ben hiç kimsenin yazısını gazetede çıkmadan okumam. Etkilenirim diye kendi yazımı yazarken onlardan etkilenirim diye bakmam. Ben kendisine bu yazıyı düzeltmesini söyledim. Yazı gerçekten olmaması gereken bir yazı. Avni Demir bunu art niyetli yazdı diyemem.  Herkesin meydanlarda sağcısı solcusu hatta ateisti herkesin meydanlarda olduğu bir dönemde "Sözde demokrasi mitingi" ifadesi biraz değil çok ağar kaçmış. O meydanda 5 milyon insan biraraya geldi, her gece Cumhuriyet Meydanında insanlar biraraya geldi."

 

FERİŞTAHI GELSE BENİ TEHDİT EDEMEZ

"Bugün birbirimizle şahsi hesapları değil birlik beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Zaman birlik zamanı. Avni Demir'e bir süre yazmamasını ve dinlenmesini söyledim. Başkan diyor ki ben kendisine telefon açmadım. Dün kendisi ile görüştüm. Avni Demir'e başkan telefon açtı mı diye sordum. Açmadığını söyledi. Telefonu başkan bana açtı. Ama seninle başkan konuşmadığı halde beni tehdit etti dediğin zaman, o da biraz havada kalır. Yani böyle bir şey yok. Tehdit etti beni dediğin zaman bunun sözcükteki karşılığı, bire bir konuşma anlamına gelir. Eğer tehdit edilen biri varsa, eğer etmişse, benimle konuştu Başkan beni tehdit etmiştir. Beni de ne Başkan ne de feriştahı tehdit edebilir.Beni tehdit değil başkan feriştahı edemez. Seninle şahıs konuşmadığı halde beni tehdit etti dediğin zaman bu iddia boş kalır. " diye konuştu.

 

Öte yandan Muharrem Göksel tarafından tehdit edildiğini iddia eden gazeteci Avni Demir'de Haber Gazetesinden kovulduğu yönünde ki iddialara "Bir gerçeği dile getirmekte yarar görüyorum.Haber Gazetesi’nden kovulmadım. Bir süre izinliyim." açıklaması yaptı. 

 

Muharrem Göksel'in Avni Demir'in Haber Gazetesinde yazdığı köşe yazısı nedeniyle Necdet Uzun'u aradığı iddia edilen köşe yazısı ise şu şekilde..

 

Darbe girişimi değil, komedi…

Silahlı Kuvvetler.

Peygamber ocağımıza.

Tarihinin en kötü dönemi yaşatıldı.

İçlerinden birileri darbe planladı.

Askerin tasfiye ettiği.

Fethullah Gülen-Recep Tayyip Erdoğan ikilisinin göreve iade ettiği bu askerler darbeye kalkıştı.

Besle kargayı, oysun gözünü, misali.

Askerin iyi niyetli görmediği.

Tasfiye ettiği.

Daha doğrusu asker olamaz gördüğü kişilerin darbe girişiminden ne olabilir ki?

Olmayan akıllarını başa mı getirecekti?

15 Temmuz gecesi kara bir gece olarak tarihe geçti.

Bu gecede olup-bitenler.

Akıtılan kanlar.

Verilen zararlar küçümsenmemeli.

Bugüne dek yapılan hatalar da basit görülmemeli.

Fethullah Gülen AK Parti iktidarı ile birlikte önce polisimizi ele geçirdi.

Ardından askerimize darbe yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın geç de olsa gerçekleri görmesi.

Fethullah Gülen ile bağları koparması.

Polisimizi kurtarması kolay olmadı.

Aynı başarı Silahlı Kuvvetlerde sağlanamadı.

Hazırladıkları zeminin darbe girişimine neden olması önlenemedi.

Suçlu aranacaksa ‘aldatıldım’ diyen Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Bu örgütü başımıza bela etti.

Askerimize darbe yapılmasına bilerek veya bilmeyerek göz yumdu.

Komedi türü bir darbe girişiminden hayli fazla etkilendi.

Halkı sokağa döktü.

Kurşunlara hedef yaptı.

Ölümlere neden oldu.

Bu komedi türü darbe girişiminden yağdan kıl çekercesine sıyrılmak mümkündü.

Demokrasiye darbe geride kaldı.

Halka rağmen darbe yapabileceğine inananlar kendilerini aldatır.

Kısacası; tasvip edilmesi mümkün olmayan.

Kabullenilemez olan bir girişim yaşadık.

Hepimiz üzüldük.

Ders alabilir.

Gerekli önlemlerde başarılı olunabilir ise yepyeni bir dönem başlatılabilir.

Aksi hareket edilirse hepimiz kaybederiz.

Recep Tayyip Erdoğan en fazla ders alması gereken kişi.

Çünkü bugüne dek aldatılmadığı hiçbir şey kalmadı.

Ülkeyi bu hale getirdi.

Bence, gerçekleri görüp hayal peşinde koşmaktan.

Başkanlık teraneleriyle kaos yaratmaktan uzak durmalı.

Bunun için geçmişe bakması bence yeterli olur.

Avni DEMİR

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu. Sivas kangalı almak için yoğun talepte bulunan Araplar 2005'de çıkarılan koruma altındaki ırkların yurtdışına çıkarılma yasağıyla karşılaştı.

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar. Harbiye Askeri Müzesi'de düzenlenen Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali'nde 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in pastadan heykelini yaptılar.

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür. THY, ABD ve İngiltere uçuşlarında getirilen yasakla ilgili olarak tüm yolcuların uçak kapısına kadar elektronik eşyalarını kullanabileceğini açıkladı.

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu. Rusya'nın Novosibirsk kentindeki Tolmaçevo Havaalanı'ndan yapılan açıklamada THY'nin Novosibirsk'ten İstanbul'a yaptığı doğrudan uçuşları durduracağını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET