• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

İNSANLIK ÖLDÜ; ÖNCE ÇARPTI SONRA KOLTUKLARI KİRLENMESİN DİYE BAGAJA KOYDU

Adıyaman'da sürücü 'koltukları kirlenmesin' diye çarptığı iki bisikletli çocuğu bagaja kapatarak hastaneye götürdü.

12 Ağustos 2016 Cuma 14:09

,Kanlar içerisinde kalan yaralı çocukları üst üste istifleyerek bagajda taşıyan sürücünün, insanlık dışı davranışı güvenlik kameralarına yansıdı.Yaralı çocuklardan birisi hayatta kalma mücadelesi veriyor.Yaralı çocukların ailesi ilk önce şikayetçi olmadıkları sürücünün, çocukları bagajda getirdiğini öğrenince şikayetçi oldu.Kaza önceki gün Kahta Siverek karayolu Narince Köyü civarında meydana geldi.Mehmet K., yönetimindeki 34 KS 6809 plakalı otomobil ile Mustafa Orhan (14) yönetimindeki bisiklet çarpıştı. Çarpışma sonucu bisiklette bulunan bisiklet sürücüsü Mustafa Orhan ile Hüseyin Orhan(13) ağır yaralandı.Otomobil sürücüsü yaralıları arabanın bagajına koyarak Narince Köyündeki Acil Sağlık İstasyonuna götürdü. Yaralılar oradan da ambulanslarla Kahta Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 

Yaralı Hüseyin Orhan yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor 
Yaralı Mustafa Orhan (14) kaza ve kaza sonrasında açıklamada bulunarak, “Arkadaşlarla ziyarete gidecektik.Eşyalarımız aldık. Karadut Köyü Üzeyir Peygamber Ziyaretinin oradaki trafo yakınlarında bize araba çarptı.Çarpmanın etkisiyle ayağım kırıldı.Şoför ilk önce arkadaşımı alıp bagaja attı.Daha sonra da beni de alıp arabanın bagajına arkadaşımın yanına koydu. Bagaja koyarken benim elim bagaj kapısının arasında kaldı. Bende bağırdım. Sesimi duyan şoför tekrar bagaj kapısını açtı.Bende elimi düzeltim.Bagaj kapısın tekrar kapatıp bizi Narince Köyüne götürdü. Oradan da ambulanslarla bizi Kahta Devlet Hastanesi’ne kaldırdılar” dedi.

 

Yaralının dedesi Mustafa Orhan, “Kaza olduğunda ben Kahta’daydım. Telefonla bana torunum ile yeğenimin kaza yaptığını öğrendim. Hemen Kahta Devlet Hastanesine gittim. Önce yeğenimi getirdiler. 15 dakika sonra da torunumu getirdiler. Gerger Karakol Komutanı geldi. Muhtar sen şikayetçi misin? Dedi. Bende kaza her yerde olur. Şikayetçi değilim dedim. Daha sonra gidip yeğenime ve torunuma çarpan arabaya baktım. Bagajda bir sürü kan var. Sonra öğrendik ki çocuklara çarptıktan sonra her iki yaralıyı arabanın bagajına koyup öyle hastaneye getiriyor. Benim yeğenimi altta torunumu da üste koyarak bagaja koyuyor. Adamlar da diyor ki ben bagaja koymamışım. Ama arabanın arka koltukları ise tertemiz. Böyle şey olamaz” dedi.Narince Köyü sakinlerinden Mehmet Kaya, “Çocuklara çarpan şoför, yaralıları buraya getirdi. Çocukları yani yaralılar arabanın bagajından çıkardılar. Hayvana bile yapılmaması gereken şeyi yapmış” dedi.

 

Yaralının amcası Osman Orhan, “Bu çocukları vuran vatandaş, nasıl bir insan? Kaza olabilir, insan kazada öledebilir. Ama yaralıları tutup arabanın bagajında hastaneye götürmesi vahşice bir olay. Biz bu işin sonuna kadar takipçisiyiz. Bu çocuklardan biri ölümle pençeleşiyor. Diğerinin de durumu ağır. Narince'den Kahta’ya kadar arabanın bagajında yaralıları getiriyor. Allah belasını versin. Böyle vahşi bir olay bir daha olmasın. Bizim ciğerimiz yanıyor. Davacı olacağız ve bu işin peşini bırakmayacağız. Şahsın en ağır bir şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” diye konuştu.  

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa maalesef ve maalesef ırkçılığın, ayrımcılığın sarmalına girmiş durumda. Siyasi makamlarda oturanlar bir akıl tutulmasına girmiş vaziyetteler. Avrupa bize değil de biz gidelim Avrupalılara yardımcı olalım" dedi.

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu. Sivas kangalı almak için yoğun talepte bulunan Araplar 2005'de çıkarılan koruma altındaki ırkların yurtdışına çıkarılma yasağıyla karşılaştı.

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar. Harbiye Askeri Müzesi'de düzenlenen Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali'nde 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in pastadan heykelini yaptılar.

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür. THY, ABD ve İngiltere uçuşlarında getirilen yasakla ilgili olarak tüm yolcuların uçak kapısına kadar elektronik eşyalarını kullanabileceğini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET