• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KEMAL KILIÇDAROĞLU GRUP TOPLANTISINDA REFERANDUM SEÇİMİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili partisinin bugün gerçekleşen grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

18 Nisan 2017 Salı 14:20
Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında referandum seçimi ile ilgili konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandum seçimi sonrası partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu grup toplantısı konuşmasında YSK'ya ateş püskürdü. 

 


Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı açıklamada 16 Nisan referandum seçimi ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu'nun mühürsüz oylarla ilgili aldığı kararı sert sözlerle eleştirdi.  

 

Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında referandum seçiminde mühürsüz oyları geçerli sayan Yüksek Seçim Kuruluna ateş püskürdü.

 

Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı konuşmanın satır başları şöyle:

 

"Siz Anayasa'ya mı yoksa onların istediklerine göre mi karar veriyorsunuz. Kanun mühürsüz oy pusulalarının geçersiz olduğunu söylüyor. Takdir hakkını vermiyor. Takdir hakkını veren kim Türkiye Büyük Millet Meclisi. Siz 11 kişi kendinizi ne sanıyorsunuz da TBMM'nin iradesine karşı geliyorsunuz. Bu referandum şaibeli bir referandumdur. Maç oynanırken kural değiştirilmez. Bu seçimin adı mühürsüz seçimdir. Anayasa Mahkemisi mühürsüz oy pusulası ve zarfla kullanılan oyların geçersiz sayılacağını söylüyor. Yüksek Seçim Kurulu ne diyor, geçerli sayılır. Yüksek Seçim Kurulu, Anayasa Mahkemesini takmıyorum diyor. Yani diyor ki, ben maçın ortasında bana bir talimat gelirse hem hakami hem oyunun kurallarını değiştiririm diyor. Var mı böyle bir adalet sistemi. Hakim dediğiniz kişi, yargıç dediğin kişi hukukun üstünlüğüne göre karar verir. Siz üstünlerin hukukuna göre karar veriyorsunuz. O koltuklardan indireceğiz sizleri. Mühür yazıların altına basılır, zarflara basılır. Mühür sözün bittiği yerdir. Mühür sona erdirmektir. Mühür insanlık tarihi kadar eskidir. Mühür aynı zamanda hakkın güvencesidir. Siz bütün bu gerçekleri redederek mühürsüz oy pusulalarını, mühürsüz zarfları geçerli kabul ediyorsunuz. İnancımızda da mühür çok önemlidir. Şimdi ben mühürü saymıyorum diyorsunuz, bu doğru değil sayın arkadaşlarım. O nedenle bu seçimin mührü yoktur, sağlıklı iradesi yoktur, milli irade tecelli etmemiştir, sabote edilmiştir. Bütün araştırmalarda bütün makalelerde bu seçimin mühürsüz seçim olduğunu bütün dünya kabul edecektir. Üsküdar'ı geçen, çalınan atını geri alan Köroğlu'dur. Tarih çalınan atını geri alan Köroğlu'nu yazar. Tarih atı çalan hırsızları hiç bir zaman yazmaz."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi. Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi.

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu. Sezgin Gümüş, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemiz sıkı bir demokrasi sınavından geçti" dedi.

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (Samsun TSO) Salih Zeki Murzioğlu, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu.

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada YSK'nın mühürsüz oyların geçerli sayılacağına dair aldığı kararı eleştirerek, "Referandum seçim sonucu şaibelidir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET