• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MBF GENEL BAŞKANI AHMET KABADAYI'DAN HDP OPERASYONU AÇIKLAMASI

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu (MBF) Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, HDP'ye verilen hazine yardımının dondurulması gerektiğini belirterek, operasyona destek açıklaması yaptı.

05 Kasım 2016 Cumartesi 16:57
MBF Genel Başkanı Ahmet Kabadayı'dan HDP operasyonu açıklaması

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu (MBF) Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, 9 HDP’li vekilin tutuklanmasını gecikmiş bir karar olarak değerlendirdi. Kabadayı ayrıca Kılıçdaroğlu’na da çağrıda bulundu.


HDP’li 9 vekilin tutuklanmasına geç kalınmış bir karar diyen MBF Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, “Türkiye’de hukuk işledi, doğru karar verildi. Adalet sistemimiz PKK destekçisi tutuklu vekiller hakkında gereken cezayı vereceğine inanıyorum. Aslında geç kalınmış bir karardı. Adalet geçte olsa yerini buluyor tabiki. Siz hukuku tanımaz, savcılarımızı tanımaz, gelin nasıl alırsanız alın derseniz, polisimiz gelir işte böyle götürür. Devletin şakası olmaz. Bir soruşturma nasıl işlemesi gerekiyorsa aynen öyle işliyor. HDP’nin ve vekillerinin teröre destek verdiklerini yıllardır söylüyoruz. Dokunulmazlıklarının kaldırılması için 2016 yılının Ocak ayında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gereken başvuruyu yapmıştık. 

 


HDP’YE YAPILAN HAZİNE YARDIMI DONDURULMALI

Açtığımız o davada terör destekçisi bu siyasi partinin hazineden almış olduğu seçim yardımınında dondurulmasını talep etmiştik. Şimdi yüce adaletten terör destekçisi bu siyasi partiye verilen hazine yardımının dondurulmasını talep ediyoruz. PKK sizi tükürüğü ile boğar diyen bir zihniyete biz sırtımızı YPG’ye PYD’ye dayadık diyen zihniyete milletimin vergileri ile toplanan hazine yardımının yapılmasına şiddetle karşıyız. Tutuklamalardan sonra bu hazine yardımının dondurulmasını ilgili siyasi partinin terör suçuna bulaştığı için 40 yılda yaklaşık 40 Bin yurtdaşımızın canına mal olan PKK kanlı terör örgütünün işbirlikçisi olması sebebiyle yapılacak ilk seçimlerde YSK tarafından anayasal çerçevede zemin oluşturmak suretiyle seçimlere girmesinin engellenmesi lazım.  Türk siyasi tarihimizde birçok örneği bulunan Türkiye Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal gibi kürt siyasetçilerin bu ülkede baştacı edildiği asla ve asla ayrım yapılmadığı, günümüzde ise mevcut iktidar partisinde 75 tane kürt milletvekili olmasına rağmen hiçbir ayrımcılık görmedikleri ortada. Ancak HDP denen sözde siyasi partinin milletvekillerine baktığınızda çoğunun kürt olmadığını Ermeni kökenli olduklarını göreceksiniz buda kürt kardeşlerimize oynanan bir oyun değimidir . 

 


TUTUKLANAN HDP’Lİ VEKİLLER ASALA’NIN ARTIKLARI

 

Zaten bitti denilen ASALA terör örgütü de bitmemiştir. PKK olarak isim değiştirmiştir. İşte bu sözde milletvekilleri de Asalan’ın artıkları olup, PKK’nın beslemeleri, altını çizerek söylüyorum bunlar İmralı’da yatmakta olan terörist başı Öcalan’ın bile emrinde olmayan FETÖ/ABD terörünün uşaklığını yapmaktadırlar. Bu ülkede hiçbir siyasetçiye sen Kürt’sün, sen Türksün, sen Alevisin denildiğini hiç duymadım. Bu söylemleri yapanlar bu ülkenin düşmanlarıdır. Benim Diyarbakırlım, benim Siirtlim, Urfalım, Mardinlim, benim hiçbir Müslüman kürdüm bu ülkede terörü desteklemiyor. Ancak benim Müslüman kürt vatandaşlarım Siyonist ve emperyalist güçlerin oyunlarına alet edilmek isteniyorlar. Ben inanıyorumki bu ülkenin 783 Milyon Metrekare vatan toprağında yaşayan, dini, dili,ırkı. rengi, mezhebi ne olursa olsun milli birlik ve kardeşlik duygusunun hakim olduğu bir Türkiye içinde kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendirerek ülkemize, milletimize sahip çıkacağız. 

 

SAĞDUYULU OLMALIYIZ

 

Buradan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu’ndan tüm yönetimimle birlikte ülkenin dört bir yanına sesleniyorum, Hiçbir siyasinin çirkin emellerine alet olmayın. Ülkemizde faaliyet gösteren yabancı uyruklu STK’lar yada yabancı uyruklu STK’ların güdümüne girmiş olan FETÖ bağlantılı sözde STK’lara dikkat edilmesini, bu ülkenin birlik ve beraberliğine sahip çıkılmasını, İçişleri Bakanlığı tarafından atanmış olan yerel yöneticilere saygı duyulmasını ve karşılığında da en verimli hizmetin alınacağına inanılmasını ayrıca Terör suçuna bulaşmış milletvekillerinin tutuklanmasından kaynaklanan terör temsilcilerinin sokaklarda meydanlarda halkı kışkırtmaya yönelik çabalarına itibar etmemelerini, güneydoğu bölgemizde görev yapan askerimize, polisimize sahip çıkılmasına halkımızdan önemle rica ediyorum. Bölge halkını sağduyuya davet ediyorum. Çünkü biz hepimiz Adem Babadan olma, Havva anadan doğma mümin kardeşleriz. Bu kapsamda kardeşliğimize gölge düşürecek art niyetli terör unsurlarının bertaraf edilmesi için de kamu görevlilerine her alanda yardımcı olunmasını da rica ediyorum. Milli Birlik ve Kardeşlik duygularımızın her geçen gün daha da güçlendirerek Çanakkale ruhuyla ülkemize sahip çıkalım.” diye konuştu.

 

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

 

Konuşmasında ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslenen Kabadayı, “Sayın Kılıçdaroğlu seçimle gelen seçimle gider diyorsun, şimdi soruyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet’imizin sınırlarını koruyan Mehmetçiklerimizde  kınayla gidiyor da neden tabutla geliyor. Bu ülke PKK’ya kırk yılda kırk bin can verdi. Ana muhalefet lideri olarak bu konuda devletin ve adaletin yanında olmanız gerekir. Vatansever Atatürkçü, sosyal demokratları temsil etmenizi, Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmanızı bekliyoruz. Misyonunuz bunu gerektiriyor. Benim ülkemin sosyal demokratları son derece samimi, son derece vatansever, askerine ve polisine sahip çıkan bir millettir. Oysa temsil edildikleri parti maalesef üzülerek belirtmek istiyorum ki sosyal demokratları temsil etmemektedir. “ dedi.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

HUKUK İŞLEDİ

MİLLİ BİRLİK FEDERASYONU
06 Kasım 2016 Pazar 13:12

SEN NASIL İMAMHATİPLİSİN HDP ASKERE POLİSE KURŞUN SIKANLARLA KOL KOLA DEVLET DÜŞMANLİĞ YAPARKEN SEN ONCE ERKEKKGİBİ ADINI YAZ ORAYA VATANDAŞMI SENİN ADIN

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

HUKUK BİLAL OĞLANA DA İŞLEYECEK

VATANDAŞ
06 Kasım 2016 Pazar 00:18

RTE kıyamete kadar yetkili kalmayacak,Özal zamanında oğulları aynı bu gün Bilal ve Burak gibiydiler birde bu gün görün hallerini. Gün gelecek hukuk bu gün hukuk u katledenlere de dişlerini gösterecek. Leyla Zana yı 1993 yılında hapsedenler tarihten silindi ama Zana hala ayakta.Demirtaş ı hapsedenler çok yakında silinip giderken Demirtaş dim di ayakta kalacak. Ben bir İmam Hatipli olarak söylüyorum 1974 den beri siyasette tahminlerim yanılmadı.

1 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun Valiliği açıkladı: Samsun'da FETÖ'den 790 kamu personeli tutuklandı

Samsun Valiliği açıkladı: Samsun'da FETÖ'den 790 kamu personeli tutuklandı Samsun Valiliği açıkladı: Samsun'da FETÖ'den 790 kamu personeli tutuklandı. Samsun Valiliği, FETÖ soruşturması kapsamında Samsun'da tutuklanan ve gözaltına alınan kamu personeli sayısı ile ilgili bilgileri açıkladı.

14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı

14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı 14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı. Tunceli'de 14 teröristi öldüren Şahinler JÖH timleri karargahta mehter marşı eşliğinde coşkuyla böyle karşılandı.

Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak

Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak. İçişleri Bakanlığı'na bağlanan Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı araçlar artık siyah plaka yerine turkuaz renkli plaka kullanmaya başladılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın (28 Mart 2017 Salı) Samsun'a geliyor. SAMULAŞ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun ziyareti nedeniyle Salı günü tramvayın ücretsiz olacağını duyurdu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET