• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

MEHMET AĞAR, FETÖ SORUŞTURMASINDA YANLIŞLIK OLURSA MİLİTANLAŞIRLAR

Mehmet Ağar, FETÖ soruşturmasında yanlışlık olursa militanlaşırlar! 15 Temmuz Komisyonu'nda ifade veren eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, "Sempatizan kesimine yapılan soruşturmalarda yanlışlık olursa bunları militanlaştırırsınız." dedi.

20 Ekim 2016 Perşembe 12:42
Mehmet Ağar, FETÖ soruşturmasında yanlışlık olursa militanlaşırlar

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda konuşan eski İçişleri BakanıMehmet Ağar, "Sempatizan kesimine ıslah olma, geriye dönme fırsatını verildi. Eğer onlarla ilgili yapılan tüm soruşturmalarda yanlışlık olursa bunları militanlaştırırsınız." dedi.

 

"HER GİZLİ ÖRGÜTÜN DIŞ BAĞLANTISI VAR"

Komisyonda eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, FETÖ 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'na bilgi verdi ve milletvekilerinin sorularını cevapladı.

Ağar, 15 Temmuz'da her vatandaş gibi izlediklerini belirterek, meşruiyetin yanında olduğu mesajını verdiğini söyledi. Organize olmuş gizli bir örgütün varlığının altını çizen Ağar, "Bütün örgütlerde klasik bazı yapılanmalar var, kod adı kullanan, yeni gelişen elektronik sistemlerden istifade eden haberleşme sistemlerini ortaya koymak gibi başka bugüne kadar gizli örgütte bugüne kadar rastlanmadı. Türkiye'deki her gizli örgütün dış bağlantısı var. Genelde de bu bağlantıların arkasında yabancı istihbarat servisleri var" ifadesini kullandı.

 

"YANLIŞLIK OLURSA MİLİTANLAŞTIRIRSINIZ"

Her örgütün içinde üç kademe olduğunu kaydeden Ağar, bunların yönetici, militan ve sempatizanlar olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:

"Mücadele yürütülürken, temel amaç bu örgütün sıfıra indirgenmesi, bir daha gelişemeyecek biçimde tedbirlerin geliştirilmesidir. Sempatizan kesimine ıslah olma, geriye dönme fırsatını vermektir. Eğer onlarla ilgili yapılan tüm soruşturmalarda yanlışlık olursa bunları militanlaştırırsınız. Doğru bir şey değildir. Ortaya çıkan tablo şaşırtıcı ve dehşet vericidir. Bir devletin temeli adalet, güvenlik, savunmadır. Devletin fonksiyonlarını icra eden bu kurumların tamamında çöküntü ortaya çıkmıştır. Bu çöküntülerin onarılması gerekmektedir. Onaracak olan siyasi kadrolardır."

 

"İTİRAFÇI YERİNE MİLLETE HİZMET"

Müşterek iradenin olayı çözmesinin gerektiğini vurgulayan Ağar, "Devletin ve milletin geleceği bakımından, insanların daha iyi, huzurlu yaşaması bakımından itirafçıyım yerine millete hizmet şeklinde takdim edilmelidir ve yardımı olan insanları deşifre etmeksizin, kamuoyu nezdinde başka duruma düşürmeden bunların hassa bir cerrah dikkatiyle mutlaka yapılması gelen işlerdir" şeklinde konuştu.

 

BAŞBUĞ MAZERET BİLDİRDİ

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu gelmesi planlanan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, mazeret bildirerek toplantıya katılmadı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

ADİ KATİL

EĞİTİMCİ
20 Ekim 2016 Perşembe 23:07

Masum insanlara haksızlık yapmayın diyecek yere, olağan üstü hali uzat diyorsun. Hiç bir eğitimci terörist değildir elinde silah yoktur.Sen ve adamların insan öldürmeyi iyi bilirsiniz. zaten memleketi bu hale siz getirdiniz RTE 2002 de siyasi yasaklı iken Beyaz Saray da ne taahhüt etti. adamsa söylesin.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportunun iptal edildiği haberleri doğru mu. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportu iptal mi edildi. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportunun iptal edildiği haberlerine İçişleri Bakanlığından yalanlama geldi.

Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu

Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu. Samsun Atatürk Parkında opera sanatçısı Ozan Özcan uğradığı silahlı saldırıda yaralanırken, senarist Arif Nas ise silahlı saldırganlar tarafından darp edildi.

Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi

Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi. Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 683 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile çeşitli kamu kurumlarından 124 kişi görevine iade edildi. İşte göreve iade edilenlerin tam listesi...

Kar yağışı İstanbul'u tekrar etkisi altına alacak

Kar yağışı İstanbul'u tekrar etkisi altına alacak Kar yağışı İstanbul'u tekrar etkisi altına alacak. İstanbul'da çarşamba günü karla karışık yağmur şeklinde başlayacak yağış, perşembe ve cuma günü kar yağışıyla etkisini sürdürecek. Kar yağışı pazar gününe kadar devam edecek.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET