• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONU İDAM CEZASI İÇİN KAMPANYA BAŞLATACAK

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu İdam Cezası için kampanya başlatacak. Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, idam cezasının yasalaşması için kampanya başlatacaklarını açıkladı.

31 Ekim 2016 Pazartesi 21:46
Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu İdam Cezası için kampanya başlatacak

Merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu, İdam Cezasının yasalaşması için kampanya başlatmaya hazırlanıyor. Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, idam cezası ile ilgili başlatacakları kampanya ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, idam cezası ile ilgili siyasi partileri ziyaret edeceklerini ve başlatacakları kampanyaya destek talebinde bulunacaklarını açıkladı. 

 

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı yaptığı açıklamada Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın idam cezasının yasalaşması ile ilgili sözlerinin hatırlatılarak  "İdamın toplumsal bir talep olduğu biliniyor, 15 Temmuz darbe girişimiyle beraber ama unutmayalım ki idamı AK Parti'nin tek başına getirme imkanı yok. Dolayısıyla partilerle bir uzlaşma suretiyle ancak olabilecek durum. Bu doğrultuda ben idam cezasının meclise gelmesi halinde destek bulacağına inanıyorum. Ülkemizde vatan hainleri için, sapık ve tecavüzcüler için halkımız idam cezası istemektedir. 15 Temmuz'da ülkemize darbe yapmaya kalkışan FETÖ'cü hainler ile birlikte, PKK'lı teröristler ve çocuk tecavüzcüleri için idam gelmelidir. Bu bir toplumsal taleptir, buna kulak tıkayamazsınız. Küçük Irmak'ın öldürülmesinin ardından binlerce vatandaş, sosyal medya hesapları üzerinden olaya tepki gösterirken, "Çocuk tecavüzcülerine idam istiyoruz" adı altında başlatılan imza kampanyasını 11 binin üzerinde vatandaşın imzaladığı konuşuluyor . İnternet üzerinden yürütülen kampanyada, çocukları cinsel yönden istismar eden kişilere idam cezasının getirilmesi isteniyor. Birçok kişi de Twitter, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarından yaptığı yorumlarda, bu tip suçları işleyen kişilerin idam edilmesi çağrısında bulunuyor. Bu toplumsal talep için Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu olarak bir sivil toplum kuruluşu olarak önümüzdeki  hafta bir kampanya başlatarak tecavüzcüler ve vatan hainlerine İDAM yasası için bu toplumsal talebe ışık tutacağız"dedi..

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz sonrası ikinci çağrı: Dolarları bozdurun

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz sonrası ikinci çağrı: Dolarları bozdurun Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz sonrası ikinci çağrı: Dolarları bozdurun. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de dedikodusu yapılan ekonomik krizin de teğet geçeceğini belirterek, vatandaşlardan yastık altındaki dövizlerini altına yada Türk lirasına dönüştürmesini istedi.

Adana Aladağ'da yurt yangınında ölenleri taşıyan cenaze araçları çamura saplandı

Adana Aladağ'da yurt yangınında ölenleri taşıyan cenaze araçları çamura saplandı Adana Aladağ'da yurt yangınında ölenleri taşıyan cenaze araçları çamura saplandı. Adana Aladağ ilçesi Sinanpaşa mahallesinde ki kız öğrenci yurdunda çıkan yangında ölen 10 öğrenciyi taşıyan cenaze araçları çamura saplandı.

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen OMÜ öğretim üyeleri eylem yaptı

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen OMÜ öğretim üyeleri eylem yaptı Samsun'da Kanun Hükmünde Kararnameler(KHK) ile meslekten ihraç edilen 19 Mayıs Üniversitesi(OMÜ) öğretim üyeleri eylem yaparak görevlerine geri iade edilmelerini talep etti.

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaptı

Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaptı Samsun'da KHK ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaptı. Samsun'da Kanun Hükmünde Kararnameler(KHK) ile meslekten ihraç edilen Atakum Belediyesi çalışanları eylem yaparak göreve iade istedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET