• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MÜHİMMAT YÜKLÜ TREN HEDEFİNE ULAŞAMADI

Darbe gecesi Ankara Mamak 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndan İstanbul'a askeri araç ve mühimmat götürmek için yola çıkan tren Bilecik Garı'nda bekletiliyor.

22 Temmuz 2016 Cuma 15:00
Mühimmat yüklü tren hedefine ulaşamadı

Darbe girişimi gecesi Ankara'dan İstanbul'a gitmekte olan askeri araç ve mühimmatların bulunduğu yük treni Bilecik'te durduruldu. Askeri araç ve mühimmatların olduğu yük treni, halen Bilecik Garı'nda bekletiliyor.

 

POLİS EKİPLERİ TARAFINDAN DURDURULDU

Alınan bilgilere göre Ankara Mamak 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndanİstanbul'daki 1'inci Ordu Komutanlığı'na askeri araç ve mühimmat götürmek üzereAnkara'dan 15 Temmuz'da yola çıkan yük treni darbe girişimi gecesi Bilecik'te savcılığın talimatıyla polis ekipleri tarafından durduruldu.

 

DARBE GECESİ İZİN VERİLMEDİ

30 vagonun olduğu yük treninde inceleme yapıldı. Mühimmat ile zırhlı araçların olduğu yük trenin treninin İstanbul'a gitmesine, darbe girişimi gecesine rastlanması nedeniyle izin verilmedi.

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı yetkililerinin sevkiyatın rutin olduğunu söyledikleri öğrenilirken savcılık, darbe girişimi gecesi böyle bir mühimmat sevkiyatınınİstanbul'a yapılmasının şüphe uyandırması nedeniyle soruşturma başlattı. Yük treni, 16 Temmuz saat 03.00'den buyana polis gözetiminde Bilecik Garı'nda bekletiliyor.

DİĞER HABERLER

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa maalesef ve maalesef ırkçılığın, ayrımcılığın sarmalına girmiş durumda. Siyasi makamlarda oturanlar bir akıl tutulmasına girmiş vaziyetteler. Avrupa bize değil de biz gidelim Avrupalılara yardımcı olalım" dedi.

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu. Sivas kangalı almak için yoğun talepte bulunan Araplar 2005'de çıkarılan koruma altındaki ırkların yurtdışına çıkarılma yasağıyla karşılaştı.

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar. Harbiye Askeri Müzesi'de düzenlenen Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali'nde 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in pastadan heykelini yaptılar.

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür. THY, ABD ve İngiltere uçuşlarında getirilen yasakla ilgili olarak tüm yolcuların uçak kapısına kadar elektronik eşyalarını kullanabileceğini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET