• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

MÜHİMMAT YÜKLÜ TREN HEDEFİNE ULAŞAMADI

Darbe gecesi Ankara Mamak 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndan İstanbul'a askeri araç ve mühimmat götürmek için yola çıkan tren Bilecik Garı'nda bekletiliyor.

22 Temmuz 2016 Cuma 15:00
Mühimmat yüklü tren hedefine ulaşamadı

Darbe girişimi gecesi Ankara'dan İstanbul'a gitmekte olan askeri araç ve mühimmatların bulunduğu yük treni Bilecik'te durduruldu. Askeri araç ve mühimmatların olduğu yük treni, halen Bilecik Garı'nda bekletiliyor.

 

POLİS EKİPLERİ TARAFINDAN DURDURULDU

Alınan bilgilere göre Ankara Mamak 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndanİstanbul'daki 1'inci Ordu Komutanlığı'na askeri araç ve mühimmat götürmek üzereAnkara'dan 15 Temmuz'da yola çıkan yük treni darbe girişimi gecesi Bilecik'te savcılığın talimatıyla polis ekipleri tarafından durduruldu.

 

DARBE GECESİ İZİN VERİLMEDİ

30 vagonun olduğu yük treninde inceleme yapıldı. Mühimmat ile zırhlı araçların olduğu yük trenin treninin İstanbul'a gitmesine, darbe girişimi gecesine rastlanması nedeniyle izin verilmedi.

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı yetkililerinin sevkiyatın rutin olduğunu söyledikleri öğrenilirken savcılık, darbe girişimi gecesi böyle bir mühimmat sevkiyatınınİstanbul'a yapılmasının şüphe uyandırması nedeniyle soruşturma başlattı. Yük treni, 16 Temmuz saat 03.00'den buyana polis gözetiminde Bilecik Garı'nda bekletiliyor.

Kaynak: Haberler

DİĞER HABERLER

İlkadım Belediyesi Mevlid Kandili Gecesi Gürbüz Camisinde özel program yapacak

İlkadım Belediyesi Mevlid Kandili Gecesi Gürbüz Camisinde özel program yapacak İlkadım Belediyesi Mevlid Kandili Gecesi Gürbüz Camisinde özel program yapacak. Samsun'un İlkadım Belediyesi 11 Aralık 2016 Pazar Mevlid Kandili Gecesinde Gürbüz Cami'nde Mevlit Kandili Özel Programı düzenleyecek.

Mevlid Kandili gecesinde okunacak dualar ve Mevlid Kandili'nin faziletleri

Mevlid Kandili gecesinde okunacak dualar ve Mevlid Kandili'nin faziletleri Mevlid Kandili gecesinde okunacak dualar ve Mevlid Kandili'nin faziletleri. Mevlit Kandili 11 Aralık 2016 Pazar günü. Mevlid Kandilinde neler yapılmalı, nasıl ibadet edilmeli, hangi dualar okunmalı. Mevlid Kandili gecesinde okunması gereken dualar ve Mevlid Kandilinin faziletleri haberimizde

Samsun SASKİ don uyarısı yaptı: Su saatlerinin donmaması için işte alınacak tedbirler

Samsun SASKİ don uyarısı yaptı: Su saatlerinin donmaması için işte alınacak tedbirler Samsun SASKİ don uyarısı yaptı: Su saatlerinin donmaması için işte alınacak tedbirler. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), beklenen soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle don uyarısı yaptı.

Veysel Eroğlu Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası projesinin tamamlandığı açıkladı

Veysel Eroğlu Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası projesinin tamamlandığı açıkladı Veysel Eroğlu Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası projesinin tamamlandığı açıkladı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası Projesi’nin tamamlandığını açıklayarak "Hazırlanan bu proje bütün sektörlere rehberlik edecek" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET