• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OHAL'E CHP'DEN TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gece açıkladığı 3 aylık olağanüstü hal ilanına ilk tepki CHP ve HDP kanadından geldi.

21 Temmuz 2016 Perşembe 11:57
OHAL'e CHP'den tepki

Erdoğan'ın dün gece kritik MGK ve Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıkladığı 3 aylık olağanüstü hal ilanına CHP ve HDP'den tepkiler geldi.

 

CHP: ''BU MECLİSE SİVİL DARBEDİR''

Erdoğan'ın 3 aylık OHAL açıklamasına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tepki gösterdi. Özel  "Bu Meclis'e vefasızlıktır, nankörlüktür, sivil darbedir" dedi.

 

MHP DE AÇIKLAMA YAPACAK

Olağanüstü Hal ilanıyla ilgili CHP MYK toplantısında da kapsamlı değerlendirme yapacak. MHP kanadından açıklamanın ise Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından yapılacağı öğrenildi.

 

HDP: ''DARBEYE KARŞI KALİTELİ DEMOKRASİ GEREKİR''

HDP sözcüsü Ayhan Bilgen de hükümet tarafından açıklanan OHAL kararına tepki gösterdi.

 

Bilgen: "Türkiye bir süredir fiili olarak bazı şehirlerde OHAL yaşıyordu. Şimdi darbe gerekçesiyle ülke geneline yayıldı. Darbeye karşı Türkiye’de kaliteli demokrasiyi inşa ederek durmak gerekir. Tabi bu arada darbe başarılı olsaydı da olağanüstü hal ilan edilirdi" dedi.

Kaynak: ensonhaber

DİĞER HABERLER

iha.com.tr neden açılmıyor? İhlas Haber Ajansı hacklandi mi?

iha.com.tr neden açılmıyor? İhlas Haber Ajansı hacklandi mi? Sabah saatlerinden itibaren İhlas Haber Ajansı'ndan haber okumak için iha.com.tr'ye girmeye çalışan vatandaşlar sorunla karşılaştı. iha.com.tr neden açılmıyor? Siteye ulaşamayan vatandaşlar iha.com.tr'ye neden ulaşamadığını merak ediyor. iha.com.tr hacklandi mi? 502 Bad Gateway hatası nedir?

Erdoğan, Bülent Arınç, Suat Kılıç, Hüseyin Çelik ile Külliye'de görüştü

Erdoğan, Bülent Arınç, Suat Kılıç, Hüseyin Çelik ile Külliye'de görüştü Erdoğan, Bülent Arınç, Suat Kılıç, Hüseyin Çelik ile Külliye'de görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de görüştüğü Bülent Arınç, Suat Kılıç, Zafer Çağlayan, Sadullah Ergin ve Hüseyin Çelik'ten referandumda aktif görev almalarını istedi.

Samsun'da 8 ilçede bu saatlerde elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 8 ilçede bu saatlerde elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 8 ilçede bu saatlerde elektrik kesintisi yapılacak. Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ) İl Koordinatörlüğünden yapılan açıklamaya göre Samsun'a bağlı İlkadım, Canik, Atakum, Ayvacık, Havza, 19 Mayıs, Alaçam, Bafra ilçelerinde elektrik kesintileri yapılacak.

Samsun'da Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesi iptal edildi gerginlik çıktı

Samsun'da Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesi iptal edildi gerginlik çıktı Samsun'da Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesi iptal edildi gerginlik çıktı. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesinin iptal edilmesi sonrası, ihaleye girmek isteyen aileler karara tepki gösterdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET