• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

OHAL'E CHP'DEN TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gece açıkladığı 3 aylık olağanüstü hal ilanına ilk tepki CHP ve HDP kanadından geldi.

21 Temmuz 2016 Perşembe 11:57
OHAL'e CHP'den tepki

Erdoğan'ın dün gece kritik MGK ve Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıkladığı 3 aylık olağanüstü hal ilanına CHP ve HDP'den tepkiler geldi.

 

CHP: ''BU MECLİSE SİVİL DARBEDİR''

Erdoğan'ın 3 aylık OHAL açıklamasına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tepki gösterdi. Özel  "Bu Meclis'e vefasızlıktır, nankörlüktür, sivil darbedir" dedi.

 

MHP DE AÇIKLAMA YAPACAK

Olağanüstü Hal ilanıyla ilgili CHP MYK toplantısında da kapsamlı değerlendirme yapacak. MHP kanadından açıklamanın ise Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından yapılacağı öğrenildi.

 

HDP: ''DARBEYE KARŞI KALİTELİ DEMOKRASİ GEREKİR''

HDP sözcüsü Ayhan Bilgen de hükümet tarafından açıklanan OHAL kararına tepki gösterdi.

 

Bilgen: "Türkiye bir süredir fiili olarak bazı şehirlerde OHAL yaşıyordu. Şimdi darbe gerekçesiyle ülke geneline yayıldı. Darbeye karşı Türkiye’de kaliteli demokrasiyi inşa ederek durmak gerekir. Tabi bu arada darbe başarılı olsaydı da olağanüstü hal ilan edilirdi" dedi.

Kaynak: ensonhaber

DİĞER HABERLER

Kırgızistan'da düşen Türk kargo uçağı ne taşıyordu?

Kırgızistan'da düşen Türk kargo uçağı ne taşıyordu? Kırgızistan'da düşen Türk kargo uçağı ne taşıyordu? Düşen Türk kargo uçağının genel olarak özel kargo, değerli kargo, tehlikeli madde, kolay bozulan, çürüyen, değer kaybına uğrayan mallar taşıdığı öğrenildi.

Samsun'da FETÖ'den Adliye'ye sevk edilen 5 kişi mahkemece serbest bırakıldı

Samsun'da FETÖ'den Adliye'ye sevk edilen 5 kişi mahkemece serbest bırakıldı Samsun'da FETÖ'den Adliye'ye sevk edilen 5 kişi mahkemece serbest bırakıldı. Samsun merkezli İstanbul, Ankara, Kırklareli, Samsun'un merkez ilçeleri ile Terme ve Çarşamba ilçelerinde yapılan FETÖ operasyonunda Adliye'ye sevk edilen 5 kişi serbest bırakıldı.

Samsun Valisi Şahin Amasya'da selfie yapan şehzade heykeli ile fotoğraf çekindi

Samsun Valisi Şahin Amasya'da selfie yapan şehzade heykeli ile fotoğraf çekindi Samsun Valisi Şahin Amasya'da selfie yapan şehzade heykeli ile fotoğraf çekindi. OKA Yönetim Kurulu toplantısına katılmak üzere Amasya’ya giden Samsun Valisi İbrahim Şahin, selfie yapan şehzade heykeli ile hatıra selfiesi yaptı.

ÖSYM’nin son 15 yılda yaptığı sınavlar iptal mı oldu

ÖSYM’nin son 15 yılda yaptığı sınavlar iptal mı oldu ÖSYM’nin son 15 yılda yaptığı sınavlar iptal mı oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ / PDY kapsamında yürütülen soruşturma kapsamında, Bakanlar Kurulunda alının karar ile ÖSYM’nin son 15 yıl içerisinde yaptığı sınavlara yönelik bilgisayar kayıtlarını inceleyecek.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET