• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

OHAL'E CHP'DEN TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gece açıkladığı 3 aylık olağanüstü hal ilanına ilk tepki CHP ve HDP kanadından geldi.

21 Temmuz 2016 Perşembe 11:57
OHAL'e CHP'den tepki

Erdoğan'ın dün gece kritik MGK ve Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıkladığı 3 aylık olağanüstü hal ilanına CHP ve HDP'den tepkiler geldi.

 

CHP: ''BU MECLİSE SİVİL DARBEDİR''

Erdoğan'ın 3 aylık OHAL açıklamasına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tepki gösterdi. Özel  "Bu Meclis'e vefasızlıktır, nankörlüktür, sivil darbedir" dedi.

 

MHP DE AÇIKLAMA YAPACAK

Olağanüstü Hal ilanıyla ilgili CHP MYK toplantısında da kapsamlı değerlendirme yapacak. MHP kanadından açıklamanın ise Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından yapılacağı öğrenildi.

 

HDP: ''DARBEYE KARŞI KALİTELİ DEMOKRASİ GEREKİR''

HDP sözcüsü Ayhan Bilgen de hükümet tarafından açıklanan OHAL kararına tepki gösterdi.

 

Bilgen: "Türkiye bir süredir fiili olarak bazı şehirlerde OHAL yaşıyordu. Şimdi darbe gerekçesiyle ülke geneline yayıldı. Darbeye karşı Türkiye’de kaliteli demokrasiyi inşa ederek durmak gerekir. Tabi bu arada darbe başarılı olsaydı da olağanüstü hal ilan edilirdi" dedi.

Kaynak: ensonhaber

DİĞER HABERLER

Avrasya Tünelinin ismi Atatürk mü yoksa Abdülhamid Han mı olmalı

Avrasya Tünelinin ismi Atatürk mü yoksa Abdülhamid Han mı olmalı Avrasya Tünelinin ismi Atatürk mü yoksa Abdülhamid Han mı olmalı. 20 Aralık'ta açılacak Avrasya Tünelinin ismi milletin önerileriyle belirlenecek. Avrasya Tüneli'ne verilecek isim için Ulaştırma Bakanlığı anket başlattı. Avrasya Tüneline isim önerisi için tıkla ankete katıl.

FETÖ'cüler cezaevlerinden işkencemi görüyor?

FETÖ'cüler cezaevlerinden işkencemi görüyor? FETÖ'cüler cezaevlerinden işkencemi görüyor? Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ’cülerin PKK yandaşlarının cezaevlerindeki işkence iddialarını dile getirdiğini belirterek, “Elbette darbe teşebbüsü yapanlara karşı bir müdahale yapıldı, halk, kolluk kuvvetlerince müdahale yapıldı. Biz Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 15. maddesine göre işkence ve kötü muamele yapılmasını askıya almadık. Biz Birleşmiş Milletler ile ilgili sözleşmesinin işkence ve kötü muamele kısmını da kaldırmadık” dedi.

Eski İçişleri Bakanı İsmet Sezgin, GATA'ya kaldırıldı

Eski İçişleri Bakanı İsmet Sezgin, GATA'ya kaldırıldı Eski İçişleri Bakanı İsmet Sezgin, GATA'ya kaldırıldı! Eski İçişleri Bakanı İsmet Sezgin, eski GATA'da yoğun bakıma alındı.

Akdeniz'in 19 kilometre derininde deprem oldu

Akdeniz'in 19 kilometre derininde deprem oldu Akdeniz'in 19 kilometre derininde deprem oldu! Akdeniz'de 3.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET