• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OHAL'E CHP'DEN TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gece açıkladığı 3 aylık olağanüstü hal ilanına ilk tepki CHP ve HDP kanadından geldi.

21 Temmuz 2016 Perşembe 11:57
OHAL'e CHP'den tepki

Erdoğan'ın dün gece kritik MGK ve Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıkladığı 3 aylık olağanüstü hal ilanına CHP ve HDP'den tepkiler geldi.

 

CHP: ''BU MECLİSE SİVİL DARBEDİR''

Erdoğan'ın 3 aylık OHAL açıklamasına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tepki gösterdi. Özel  "Bu Meclis'e vefasızlıktır, nankörlüktür, sivil darbedir" dedi.

 

MHP DE AÇIKLAMA YAPACAK

Olağanüstü Hal ilanıyla ilgili CHP MYK toplantısında da kapsamlı değerlendirme yapacak. MHP kanadından açıklamanın ise Genel Başkan Devlet Bahçeli tarafından yapılacağı öğrenildi.

 

HDP: ''DARBEYE KARŞI KALİTELİ DEMOKRASİ GEREKİR''

HDP sözcüsü Ayhan Bilgen de hükümet tarafından açıklanan OHAL kararına tepki gösterdi.

 

Bilgen: "Türkiye bir süredir fiili olarak bazı şehirlerde OHAL yaşıyordu. Şimdi darbe gerekçesiyle ülke geneline yayıldı. Darbeye karşı Türkiye’de kaliteli demokrasiyi inşa ederek durmak gerekir. Tabi bu arada darbe başarılı olsaydı da olağanüstü hal ilan edilirdi" dedi.

Kaynak: ensonhaber

DİĞER HABERLER

Türkiye'den bir ilk! Tüm dünya 24 saat canlı izleyecek

Türkiye'den bir ilk! Tüm dünya 24 saat canlı izleyecek Türkiye'den bir ilk! Tüm dünya 24 saat canlı izleyecek. Muğla'da Tuzla Sulak Alanı'nda yaşayan 230 çeşit kuş türü, yapılacak yatırım ve düzenlemeyle internet üzerinden 24 saat tüm dünya tarafından izlenecek.

THY kabin yasağının yolcuları etkilememesi için yeni uygulama başlattı

THY kabin yasağının yolcuları etkilememesi için yeni uygulama başlattı THY kabin yasağının yolcuları etkilememesi için yeni uygulama başlattı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, 31 Mart'tan itibaren Amerika uçuşlarında laptop ve tabletlerini teslim eden yolculara uçak içinde ücretsiz wifi hizmetine başlanacağını açıkladı.

Ali Rıza Yıldırım, Yüksel Yıldırım ve Mehmet Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım vefat etti

Ali Rıza Yıldırım, Yüksel Yıldırım ve Mehmet Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım vefat etti Ali Rıza Yıldırım, Yüksel Yıldırım ve Mehmet Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım vefat etti. Yıldırım Holdingin sahipleri işadamları Ali Rıza Yıldırım, Yüksel Yıldırım ve Mahmet Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım hayatını kaybetti.

Samsun İHA muhabiri Muammer Ay tutuklandı

Samsun İHA muhabiri Muammer Ay tutuklandı Samsun İHA muhabiri Muammer Ay tutuklandı. Hrant Dink cinayeti ve Ogün Samast olayı ile ilgili gözaltına alınan İhlas Haber Ajansı Samsun muhabiri Muammer Ay tutuklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET