• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OSMAN GENÇ: 15 TEMMUZ'DAN SONRA TÖVBE EDEN FETÖ'CÜLERİN TÖVBESİ KABUL OLMAZ

Osman Genç: 15 Temmuz'dan sonra tövbe eden FETÖ'cülerin tövbesi kabul olmaz. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 15 Temmuz'dan sonra tövbe eden FETÖ'cülerin tövbesinin kabul olmayacağını açıkladı.

22 Ağustos 2016 Pazartesi 00:18
Osman Genç: 15 Temmuz'dan sonra  tövbe eden FETÖ'cülerin tövbesi kabul olmaz

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tövbe eden FETÖ'cülerin tövbesinin kabul olmayacağını açıkladı. 

 

Samsun'da görev yapan basın mensupları ile biraraya gelen Osman Genç, yaptığı açıklamada FETÖ ve bağlantılı kişilerle ilgili haber yayınlayan gazetecilere yönelik tehditlere de tepki gösterdi.

 

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Altın Meşe Park'ta düzenlenen basın toplantısında Samsun'da görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ve çalışanları ile biraraya geldi. Başkan Yardımcısı Alican Usta'nın da yer aldığı toplantıda, 15 Temmuz gecesi ve sonrasında FETÖ/PDY terör örgütüne karşı verdikleri mücadeleden dolayı basın mensuplarına teşekkür eden Başkan Osman Genç, bu mücadelede basın mensuplarının tehdit edildiğine ve baskı kurulduğuna dikkat çekerek, basın mensuplarının yanında olduğunu ve basını tehdit edenlerin karşısında kendisini bulacağını söyledi.

 

'HER ŞEY AÇİK VE SEÇİK OLACAK'

Bu şehrin basınını ve bu şehrin sesini kimsenin susturamayacağını ifade eden Başkan Osman Genç, "Basını susturmaya kalkanlar hem milleti hem de bizi karşısında bulur. Bu şehirde bir tek FETÖ/PDY mensubu kalmayıncaya kadar OHAL Samsun'da devam edecektir. Bunu hiç kimse normalleştiremez. Bunu normalleştirmeye hiç kimse kalkmasın. Biz siyasi liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımızın çizmiş olduğu perspektifle aynı şekilde yürümeye devam ediyoruz. Basına karşı herhangi olumsuz bir mesele olduğu zaman bunu yüksek sesle dile getireceğim ve bunu gerekli yerlere taşıyacağım. Teröristleri bu şehirde temizleme mücadelesinde basınımızın yanında olduğumu ifade etmek isterim. Bu şehirde herşey açık ve seçik olacak. Kim açığa alındı, kim suçlu bu millet bilecek. Hiç kimse haber alma özgürlüğünü, haber alma hakkını engelleyemez. Engellemeye kalkıştığında önce bir vatandaş olarak, sonra bir belediye başkanı olarak karşısında beni bulur. Çok net söylüyorum" dedi.

 

'BURASİ HUKUK DEVLETİ'

FETÖ/PDY terör örgütüyle mücadelenin Türkiye ve Samsun'da devam ettiğini belirten Başkan Genç, "Medyamızın yaptığı bu mücadeleyi her dakika takip eden birisi olarak söylüyorum. Önemli bir sınav veriyoruz. Bu şehirde kimin ne, nerede olduğunu hepimiz biliyoruz. Üç ayağı var bu işin. Siyaset, bürokrasi ve ticaret. Üç ayağı çözemedikten sonra şehri çözemezsiniz. Ama şunu üzülerek ifade etmek istiyorum. Bu üç ayağın çözülmesine katkı sağlamak üzere yazı yazan, haber yapan arkadaşlarımıza bir baskının olduğunu görüyoruz. Bu şiddeti nefretle kınıyorum. Hiç kimse bu şehrin sahipsiz olduğunu düşünmesin. Bu şehrin sahibi bu şehirde yaşayanlardır. Bu medya güzel işler, haberler yaptığı zaman güzel de, yanlışları dile getirdiği zaman kaba kuvvetle mi çözüm arayacaksınız. Varsa bir yanlışlık yargıya gidersiniz. Burasının bir muz cumhuriyeti olmadığını hala kavrayamayanlar var. Burası bir hukuk devleti. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu alçaklarla kimin ilişkisi varsa hepsi hukukun önünde hesap verecek. Vali varsa vali verecek, belediye başkanları varsa belediye başkanları verecek, milletvekilleri varsa milletvekilleri verecek, iş dünyasından adam varsa iş dünyası verecek. Herkes hesabını hukukun önünde verecek. Bunu Başkomutan Sayın Recep Tayyip Erdoğan söylüyor, Başbakanımız söylüyor. En ufak ilişkisi olan hukuk önünde hesap verecek" diye konuştu.

 

'FETÖ'CÜLERİN HEPSİ TEMİZLENECEK'

Samsun'da basının FETÖ/PDY mücadelesinde güzel bir sınav verdiğini ve basının özgür olduğunu dile getiren Başkan Genç, "Normalleşmeden söz ediliyor. Bu şehir ancak bir tane FETÖ üyesi kalmayınca normalleşir. FETÖ'cülerin tamamı bu şehirden temizlenecek. Temizlemezsek şehitlerimize karşı borcumuzu yerine getirmiş olmayız. Bu şehrin bütün iliklerindeki bu alçaklara karşı bizim, internet medyamızın, hem köşe yazarlarımızın, hem yazılı hem de görsel medyamızın bugüne kadar göstermiş olduğu bu güzel duruşunu devam ettireceğini düşünüyorum. Baskılara asla boğun eğmeyeceğiz, eğmeyeceksiniz. Çünkü bu şehrin sahibi millettir, size sahip çıkacak olan bu milletle bizler olacağımızı unutmamanızı istiyorum. Bu toplantıyı hem bir 15 Temmuz gecesi ve sonrasında verdiğiniz mücadeleye karşı bir teşekkür ve sizlerin yanında olduğumuzu ifade etmek için düzenledik. Bunlara sempati duymak, bunları korumak, bunların ilişkilerinin ortaya çıkmasını engellemeye çalışmak alçaklıktır. Bu şehirde siyaset, bürokrasi ve ticaret kurumlarının iliklerine kadar girmiş olan bu virüsleri birlikte temizleyeceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. En üstten aşağı bu alçaklar bu şehirden temizlenecektir. Korkunun ecele faydası yok" ifadelerini kullandı.

 

'SESİM ÇİKMAYA DEVAM EDECEK'

FETÖ/PDY terör örgütüyle mücadelede milat tarihinin 17-25 Aralık olduğuna da işaret eden Genç, şunları söyledi: "Bu tarihten sonra Türkiye Cumhuriyeti kesin tavrını koyarak bunun bir terör örgütü olduğunu belirlemiştir. O günden sonra herkesin bu örgütle irtibatını kesmesi gerektiğini sayın Cumhurbaşkanımız söylemiştir. Şehirlerde biz bunu başlattık. 2014 seçimlerinde başladık. Bugün geçmişte medyada kimin ne yaptığı ortaya çıkmaktadır. Biz o zaman ev ev, sokak sokak anlattık. Siyaset kurumundaki insanlarımız bunu doğru anlayabilmiş olsaydı bugün bu 15 Temmuz yaşanmayabilirdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarla üzerinde durduğu, fakat kurumlarımızın bir türlü harekete geçemediği, bunların temizlenmesi noktasında istenilen hareket olmadığı için 15 Temmuz'u birlikte yaşadık. Bu sadece yönetime el koymak değil, bir işgal girişimidir. Ama bu işgalci girişimine karşı dur diyen bir Türkiye vardır. Eğer medya olmamış olsaydı sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısını millete ulaştıramamış olacaktı. Ulusal, yerel bütün basın mensupları önemli bir sınav vermiştir ve bu sınavı başarıyla geçmiştir. Bu şehirde siyaset, bürokrasi ve ticarette bunlar temizlenene kadar benim sesim çıkmaya devam edecek. Basınla birlikte bu sesimiz çıkacak."

 

'FETÖ'CÜLERİN DAVASİ TEK TEK DÜŞÜYOR'

FETÖ/PDY terör örgütüne mensup olmaktan yakalanan ve tutuklanan avukatın kendilerine de geçmişte 4 dava açtığını ve bu davaların üçünün düştüğünü belirten Başkan Genç, diğer davanın da büyük ihtimalle düşeceğini söyledi. Başkan Genç ayrıca, FETÖ/PDY terör örgütüyle mücadelede işin başında olunduğuna ve yüzde 10'u geçmediğine dikkat çekti.

 


Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi.

 

BU ALÇAKLARI TEMİZLEYECEĞİZ


"Bu şehrin Valisi basına sahip çıkacak. Telefonlarla baskı yaparak şunu kaldır bunu koy demekle bu iş olmaz. Hiç kimse kusura bakmasın. Bizi bir daha 15 Temmuz öncesine hiç kimse döndüremez. Bu alçakları temizleyeceğiz . Hiç kimse haber alma özgürlüğünü engelleyemez. Bunu yapan karşısında beni bulur. Siyaset kurumunun içine giren alçakları tek tek biliyorum. Bu işin üç tane ayağı var. Bürokrasi, siyaset, ticaret.  AK Parti'de kendi içindeki bu alçakları hızlı bir şekilde temizleyeceğine inanıyorum. Bu virüsler bu ülkeden bu şehirden temizlenecek.  Bunları tek tek temizlemek zorundayız. Temizlemeseler isim isim bunları açıklayacağım. Bu şehirdeki alçak yapının nasıl çözüleceğini en üst makama bildirdim.

 

SİYASET, BÜROKRASİ, TİCARET BU ÜÇ AYAK ÇÖZÜLECEK

 

15 Temmuz'da bütün basın mensuplarımız önemli bir sınav vermiştir.  Hepinizden Allah razı olsun. FETÖ örgütüyle mücadele devam ediyor. Şehrimizde de devam ediyor. Önemli bir sınav veriyoruz.  Bu şehirde kim nerede nasıl, ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Samsun nihayetinde küçük bir şehir. Bu işin üç tane ayağı var. Birisi bürokrasi, birisi siyaset  diğeri ticaret. Bu üç ayağı çözemedikten sonra şehri çözemezsiniz. Ama burada şunu üzülerek ifade etmek istiyorum. Bu üç ayağın çözülmesi için yazı yazan, haber yapan arkadaşlarımıza bir baskının olduğunu görüyoruz. Bunu şiddetle kınıyorum. Hiç kimse bu şehrin sahipsiz olduğunu düşünmesin. Bunu yapan insanlar burasının muz Cumhuriyeti olmadığını bilmiyor mu.  

 

HÜSEYİN TOZLU'NUN PARALELCİ OLDUĞUNU BİLMİYORLARMIYDI

Hüseyin Tozlu. Bunun paralelle ilişkisi olduğunu bu şehrin yöneticileri bilmiyormuydu. Biliyordu. Bunu herkes biliyordu, bende biliyordum. Yeni açılış yaptılar kim yaptı açılışını fotoğrafa bakmak lazım. Daha sonra  Tozlu Giyim'in fabrikasının önündegece sabaha kadar mangal yapıp yiyenler kimlerdi. Ki siz basına şunu yazdınız bunu yazdınız diye baskı yapacaksınız. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu alçaklarla ilişkisi kim varsa hepsi hukukun önünde hesap verecek. Vali varsa Vali verecek, belediye başkanı varsa belediye başkanı verecek, milletvekili varsa milletvekili verecek. Bunu kim söylüyor Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan söylüyor. Bu şehirde basınımız güzel bir sınav verdi. Bu  şehirde bir FETÖ kalmayınca bu şehir normalleşir. FETÖ bu şehirden tamamen temizlenecek.  Korkunun ecele faydası yok.  Baskılara asla boyun eğmeyeceğiz. Bu şehir asla sahipsiz değildir. 15 Temmuz'dan sonra tövbe edenlerin tövbesi kabul olurmu diye sordular.  Kızıldenizinde boğulacağını anlayan Firavunun Musa'ya inanıyorum demesini Allah kabul etmediği gibi 15 Temmuz'da tövbe edenlerin tövbesi kabul olmaz. Herkes hukuk önünde hesabını verecek. Bu şehrin sesini susturmaya çalışanlar karşılarında bizi bulur. FETÖ ile mücadeleyi hiç kimse normalleştiremez. Bu şehirde bir tane FETÖ bağlantılı kişi kalmayıncaya kadar mücadele sürecek. "

 

PROTOKOLDE FETÖ'CÜLER VAR

 

Öte yandan Osman Genç, Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen Demokrasi Nöbetlerinde protokol de yer almaması ile ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı. Osman Genç, şunları dile getirdi. 

"Seferberlikte ünvanlar olmaz. Ya ersin ya vatandaşsın. Ben protokolde hiç oturmadım vatandaşlarımızla birlikte oldum. Cumhuriyet Meydanında yüzde 20'ye yakın FETÖ terör örgütünde olanların orada dolaştığını o protokolde oturan  fotoğraflara bakarsanız pek çoğununda bunlarla alakalı olduğunu görürsünüz. Aynı fotoğrafta aynı karede yer almadım almamda. Reis meydanlara inin demeden biz oradaydık. Seferberlikte protokol olmaz bunun için protokole katılmadık"

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi. Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi.

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu. Sezgin Gümüş, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemiz sıkı bir demokrasi sınavından geçti" dedi.

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (Samsun TSO) Salih Zeki Murzioğlu, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu.

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada YSK'nın mühürsüz oyların geçerli sayılacağına dair aldığı kararı eleştirerek, "Referandum seçim sonucu şaibelidir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET