• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

PKK MARDİN'DE JANDARMA KARAKOLUNA SALDIRDI: 2 ASKER ŞEHİT, 1 SİVİL ÖLDÜ, 10 YARALI

PKK Mardin'de Jandarma Karakoluna saldırdı: 2 Asker şehit, 1 sivil öldü, 10 yaralı! Mardin'de Cevizpınar Jandarma Karakolu'na bombalı araçla saldırı düzenlendi. İlk bilgilere göre, iki asker şehit oldu, bir sivil hayatını kaybetti. Saldırıda 10 kişi de yaralandı.

09 Temmuz 2016 Cumartesi 15:20
PKK Mardin'de Jandarma Karakoluna saldırdı: 2 Asker şehit, 1 sivil öldü, 10 yaralı

Mardin'in merkez Artuklu İlçesi'ne bağlı CevizliKöyü'ndeki jandarma karakoluna PKK'lı teröristlerin saldırısında 2 asker şehit oldu, 1 vatandaş hayatını kaybetti. Saldırıda aralarında sivillerin de olduğu 10 kişi yaralandı. Teröristler bölgeden kaçarken, geniş çaplı operasyon başlatıldı.

 

TERÖRİSTLER BOMBALI ARAÇLA SALDIRI DÜZENLEDİ

Mardin'in Sultan Şeyhmus beldesindeki Cevizlik Jandarma Karakolu'na öğle saatlerinde saldırı düzenlendi.

 

ÇATIŞMA ÇIKTI

PKK'lı teröristler, bombalı araçla gerçekleştirdikleri saldırının ardından karakola ateş açtı. Askerlerin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

Saldırı sonrasında bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisi sevk edildi.

2 ASKER ŞEHİT 1 SİVİL DE ÖLDÜ

Gelen ilk bilgilere göre iki asker şehit oldu, bir sivil de hayatını kaybetti. Saldırıda 10 kişi de yaralandı.

OPERASYON BAŞLATILDI

Teröristler bölgeden kaçarken, geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Samsun Bafra'da FETÖ davasında serbest bırakılan 21 kişinin isimleri

Samsun Bafra'da FETÖ davasında serbest bırakılan 21 kişinin isimleri Samsun'un Bafra ilçesinde FETÖ'den tutuklanan ve serbest bırakılan 21 kişinin isimleri.

Uğur Mumcu FETÖ tehlikesini önceden görüp uyarmıştı: İşte Uğur Mumcu'nun o konuşması

Uğur Mumcu FETÖ tehlikesini önceden görüp uyarmıştı: İşte Uğur Mumcu'nun o konuşması Uğur Mumcu FETÖ tehlikesini önceden görüp uyarmıştı: İşte Uğur Mumcu'nun o konuşması. 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun FETÖ yapılanması ile ilgili yıllar önce uyarıda bulunduğunu biliyor muydunuz

Satranç haramdır diyen Cübbeli'ye bir darbe daha

Satranç haramdır diyen Cübbeli'ye bir darbe daha Satranç haramdır diyen Cübbeli'ye bir darbe daha! Diyanet Vakfı'nın İslam Ansiklopedisi'nde, "Birçok İslam âlimi satrancın zihni kuvvetlendirdiğini, insanı sosyalleştirdiğini hatırlatarak satranç oynamanın mübah olduğunu ifade etmiştir" deniliyor

Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu

Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu. İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Kurucuova Köyü yakınlarında koyun otlatan Akif Geniş, tesadüf eseri 2 bin yıl öncesine ait olduğu düşünülen bir kilisenin ya da hamamın tavanını buldu. Ayasuluk Tepesi olarak bilinen bölgede çocuk yaşlardan bu yana koyun otlattığını belirten Geniş, tepede eski dönemlere ait çok sayıda kalıntıyı gördüğünü söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET