• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAADET PARTİSİ'NİN YENİ GENEL BAŞKANI TEMEL KARAMOLLAOĞLU OLDU

Saadet Partisi'nin yeni genel başkanı Temel Karamollaoğlu oldu! Saadet Partisi'nin 6. Olağan Kongresi başladı. Seçimde tek aday Temel Karamollaoğlu.

30 Ekim 2016 Pazar 15:41
Saadet Partisi'nin yeni genel başkanı Temel Karamollaoğlu oldu

Saadet Partisi'nin 6. Olağan Kongresi başladı.  6. Olağan Kongrenin düzenlendiği Atatürk spor Salonuna, Genel Başkan  Mustafa Kamalak ve Yüksek İstişare Kurulu tarafından genel başkanlığa aday  gösterilen Temel Karamollaoğlu el ele girdi.    Partililerin yoğun katılım gösterdiği kongrede, Divan Başkanlığına  Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın seçildi.

 

Kongre ilk olarak partinin mevcut Genel Başkanı Mustafa Kamalak  salondakilere hitap etti. Dünya kritik bir dönemde geçerken Türkiye'nin de sıkıntılı günler  yaşadığını ifade eden Kamalak, sorunların çözümünün Milli Görüş'te olduğunu  söyledi. Kamalak, politikalarının bazı kesimleri tarafından sürekli  eleştirildiğini savunarak, bunlar arasında sadece hukuk ve adalet sistemi  üzerinden yapılan eleştirileri kabul edebileceklerine değindi. Son beş yılda "Saddamcı", "Esadcı", "Kaddafici" olarak  nitelendirildiklerini belirten Kamalak, tüm bunlara rağmen "yetimin hakkına el  uzatmadıklarını" ifade etti.  Konuşmasının ardından Genel Başkan Adayı Karamollaoğlu ve Yüksek  İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Kamalak'a hat sanatıyla yazılmış tablo  armağan etti.  Yaşamının anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından konuşan Temel  Karamollaoğlu, 20 yıldır tanıştığı Mustafa Kamalak'a partiye yaptığı tüm  hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.  Basının kongreye yeteri kadar ilgi göstermediğini belirten  Karamollaoğlu, bunu arkasında, sıkıntısına çare arayan insanların Saadet  Partisi'nin    saklanmak istenmesinin geldiğini savundu.  "Merhum Necmettin Erbakan'ın yaktığı meşalenin aydınlığında yürümeye  devam ettiklerini" dile getiren Karamollaoğlu, sadece 12 Eylül ve 28 Şubat değil  siyasi mücadeleleri boyunca çeşitli zorlular yaşadıklarını ama tüm sorunların  üstesinden başarıyla gelebildiklerini bildirdi.  Karamollaoğlu, AB'nin "başka dinlerin hayat bakışı üzerine kurulmuş  bir yapı olduğunu" öne sürerek, çözümün İslam Birliği'nde olduğu görüşüne yer  verdi. Geçmişte kendisiyle ilgili bazı yanlış tariflerin yapıldığını belirten  Karamollaoğlu, "Şunu herkes bilsin ki Madımak da bizim acımızdır, Başbağlar da  bizim acımızdır, Roboski de bizim acımızdır. Biz evlatlarını kaybeden bütün  kardeşlerimizin acısını paylaşırız." dedi. Konuşmaların ardından tüzük tadilatının yapıldığı kongrede, seçimlere  geçildi.

 

KARAMOLLAOĞLU 871 OYLA GENEL BAŞKAN 

Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi'nde Temel  Karamollaoğlu genel başkanlığa seçildi.  Kongrede, kayıtlı bin 116 delegeden 891'i oy  kullandı. 20 oyun geçersiz sayıldığı seçimde tek aday olan Karamollaoğlu, 871 oy  alarak genel başkanlık koltuğuna oturdu.  Karamollaoğlu, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı  teşekkür konuşmasında çok çalışacaklarını ve seçimlerde herkesi şaşırtacak güzel  neticeler alacaklarını ifade etti.

Kaynak: Milliyet

DİĞER HABERLER

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa maalesef ve maalesef ırkçılığın, ayrımcılığın sarmalına girmiş durumda. Siyasi makamlarda oturanlar bir akıl tutulmasına girmiş vaziyetteler. Avrupa bize değil de biz gidelim Avrupalılara yardımcı olalım" dedi.

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu. Sivas kangalı almak için yoğun talepte bulunan Araplar 2005'de çıkarılan koruma altındaki ırkların yurtdışına çıkarılma yasağıyla karşılaştı.

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar. Harbiye Askeri Müzesi'de düzenlenen Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali'nde 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in pastadan heykelini yaptılar.

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür. THY, ABD ve İngiltere uçuşlarında getirilen yasakla ilgili olarak tüm yolcuların uçak kapısına kadar elektronik eşyalarını kullanabileceğini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET