• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMKON GENEL BAŞKANI SEZGİN GÜMÜŞ, 16 NİSAN REFERANDUM SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu. Sezgin Gümüş, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemiz sıkı bir demokrasi sınavından geçti" dedi.

17 Nisan 2017 Pazartesi 19:02
SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan 2017 referandum seçim sonuçlarının ülkeye hayırlar getirmesini diledi. 

 

Sezgin Gümüş, referandum seçim sonuçları ile ilgili yaptığı dönemde 16 Nisan'da tarihi bir döneme tanıklık edildiğini kaydederek, Türkiye'nin sıkı bir demokrasi sınavından geçtiğini söyledi.

 

SEZGİN GÜMÜŞ: KAZANAN TÜRKİYE


Yapılan 16 Nisan referandum seçiminde Evet oyu verenin de Hayır oyu verenin de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğuna dikkat çeken SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

 

"Ülkemiz sıkı bir demokrasi sınavından geçti. Süreç içinde oluşan husumetleri geride bırakıp artık yeni sistemle geleceğe kolkola nasıl yürüyebiliriz onun yolunu aramalıyız.  Sonuç ne olursa olsun referandum seçiminde Evet verende Hayır verende aziz milletimizin şerefli birer evladıdır. Artık millet olarak tefrik olunup küçülen Türkiye'yi değil birleşip büyüyen Türkiye'yi yaratmalıyız. Zira küçülen Türkiye'de hiç birimize yer yok ancak birleşerek büyüteceğimiz Türkiye'de hepimize ziyadesiyle yer var. Kazanan EVET diyenler değil Türkiye olmalıdır anlayışıyla, milletimizin mübarek oylarıyla ortaya çıkan tablonun milletimize, ülkemize ve bütün mukaddesatımıza hayırlar getirmesini diliyorum."

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi. Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi.

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (Samsun TSO) Salih Zeki Murzioğlu, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu.

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada YSK'nın mühürsüz oyların geçerli sayılacağına dair aldığı kararı eleştirerek, "Referandum seçim sonucu şaibelidir" dedi.

Ümit Özdağ YSK'nın mühürsüz pusulaları kabul edeceğini açıklamasına tepki gösterdi

Ümit Özdağ YSK'nın mühürsüz pusulaları kabul edeceğini açıklamasına tepki gösterdi Ümit Özdağ YSK'nın mühürsüz pusulaları kabul edeceğini açıklamasına tepki gösterdi. MHP'den ihraç edilen Ümit Özdağ, YSK'nın 16 Nisan 2017 referandum seçiminde mühürsüz oy pusulalarını da kabul edeceğini açıklaması üzerine tepki gösterdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET