• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'A GELEN NUMAN KURTULMUŞ REJİM ELDEN GİDİYOR DİYENLERE ÇATTI: BE ESKİ KAFALILAR

Samsun'a gelen Numan Kurtulmuş rejim elden gidiyor diyenlere çattı: Be eski kafalılar. Samsun'un Çarşamba ilçesine gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa ile rejimin elden gideceğini söyleyenlere tepki göstererek, "Be eski kafalı adamlar, rejim falan elden gitmiyor, sizin kurduğunuz vesayet düzeni elden gidiyor" dedi.

12 Nisan 2017 Çarşamba 20:26
Samsun'a gelen Numan Kurtulmuş rejim elden gidiyor diyenlere çattı: Be eski kafalılar

Samsun Haber- Samsun'a gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çarşamba ilçesinde yeni anayasa ve 16 Nisan'da yapılacak referandum seçimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "O eski Türkiye geride kaldı. Öyle Ali Fuat Başgil'in cumhurbaşkanı olmasına dahi müsaade etmeyen Türkiye yok artık. 16 Nisan'da tamamen kurtuluyoruz. En son dönemde AK Parti'ye Meclis çoğunluğuna rağmen cumhurbaşkanı seçtirmeyen Türkiye artık yok. Tarih oldu. Tarihe karışıyor." dedi.Kurtulmuş, partisince Çarşamba ilçesinde Belediye Meydanı'nda düzenlenen mitingde seçim otobüsü üzerinden halka hitap etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "tek adam" eleştirilerine değinen Kurtulmuş, tek adamlık yapmadıklarını, yönetimde çift başlılığı kaldırdıklarını söyledi.Yönetimi hem yetkilendirdiklerini hem de sorumluluk verildiğini belirten Kurtulmuş, "Kim veriyor, millet veriyor, sandıktan çıkıyor. Bunları anlattıkça bunların da şirazesi bozulmaya başladı. Hatta Samsun'da görmedim ama Ankara'da, İstanbul'da billbordlara yazmışlar 'tek olmak Allah'a mahsustur.' Eski genel başkanları sonradan düzeltti garibim. Ne dedi? 'Bu kadar çok yetkiyi bir adama verseniz beşerdir şaşar Peygamber olsa haşa şaşar' dedi. Ah ah Cumhuriyet Halk Partisi niye iktidar olamıyor işte bundan dolayı olamıyor." diye konuştu.

 

 "Sen de çalış çabala milletin arasına gel, cumhurbaşkanı ol"

"Bu millet size nasıl oy verecek, bu millet nasıl sizden cumhurbaşkanı seçecek" diyen Kurtulmuş, şöyle devam etti: 

"Adam diyor ki 'Birinci dönem seçildi, ikinci dönem cumhurbaşkanı seçildi. İkinci döneminin sonunda eğer yeniden seçimleri yeniler, tekrar Meclis erken seçim kararı alırsa cumhurbaşkanı bir 5 yıl daha görevde kalacak. Buna razı mısınız?' Sen bu milleti enayi mi zannettin? Bu millet böyle hile-i şeriyyelerle birtakım uyduruk işlerle kendi görev süresini herhangi birisi uzatmaya çalışsa pabuç bırakır mı? Yüzde 3, yüzde 5 oy vermez. Gözünün içine bakar, anlar bu millet. Bu millet yolda yürüyen adamın nasıl yürüdüğüne karar verir. Tek adamlık, tekrar bunlar uzatacaklar... Bunların hepsi hikaye. Onlar da biliyor da Sayın Kılıçdaroğlu şöyle hesap ediyor. 'Nasılsa artık Cumhuriyet Halk Partisi'nden hiç kimse bu memlekette cumhurbaşkanı olmaz'. Zihni şöyle düşünüyor. 'Nasılsa Tayyip Erdoğancumhurbaşkanı olur. Tayyip Erdoğan'dan sonra da Tayyip Erdoğan benzeri birileri gelir cumhurbaşkanı olur' diyor. Adamcağız hiçbir şekilde o koltukta kendilerinden birisinin oturacağına inanmıyor. Onun için konuşuyor. 'Yeniden Tayyip Erdoğan 5 sene daha orada durur' diye hesap edeceğine sen de parti değil misin? Sen de o partinin genel başkanı değil misin? Amiyane olarak bir laf var. Haset etme ne olur, çalış çabala senin de olur. Sen de çalış çabala milletin arasına gel, milletin karşısına programla çık, sen cumhurbaşkanı ol ancak şunu biliyorlar. O eski Türkiye geride kaldı. Öyle Ali Fuat Başgil'in cumhurbaşkanı olmasına dahi müsaade etmeyen Türkiye yok artık. 16 Nisan'da tamamen kurtuluyoruz. En son dönemde AK Parti'ye Meclis çoğunluğuna rağmen cumhurbaşkanı seçtirmeyen Türkiye artık yok. Tarih oldu. Tarihe karışıyor. 16 Nisan'dan sonra. Bunu biliyorlar."

 

 Türkiye'nin 25 günlük, 3 aylık hükümetler gördüğünü, otellerde pazarlıklar yapılarak hükümetle kurulduğuna işaret eden Kurtulmuş, halkın oy vermediği hükümetlerin iktidar yapıldığını vurguladı.Kurtulmuş, 16 Nisan'da kısa ömürlü hükümetlere son verileceğinin altını çizerek, "Bundan sonra böyle kısa vadeli hükümetler yok. Yönetimde farklılıklar, çift başlılıklar yok. Birinin hanyaya birinin Konya'ya gittiği ülke yönetimi yok. Herkes aynı istikamete gidecek. 16 Nisan'da ekonomik krizleri de sırtımızdan atmaya, yere bırakmaya hazır mıyız? Bu ekonomik krizler, bu siyasi krizler, kurulamayan hükümetler, Türkiye'deki vesayet sistemleri maalesef Türkiye'yi dışa bağımlı hale getiriyordu. Şimdi ekonomik olarak, siyasi olarak dışa bağımlılığa son vermek için 'evet' demeye hazır mıyız?" ifadelerini kullandı.Milletin 15 Temmuz'da FETÖ ve eşkiya çetesinin elinden Türkiye'yi uçurumun kenarından kurtardığını anlatan Kurtulmuş, 250'ye yakın şehit ile 2 bin 500 civarında gazinin olduğunu hatırlattı.

Herkesin meydanlara "Ölürsem şehit, kalırsam gaziyim" inancıyla geldiğini vurgulayan Kurtulmuş, "İnanın ki o büyük direnişin bir parçası olan herkes, Allah bilir, Allah'ın indinde şehit sevabı almıştır. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bütün gazilerimize, o büyük direnişin bir parçası olan şanlı, aziz milletimize şükranlarımızı ifade ediyoruz." dedi.

 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, artık aklı esenin dışarıdan destek olarak Türkiye'nin siyasetine müdahale edemeyeceğini belirterek, Türkiye'de darbeleri sona erdirmek için 16 Nisan'da verilecek "evet" kararının önem taşıdığını kaydetti.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının millete yanlış bilgiler verdiğini ifade eden Kurtulmuş, "Bir terane tutturdular, rejimi değiştiriyorsunuz. Arkadaş ne rejim değiştirmesi. Bu 18 maddenin içinde rejimi değiştiren bir tane laf var mı? Yeni tabiriyle 'çağrıştıran', eski tabiriyle 'ihsas ettiren' herhangi bir madde var mı? Yok. Rejim değişmiyor ama bu beyler biliyorsunuz, ne zaman Türkiye'de olumlu bir adım atılsa 'Aman rejim elden gidiyor' derler." değerlendirmesinde bulundu.Çok basit meselelerin ardından "Rejim elden gidiyor" diye söylemlerde bulunulduğunu aktaran Kurtulmuş, "Meslek liselerinin katsayılarını değiştirelim, imam hatip mezunları, meslek lisesi mezunları diğer lise mezunlarıyla eşit olarak yarışa girin'. 'Yok olmaz rejim elde gidiyor' derler. Be eski kafalı adamlar, rejim falan elden gitmiyor, sizin kurduğunuz vesayet düzeni elden gidiyor. Vesayet düzenini bu millet değiştiriyor." diye konuştu.Kurtulmuş, mitingin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesini ziyaret etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

DİĞER HABERLER

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi. Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi.

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu. Sezgin Gümüş, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemiz sıkı bir demokrasi sınavından geçti" dedi.

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (Samsun TSO) Salih Zeki Murzioğlu, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu.

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada YSK'nın mühürsüz oyların geçerli sayılacağına dair aldığı kararı eleştirerek, "Referandum seçim sonucu şaibelidir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET