• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA 15 TEMMUZ GECESİ VALİ KONAĞINA SAVAŞ GEMİSİ VE HÜCUM BOTLAR GÖNDERİLMİŞ

Samsun'da 15 Temmuz darbe gecesi ile ilgili şok bilgiler ortaya çıktı. Samsun Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Murat Özer'in Yurtta Sulh Konseyi'nin talimatı ile savaş gemisi ve hücum botları 15 Temmuz gecesi Samsun Vali Konağının önüne gönderdiği iddia edildi.

08 Mart 2017 Çarşamba 14:59
Samsun'da 15 Temmuz gecesi Vali Konağına savaş gemisi ve hücum botlar gönderilmiş

Samsun'da Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığına yapılan FETÖ operasyonu sonrası 15 Temmuz darbe gecisine ilişkin şok eden detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

 

Samsun'da yapılan FETÖ operasyonunda Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Murat Özer ile birlikte çok sayıda kişi gözaltına alındı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin yaptığı istihbarat çalışmanın ardından 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Yurtta Sulh Konseyi'nin talimatı ile Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığına ait Dost savaş gemisinin darbe girişimine katılmak üzere Samsun Limanı'ndan ayrıldığı, ve Samsun Valisi İbrahim Şahin'in evinin önüne gönderdiği tespit edildi. 


Yapılan tespitin ardından Sahil Güvenlik Hava Grup Komutanlığına yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Kıdemli Albay Murat Özer başta olmak üzere 22 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınınan 22 şüpheliden 16'sının Bylock kullandıkları tespit edildi.

 

Samsun'da 15 Temmuz darbe kalkışmasının yapıldığı gece bir denizaltı görüldüğü gündeme gelmişti. O gece Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milletvekilleri Samsun Valisi İbrahim Şahin'in konağında misafirdi. Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Murat Özer'in ise 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Yurtta Sulh Konseyi'nin talimatı ile Dost Savaş Gemisini ve hücum botları Vali Konağı'nın bulunduğu noktaya gönderdiği iddia edildi. 


FETÖ operasyonunda gözaltına alınan Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Murat Özer'in Sahil Güvenliğin hücum botlarını bakanları ve milletvekillerini misafir eden Valinin konutuna yolladığı ve hain darbe girişimini planlayanların emirlerini uyguladığı iddia ediliyor. Albay Murat Özer, 15 Temmuz'dan 7 ay sonra 9 il de gerçekleştirilen operasyonda 22 kişi ile birlikte gözaltına alındı. Gündeme gelen vahim iddialarla ilgili gözaltında bulunan Albay Murat Özer'in sorgulamasına çok yönlü olarak devam edildiği öğrenildi. 

 

DİĞER HABERLER

Türkiye Korona Virüs'ten ne zaman kurtulur? Merak edilen sorunun cevabı

Türkiye Korona Virüs'ten ne zaman kurtulur? Merak edilen sorunun cevabı Korona Virüs'ten Türkiye ne zaman kurtulur? Korona Virüs tüm dünyada ölümlere neden olurken, Türkiye'de can almaya devam ediyor. Asıl soru ve merak edilen ise Covid-19 (Korona Virüs) Türkiye'den hangi tarihte, ne zaman kurtulacak..

İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı

İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı.. İbrahim Erkal'ın hayatını kaybettiği yönünde yapılan bilgilendirme sonrası sanatçının hayranları büyük üzüntüye boğuldu.

Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi

Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi. Samsun'da FETÖ'nün emniyetten sorumlu mahrem imamları olduğu iddia edilen 28 öğretmen Adliye'ye sevk edildi.

Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu

Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu. Samsun'un Bafra ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Çetinkaya eski Belediye Başkanı Hadi Sezer, tahliye oldu.

KÖŞE YAZARLARI