• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA 19 EYLÜL İTİBARİ İLE KAMU KURUMLARINDA 440 KİŞİ TUTUKLANDI, BİN 125 PERSONEL GÖZALTINA ALINDI

Samsun Valiliği 19 Eylül 2016 Pazartesi tarihi itibari ile kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında memuriyetten çıkartılan, gözaltına alınan ve tutuklanan personel sayısını açıkladı.

19 Eylül 2016 Pazartesi 22:26
Samsun'da 19 Eylül itibari ile kamu kurumlarında 440 kişi tutuklandı, bin 125 personel gözaltına alındı

Samsun Valiliği, 19 Eylül 2016 Pazartesi günü itibari ile FETÖ-PDY darbe soruşturması kapsamında kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan, tutuklanan ve memuriyetten çıkartılan personel sayısı ile ilgili son bilgileri verdi. 

 

Samsun Valiliği tarafından 19 Eylül 2016 Pazartesi itibari ile yayınlanan son bilgilere göre Samsun'da kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 641 personel görevden uzaklaştırıldı, bin 125 personel gözaltına alındı, 440 personel tutuklandı, bin 120 kamu çalışanı ise memuriyetten çıkartıldı.


Samsun ili FETÖ/PDY darbe soruşturması icmialine göre Samsun'da kamu kurumlarında en fazla gözaltı,  ve memuriyetten çıkartma Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşandı. Buna göre Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde FETÖ soruşturması kapsamında şuan itibari ile 140 personel görevden uzaklaştırıldı, 360 personel gözaltına alındı, 103 personel tutuklandı, 776 personel memuriyetten çıkartıldı. 


Samsun İl Emniyet Müdürlüğün'de 19 Eylül 2016 Pazartesi itibari ile 57 personel görevden uzaklaştırıldı, 148 personel gözaltına alındı, 105 personel tutuklandı, 121 personel ise memuriyetten çıkartıldı.

 

İşte Samsun Valiliğinin 19 Eylül 2016 Pazartesi günü itibari ile Samsun'da kamu kurumlarında gözaltı, görevden uzaklaştırma, tutuklama ve memuriyetten çıkartılan personel sayısı ile ilgili son bilgiler... 

 


 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Vanlılar bu habere dikkat: Depremler olacak

Vanlılar bu habere dikkat: Depremler olacak Vanlılar bu habere dikkat: Depremler olacak! Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Onur Köse, Van Gölü'nün hemen güneyindeki yüksek dağlık alanda iki plakanın çarpışması sonucu hala aktif şekilde yükselmenin söz konusu olduğunu belirterek, “Bu yükselmenin meydana getirdiği sıkışma devam ettikçe, bizler bilmeliyiz ki Van’da depremler olacaktır” dedi.

İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı

İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı! Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Samsun Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin taşınması isteğine ortak tepki

Samsun Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin taşınması isteğine ortak tepki Samsun’un Çarşamba ilçesindeki sivil toplum kuruluşları, son günlerde gündeme gelen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinin merkeze taşınması tartışmalarına yaptıkları basın açıklaması ile ortak tepki gösterdi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'den Başkanlık Sistemi açıklaması

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'den Başkanlık Sistemi açıklaması AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Başkanlık Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Yeni anayasa ve başkanlık sistemi, ülkedeki kalkınma hamlesini daha da hızlandıracaktır" dedi.

KÖŞE YAZARLARI