• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA 19 EYLÜL İTİBARİ İLE KAMU KURUMLARINDA 440 KİŞİ TUTUKLANDI, BİN 125 PERSONEL GÖZALTINA ALINDI

Samsun Valiliği 19 Eylül 2016 Pazartesi tarihi itibari ile kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında memuriyetten çıkartılan, gözaltına alınan ve tutuklanan personel sayısını açıkladı.

19 Eylül 2016 Pazartesi 22:26
Samsun'da 19 Eylül itibari ile kamu kurumlarında 440 kişi tutuklandı, bin 125 personel gözaltına alındı

Samsun Valiliği, 19 Eylül 2016 Pazartesi günü itibari ile FETÖ-PDY darbe soruşturması kapsamında kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan, tutuklanan ve memuriyetten çıkartılan personel sayısı ile ilgili son bilgileri verdi. 

 

Samsun Valiliği tarafından 19 Eylül 2016 Pazartesi itibari ile yayınlanan son bilgilere göre Samsun'da kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 641 personel görevden uzaklaştırıldı, bin 125 personel gözaltına alındı, 440 personel tutuklandı, bin 120 kamu çalışanı ise memuriyetten çıkartıldı.


Samsun ili FETÖ/PDY darbe soruşturması icmialine göre Samsun'da kamu kurumlarında en fazla gözaltı,  ve memuriyetten çıkartma Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşandı. Buna göre Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde FETÖ soruşturması kapsamında şuan itibari ile 140 personel görevden uzaklaştırıldı, 360 personel gözaltına alındı, 103 personel tutuklandı, 776 personel memuriyetten çıkartıldı. 


Samsun İl Emniyet Müdürlüğün'de 19 Eylül 2016 Pazartesi itibari ile 57 personel görevden uzaklaştırıldı, 148 personel gözaltına alındı, 105 personel tutuklandı, 121 personel ise memuriyetten çıkartıldı.

 

İşte Samsun Valiliğinin 19 Eylül 2016 Pazartesi günü itibari ile Samsun'da kamu kurumlarında gözaltı, görevden uzaklaştırma, tutuklama ve memuriyetten çıkartılan personel sayısı ile ilgili son bilgiler... 

 


 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Kırgızistan'da düşen Türk kargo uçağı ne taşıyordu?

Kırgızistan'da düşen Türk kargo uçağı ne taşıyordu? Kırgızistan'da düşen Türk kargo uçağı ne taşıyordu? Düşen Türk kargo uçağının genel olarak özel kargo, değerli kargo, tehlikeli madde, kolay bozulan, çürüyen, değer kaybına uğrayan mallar taşıdığı öğrenildi.

Samsun'da FETÖ'den Adliye'ye sevk edilen 5 kişi mahkemece serbest bırakıldı

Samsun'da FETÖ'den Adliye'ye sevk edilen 5 kişi mahkemece serbest bırakıldı Samsun'da FETÖ'den Adliye'ye sevk edilen 5 kişi mahkemece serbest bırakıldı. Samsun merkezli İstanbul, Ankara, Kırklareli, Samsun'un merkez ilçeleri ile Terme ve Çarşamba ilçelerinde yapılan FETÖ operasyonunda Adliye'ye sevk edilen 5 kişi serbest bırakıldı.

Samsun Valisi Şahin Amasya'da selfie yapan şehzade heykeli ile fotoğraf çekindi

Samsun Valisi Şahin Amasya'da selfie yapan şehzade heykeli ile fotoğraf çekindi Samsun Valisi Şahin Amasya'da selfie yapan şehzade heykeli ile fotoğraf çekindi. OKA Yönetim Kurulu toplantısına katılmak üzere Amasya’ya giden Samsun Valisi İbrahim Şahin, selfie yapan şehzade heykeli ile hatıra selfiesi yaptı.

ÖSYM’nin son 15 yılda yaptığı sınavlar iptal mı oldu

ÖSYM’nin son 15 yılda yaptığı sınavlar iptal mı oldu ÖSYM’nin son 15 yılda yaptığı sınavlar iptal mı oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ / PDY kapsamında yürütülen soruşturma kapsamında, Bakanlar Kurulunda alının karar ile ÖSYM’nin son 15 yıl içerisinde yaptığı sınavlara yönelik bilgisayar kayıtlarını inceleyecek.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET