• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA 19 EYLÜL İTİBARİ İLE KAMU KURUMLARINDA 440 KİŞİ TUTUKLANDI, BİN 125 PERSONEL GÖZALTINA ALINDI

Samsun Valiliği 19 Eylül 2016 Pazartesi tarihi itibari ile kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında memuriyetten çıkartılan, gözaltına alınan ve tutuklanan personel sayısını açıkladı.

19 Eylül 2016 Pazartesi 22:26
Samsun'da 19 Eylül itibari ile kamu kurumlarında 440 kişi tutuklandı, bin 125 personel gözaltına alındı

Samsun Valiliği, 19 Eylül 2016 Pazartesi günü itibari ile FETÖ-PDY darbe soruşturması kapsamında kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan, tutuklanan ve memuriyetten çıkartılan personel sayısı ile ilgili son bilgileri verdi. 

 

Samsun Valiliği tarafından 19 Eylül 2016 Pazartesi itibari ile yayınlanan son bilgilere göre Samsun'da kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 641 personel görevden uzaklaştırıldı, bin 125 personel gözaltına alındı, 440 personel tutuklandı, bin 120 kamu çalışanı ise memuriyetten çıkartıldı.


Samsun ili FETÖ/PDY darbe soruşturması icmialine göre Samsun'da kamu kurumlarında en fazla gözaltı,  ve memuriyetten çıkartma Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşandı. Buna göre Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde FETÖ soruşturması kapsamında şuan itibari ile 140 personel görevden uzaklaştırıldı, 360 personel gözaltına alındı, 103 personel tutuklandı, 776 personel memuriyetten çıkartıldı. 


Samsun İl Emniyet Müdürlüğün'de 19 Eylül 2016 Pazartesi itibari ile 57 personel görevden uzaklaştırıldı, 148 personel gözaltına alındı, 105 personel tutuklandı, 121 personel ise memuriyetten çıkartıldı.

 

İşte Samsun Valiliğinin 19 Eylül 2016 Pazartesi günü itibari ile Samsun'da kamu kurumlarında gözaltı, görevden uzaklaştırma, tutuklama ve memuriyetten çıkartılan personel sayısı ile ilgili son bilgiler... 

 


 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi

Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi. Ünlü modacı Barbaros Şansal hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemenin iade kararı üzerine, soruşturma savcılığınca yeniden düzenlendi. İstanbul 43’üncü Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi bu kez kabul ederek, Şansal’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Barbaros Şansal biyografisi.

Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek

Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek. TSK'da başörtüsü yasağı kalktı. Artık kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek. Uygulama askeri öğrenciler için de geçerli olacak.

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir?

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi alımı başvuru şartları neler? Bekçi alımı başvuruları başladıBekçi alımı başvuru şartları neler merak ediliyor. Bekçi alımı başvuruları başladı. İstanbul’a lise mezunu 700 bekçi alınacak. Bekçi alımlarında KPSS şartı aranmıyor. Peki bekçi alımı başvuruları şartları neler? İşte bekçi alımı başvuruları ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı. Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında hakkında açılan davada verilen tahliye kararına itiraz edilen HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, Ankara'da gözaltına alındı. Baluken tutuklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET