• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA AVUKATIN KASASINDAN ÇIKTIĞI İDDİA EDİLEN 800 MİLYON TL HABERİ ASPARAGAS ÇIKTI

Samsun'da FETÖ'den tutuklanan avukat Cem Şenocak'ın kasasında 800 milyon TL para bulunduğu yönünde ki haberin asparagas olduğu ortaya çıktı.

06 Eylül 2016 Salı 12:50
Samsun'da avukatın kasasından çıktığı iddia edilen 800 milyon TL haberi asparagas çıktı

Samsun Son Dakika Haberi-  Samsun'da FETÖ'den tutuklanan avukat Cem Şenocak'ın kasasında 800 milyon TL para bulunduğu yönünde gündeme gelen iddia ile ilgili yenie gelişme..

 

Avukat Hasan Ölçer, FETÖ’nün kasası olduğu iddia edilen Samsunlu Avukat Cem Şenocak’ın hesabında 800 Milyon olduğunu Sabah Gazetesi’nden okuduğunu belirterek, konuyla alakalı özel bir bilgiye sahip olmadığını, kayyum olarak da atanmadığını belirtti.


Şenocak’ın banka hesabından çıkan 800 milyon lirayı duyuran SABAH gazetesini kaynak göstererek televizyon programında paranın olduğunu kaydettiğini belirten Ölçer, FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'de vekâletini verdiği 5 avukattan biri olan Fevzi Cem Şenocak'ın banka hesabında 800 milyon lira olduğu belirtmişti. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz’un paranın avukatın hesabında olmadığını söylemesinin ardından Avukat Hasan Ölçer televizyonda yaptığı açıklamada paranın var olduğunu ifade etmişti.


KAYNAK SABAH GAZETESİ
Avukat Hasan Ölçer bir internet gazetesine yaptığı açıklamada, “Bu paranın varlığını Sabah Gazetesi’nden öğrendim ve Sabah Gazetesini kaynak göstererek bu açıklamayı yaptım. Daha sonra Sabah Gazetesi muhabiri beni arayarak Paranın varlığını teyit ile alakalı ikinci bir haber için sizi kaynak göstereceğim dediğinde 'Ben seni kaynak gösteriyorum, sen beni. Bu böyle olmaz' diye itiraz ettim. Samsun’daki gelişmeleri yakından takip edemedim” dedi.


KAYYUM ATANMADIM


Avukat Hasan Ölçer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise Samsun'da gözaltına alınan avukat Cem Şenocak ile ilgili zorunlu açıklama: 1- Av Cem Şenocak'ın banka hesabında 800 milyon TL olduğu konusunda benim bilgim sadece önceki günlerde sabah gazetesinde çıkan haber vesilesi ile olmuştur. 2- Bu haber dışında başka bir haber alma imkanım da yoktur. 3- Gerek av Şenocak'ın bürosuna ve kişisel mallarına Kayyım atanmam gibi bir durum da söz konusu değildir. 4- A Haber Tv de bu konuya ilişkin yaptığım açıklama da mezkur gazete haberine dayanmaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarım" ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'da avukat Cem Şenocak'ın kasasında 800 milyon TL bulunduğu yönünde ki haberi, Avukat Hasan Ölçer'in açıklamaları sonrası 'Duble Asparagas' başlıklı köşe yazısı ile eleştirdi.  

 

FETÖ"den tutuklanan avukat Cem Şenocak'ın hukuk bürosuna kayyum olarak atandığı gündeme gelen Avukat Hasan Ölçer'in kayyum olarak atanmadığı ve 800 milyon TL para ile ilgili, "Bu paranın varlığını Sabah Gazetesi’nden öğrendim ve Sabah Gazetesini kaynak göstererek bu açıklamayı yaptım. Daha sonra Sabah Gazetesi muhabiri beni arayarak Paranın varlığını teyit ile alakalı ikinci bir haber için sizi kaynak göstereceğim dediğinde 'Ben seni kaynak gösteriyorum, sen beni. Bu böyle olmaz' diye itiraz ettim." şeklinde ki açıklamalarını köşe yazısına taşıyan Necdet Uzun, gündeme gelen haberini "Hayali paraya, hayali kayyum" sözleri ile eleştirdi.

 

İşte Necdet Uzun'un Duble Asparagas başlıklı o köşe yazısı..


Olacak iş değil...
FETÖ operasyonundan
tutuklanan
Av. Cem Şenocak'ın
hukuk bürosuna kayyum
olarak atandığı
ve Şenocak'ın
banka hesaplarında
800 milyon liranın
bulunduğunu teyit ettiği
belirtilen
Av. Hasan Ölçer'in
dün twiter hesabından
paylaştıklarını
okuyunca,
"pes" dedim...
Dünkü, "Devlete inanmak"
yazımda; böyle bir paranın olmadığına dair 21 Ağustos tarihli "800 milyon nerede?"
başlıklı köşe yazımı,
24 Ağustos'ta AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş'ın
basın sohbetindeki
söylemleri 
ve 26 Ağustos'ta Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın
açıklamalarını referans göstererek,
iddianın inanılır olmadığını
belirtmiş, Ölçer; "MİT'in, polis ve MASAK'ın
bulamadığı bir bilgiye mi
ulaştı?" diye sormuştum...
Av. Hasan Ölçer, 
Akasyamhaber’e 
dün bir açıklama yaptı:
“Bu paranın varlığını Sabah Gazetesi’nden öğrendim ve Sabah Gazetesi'ni kaynak göstererek bu açıklamayı yaptım. Daha sonra Sabah Gazetesi muhabiri beni arayarak, paranın varlığını teyit ile alakalı ikinci bir haber için sizi kaynak göstereceğim dediğinde; ben seni kaynak gösteriyorum sen beni. Bu böyle olmaz diye itiraz ettim."
İşin bir başka tuhaf yanı daha vardı...
Onu da Av. Hasan Ölçer'in, twiter hesabından
paylaştığı şu sözlerle öğrendik:
"Şenocak'ın bürosuna ve kişisel mallarına kayyum atanmam gibi bir durum da söz konusu değildir"
Haydaaaa...Hayali paraya... Hayali kayyum...
"Duble 
asparagas" bu olsa gerek!..
Cumhuriyet Başsavcılığı'nın
açıklamasından sonra
söz konusu haberde ısrar
etmek,
belge yoksa bile çok emin olmayı
gerektirir...
Bu gelişmelerden
sonra, gazetecinin
haber kaynağının
güvenilirliğini 
gözden geçirmesi gerekir...
Herkes için geçerli
bir durum aslında...
FETÖ medyasının;
Balyoz, Ergenekon, Oda Tv, Devrimci Karargah ve Poyrazköy
gibi kumpas davalarda
yaptığı gibi
gerçeğin dışında
haberlerle
insanların
canını yakmak,
gazetecilik değildir...
Sırça köşkte oturan
komşusunun camına taş atmadan
önce düşünmek zorundadır...

 

Kaynak: Haber Gazetesi

DİĞER HABERLER

Samsun'da FETÖ'den tutuklu avukat Fevzi Cem Şenocak duruşmada kendini savundu

Samsun'da FETÖ'den tutuklu avukat Fevzi Cem Şenocak duruşmada kendini savundu Samsun'da FET'den tutuklu avukat Fevzi Cem Şenocak, yargılandığı davada kendini savunarak, "15 Temmuz’da her kim darbe girişiminde bulunmuş ise Allah belasını versin. Fetullah Gülen de bu işin içindeyse Allah onun da belasını versin" dedi.

İzmir'de öldürülen lise öğrencisi Ahmet Coşkun cinayetinde kan donduran detaylar

İzmir'de öldürülen lise öğrencisi Ahmet Coşkun cinayetinde kan donduran detaylar İzmir'de öldürülen lise öğrencisi Ahmet Coşkun cinayetinde kan donduran detaylar. İzmir'in Menemen ilçesinde kaybolan ve cesedi su kuyusunda bulunan lise öğrencisi Ahmet Coşkun neden öldürüldü. Küçük Ahmet'in annesi cinayet zanlısı Müştak'tan 3 aylık hamile..

Iğdır ve Metro Turizm otobüsleri kafa kafaya çarpıştı 8 yolcu öldü 28 kişi yaralı

Iğdır ve Metro Turizm otobüsleri kafa kafaya çarpıştı 8 yolcu öldü 28 kişi yaralı Iğdır ve Metro Turizm otobüsleri kafa kafaya çarpıştı 8 yolcu öldü 28 kişi yaralı. Iğdır-Aralık Karayolu üzerinde Iğdır Turizm ve Metro Turizm'e ait iki yolcu otobüsünün çarpışması sonucu 8 kişi hayatını kaybederken, 28 kişi de yaralandı.

İstanbul Küçükçekmece Doğalgaz Patladı: Çok sayıda yaralı var

İstanbul Küçükçekmece Doğalgaz Patladı: Çok sayıda yaralı var İstanbul Küçükçekmece Doğalgaz Patladı: Çok sayıda yaralı var. İstanbul'da 3 katlı binanın girişindeki pastanede doğalgazdan kaynaklanan patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre 1'i ağır 7 kişi yaralandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET