• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA BİN 546 KİŞİ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI 916 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 330 KİŞİ TUTUKLANDI

Samsun'da kumu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında bin 546 kişinin görevlerinden uzaklaştırıldığı, 916 kişinin gözaltına alındığı, 330 kişinin tutuklandığı, 449 kişinin ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı bildirildi. 

24 Ağustos 2016 Çarşamba 20:10
Samsun'da bin 546 kişi görevden uzaklaştırıldı 916 kişi gözaltına alındı 330 kişi tutuklandı

Samsun Haber- Samsun'da kumu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında kaç kişi tutuklandı, kaç kişi gözaltına alındı. 

 

Samsun Valiliği kamu kurumlarına yönelik FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında 24 Ağustos 2016 Çarşamba günü itibari ile son rakamları açıkladı.

 

Samsun Valiliği tarafından yapılan bilgilendirmede 24 Ağustos 2016 Çarşamba günü itibari ile kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında bin 546 kişinin görevlerinden uzaklaştırıldığı, 916 kişinin gözaltanı alındığı, 330 kişinin tutuklandığı, 449 kişinin ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı bildirildi. 

 

Samsun'da kamu kurumlarına yönelik yürütülen FETÖ/PYD darbe soruşturmasında bugün itibari ile Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde 884 kişi görevden uzaklaştırılırken, aynı kurumda 306 personel gözaltına alındı, 67 kişi ise tutuklandı. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde 189 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, 24 kişi serbest kaldı. 

 

Samsun Valiliğinin bu akşam yayınladığı son bilgilere göre Samsun İl Emniyet Müdürlüğünde ise147 personel görevden uzaklaştırıldı, 147 personel gözaltına alındı, 81 personel ise tutuklanırken, 28 kişi adli kontrol şartı ile serbest, 7 kişi ise serbest kaldı. 

 

SAMSUN'DA 47 KİŞİ MEMURİYETTEN ÇIKARTILDI


Samsun Emniyet Müdürlüğünde FETÖ soruşturması kapsamında 25 personel memuriyetten çıkartılırken, Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliğinde 3, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında 1, Çevre Şehircilik Samsun İl Müdürlüğünde 2, Tapu ve Kadastro X. Bölge Müdürlüğünde 1, İller Bankası Samsun Bölge Müdürlüğünde 3, Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Müdürlüğünde 3, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Samsun İl Koordinatörlüğünde 1, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğinde 2, Halkbank Samsun Bölge Müdürlüğünde 1, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda ise 3 personel olmak üzere toplam 47 kişi memuriyetten çıkartıldı.


Samsun Valiliğinin 24 Ağustos 2016 Çarşamba günü itibari ile kamu kurumlarında gözaltı ve tutuklamalarla ilgili yayınladığı son bilgiler şöyle.Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Nevşehir merkezli FETÖ operasyonu: 9 şehirde 16 asker gözaltına alındı

Nevşehir merkezli FETÖ operasyonu: 9 şehirde 16 asker gözaltına alındı Nevşehir merkezli, İstanbul, Bursa, Şanlıurfa, Kilis, Antalya, Samsun, Şırnak, Mersin ve Ankara’da meslekten ihraç edilen 19 askere yönelik yapılan eş zamanlı FETÖ operasyonunda 16 kişi gözaltına alındı.

Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı

Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı. El-Bab'da terör örgütü DEAŞ tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen Samsun'un Çarşamba ilçesi doğumlu uzman çavuş Ramazan Taşkın'ın cenazesine binler katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama. Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum kararı sonrası yaptığı ilk açıklamada "Birileri hala ne yaptınız ki diyor, hamd olsun. Şimdi milletim inşallah gerçek ve nihai kararı verecektir." dedi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi. Fırat Kalkanı Harekatı'nda El-Bab'da terör örgütü DEAŞ tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen 5 askerden biri olan Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın, memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET