• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA EVET OYLARI MI YOKSA HAYIR OYLARI MI ÖNDE

Samsun'da 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak referandum seçimin de Evet mi yoksa Hayır oyları mı önde olacak. Samsun'da referandum seçimine iki gün kala AK Parti ve CHP milletvekilleri esnaf, vatandaş, çay ocağı ve mahalle ziyaretlerini sıklaştırdı. 

14 Nisan 2017 Cuma 16:16
Samsun'da Evet oyları mı yoksa Hayır oyları mı önde

Samsun'da referandum seçimine iki gün kala AK Parti ve CHP milletvekilleri esnaf, vatandaş, çay ocağı ve mahalle ziyaretlerini sıklaştırdı. 


Samsun'da 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak referandum seçimin de Evet mi yoksa Hayır oyları mı önde olacak. 

 

Samsun'da AK Parti ve CHP milletvekilleri, referandum seçimine iki gün kala vatandaşlara yönelik ikna turlarını sıklaştırdı. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Canik ilçesinde vatandaşlar ve kahvehaneleri ziyaret ederek yeni anayasayı anlatarak Evet oyu isterken, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'te Kavak, Alaçam ve Atakum ilçelerine giderek vatandaşlara neden Hayır demeleri gerektiğini anlattı. 

 

AK Parti Samsun Milletvekil Fuat Köktaş'ın çay ocağı ziyaretlerine vatandaşlar ilgi gösterirken, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in ziyaret ettiği ilçelerde çay ocaklarına yaptığı ziyaretlerde az bir ilgi ile karşılaşması dikkat çekti. 

 

 

 

 

FUAT KÖKTAŞ: KARARDA SÖZ DE MİLLETİN


Fuat Köktaş, çay ocaklarına yaptığı ziyaretlerde "Türkiye, 15 yıllık AK Parti iktidarları döneminde adeta değişim ve gelişimin adresi olmuştur. Sosyal, eğitim, sağlık, ulaşım ve değişik her alanda yapılan yatırım ve hamlelerle insanımızın refahı artmış, bölgesinde ve dünya da parmakla gösterilen, söz sahibi olan bir ülke haline gelmiştir. Ülkemiz de çok partili hayata geçtiğimiz tarihten itibaren bu yana her 10 yılda bir yapılan darbelerle, verilen muhtıralarla millet iradesiyle gelen hükümetler alaşağıya edilmiş, darbe ürünü anayasaların içerisinde tuzaklanan mekanizmalarla vesayet odakları milli iradeyi tehdit olmayı sürdürmüştür. Geçtiğimiz 15 yıllık iktidarlarımız döneminde de bu odaklar, 367 kararı, parti kapatma davası, 17-25 Aralık Darbe girişimi ve son olarak 15 temmuz ihanet teşebbüsü ile çirkin ve kirli yüzünü bir çok kez göstermiştir. Bunlar Allah'ın izni, milletimizin desteği ve ak kadroların yoğun çalışmaları ile bertaraf edildi. Bu süreçler içinde Türkiye'de yeni, sivil bir anayasa yapma ihtiyacı oluşmasına, diğer siyasi partilerin meydanda yeni bir anayasa için söz vermesine rağmen yapılan tekliflere karşı hep masadan kaçan taraf oldular. Milletin iradesini yok saydılar. Şimdi Milliyetçi Hareket Partisi ile oluşturduğumuz uzlaşma neticesinde 16 Nisan Pazar günü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni de içine alan yeni anayasanın oylamasını yapacağız. Bu halk oylaması az öncede anlattığım vesayetin tasfiyesi ve darbe risklerinin ortadan kalkması ve siyasi istikrarın kalıcı hale gelmesi açısındın çok önemli. Artık kararda, söz de milletin" dedi.

 

 

KEMAL ZEYBEK HAYIR OYU İSTEDİ


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ise çay ocaklarında bulunan vatandaşlara yeni anayasayı anlatarak  " Cumhurbaşkanlığı makamı, Devletin ve Milletin birliğini temsil eder, bağımsız ve partiler üstüdür. Anayasa değişikliği  referandum da kabul görürse;  Parlamenter sistem yok olacaktır, Yıllardır emek verdiğimiz Demokrasi geçmişimiz ortadan kalkacaktır. Anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi; Kuvvetler birliğini tek kişinin emrinde toplamaktadır. Parti Başkanı, Cumhurbaşkanı, Yürütmenin Başkanı, Ordu komutanı, Yargıyı da etkisi altına alacaktır. Tek kişi TBMM yenileme (fesih) yetkisi ile baskı altına alacaktır. Böylece bütün “Yürütme, Yasama, Yargı” yetkileri tek kişide toplanırken, hiçbir denetim ve denge mekanizması konulmamıştır. Böyle bir yönetim biçimi; Dünyanın hiçbir Demokratik Ülkesinde yoktur. " dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi. Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi.

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu. Sezgin Gümüş, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemiz sıkı bir demokrasi sınavından geçti" dedi.

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (Samsun TSO) Salih Zeki Murzioğlu, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu.

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada YSK'nın mühürsüz oyların geçerli sayılacağına dair aldığı kararı eleştirerek, "Referandum seçim sonucu şaibelidir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET