• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ'DEN TUTUKLU AVUKAT FEVZİ CEM ŞENOCAK İLE İLGİLİ KADIN AVUKATTAN ŞOK İTİRAFLAR

Samsun'da FETÖ'den tutuklu avukat Fevzi Cem Şenocak ile ilgili kadın avukattan şok itiraflar. Samsun'da FETÖ'nün Avukatlar İmamı olduğu iddiası ile tutuklanan Fevzi Cem Şenocak ile ilgili bir kadın avukat verdiği ifadede şok açıklamalarda bulundu.

13 Nisan 2017 Perşembe 13:50
Samsun'da FETÖ'den tutuklu avukat Fevzi Cem Şenocak ile ilgili  kadın avukattan şok itiraflar

Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmanın ardından, sözde "Samsun avukatlar imamı" olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan tutuklu sanık Fevzi Şem Şenocak'ın, örgütün kamu kurumlarındaki yapılanmasına ilişkin sözleri, tanık ifadelerinde yer aldı.Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan, Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede tanık olarak ifadesine yer verilen, adı açıklanmayan kadın avukat, yanında çalıştığı Şenocak'ın zaman zaman ABD'ye gittiğini, Amerika'dan dönüşünde Fetullah Gülen'i kastederek, kendilerine "Onunla herkes görüşemez. Biz artık onunla randevu almadan bile görüşecek duruma geldik. Burs verenlere dua ediyor. Sohbetlere devam edilmeli." dediğini anlattı."F.C.Ş, bana kamu kurum avukatlığına geçmemi tavsiye etti. 'Devleti biz yönetiyoruz, devlet kurumlarında bizim gibi kişilere ihtiyaç var. Sen sınava gir, soruları merak etme.' şeklinde sözler söyledi." beyanında bulunan tanık, sınava girmediğini ve bir süre sonra Şenocak'ın hukuk bürosundan ayrıldığını söyledi.Örgüt toplantılarının Güven Hukuk Tahkim ve Arabuluculuk Derneği ile Şenocak'ın hukuk bürosunun üst katında yapıldığı belirtilen iddianamede, toplantılarda FETÖ elebaşı Gülen'in videolarının izletildiği ifade edildi.İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, geçen yıl 10 Ağustos'ta 16 ev, 11 avukatlık bürosu ve kapatılan Güven Hukuk Tahkim ve Arabuluculuk Derneğinde arama yapmış, gözaltına alınan avukat Fevzi Cem Şenocak, örgütün sözde "Samsun avukatlar imamı" olduğu iddiasıyla tutuklanmıştı.Örgütün çevre illerdeki yapılanmasının sorumlusu da olduğu öne sürülen Şenocak, "silahlı terör örgütünü yönetmek" suçlamasıyla 10 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı

DİĞER HABERLER

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi

Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi Samsun'a geldi. Tunceli'de düşen helikopterde şehit olan hakim Onur Alan'ın cenazesi uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi.

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu. Sezgin Gümüş, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemiz sıkı bir demokrasi sınavından geçti" dedi.

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi Samsun TSO Başkanı Murzioğlu 16 Nisan referandum seçim sonucunu değerlendirdi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (Samsun TSO) Salih Zeki Murzioğlu, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu.

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir

Samsun CHP'den mühürsüz oylarla ilgili YSK'ya tepki: Seçim sonuçları şaibelidir CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan referandum seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada YSK'nın mühürsüz oyların geçerli sayılacağına dair aldığı kararı eleştirerek, "Referandum seçim sonucu şaibelidir" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET