• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ DAVASINDA ASKERİ LİSE SINAV SORULARININ NASIL ÇALINDIĞI İLE İLGİLİ İTİRAFLAR GELDİ

Samsun'da FETÖ davasında askeri lise sınav sorularının nasıl çalındığı ile ilgili itiraflar geldi. Samsun'da görülen FETÖ davasında yargılanan tutuksuz sanık, askeri lise sınavlarına nasıl hazırlandığını ve sınav sorularının kendisine nasıl verildiğini itiraf etti.

17 Nisan 2017 Pazartesi 19:48
Samsun'da FETÖ davasında askeri lise sınav sorularının nasıl çalındığı ile ilgili itiraflar geldi

Samsun'da 14'ü tutuklu 32 sanığın yargılandığı FETÖ terör örgütü davasında, askeri lise sınavlarına nasıl hazırlık yapıldığı ile ilgili tutuksuz sanık F.M'den şok itiraflar geldi. 

 


Samsun Adliyesinde görülen FETÖ davasında tutuksuz olarak yargılanan F.M. askeri lise sınavlarına Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan   Karadeniz Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinde (KEYDER) hazırlandığını itiraf etti.  

 

SINAV SORULARINI YAVUZ İSİMLİ BİRİ VERDİ

 

Samsun'da işadamları, esnaflar, kamu görevlileri ve öğrencilerin yargılandığı FETÖ davasında askeri lise sınavları ile ilgili mahkeme heyetine itiraflarda bulunan tutuksuz sanık F.M,  duruşmada "İsmini Yavuz' olarak bildiğim birisi sınav sorularını verdi. Sınavda yaklaşık dörtte biri sınavda bire bir çıktı. Ancak mülakatta elendim. Bu süreçte evlerde kaldım. Evler sürekli değişiyordu. Ben asker olmak istiyordum. 15 Temmuz'a kadar derslerine de gittim, evlerinde de kaldım" dedi. 


Samsun 2'inci AĞır Ceza Mahkemesi Cumhuriyet Savcısı İsa Fidan Konferanas salonunda görülen davada FETÖ'den tutuklu iş adamı S.K'de Zaman Gazetesi ile ilgili Samsun Adliyesi önünde yapılan protesto gösterisine neden katıldığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

 

FETÖ'DEN TUTUKLU İŞADAMINDAN ZAMAN GAZETESİ PROTESTOSU AÇIKLAMASI


Bank Asya'da hesabının olduğunu ancak bu bankaya herhangi bir talimatla para yatırmadığını dile getiren tutuklu iş adamı S.K, Zaman Gazetesi protestosu ile ilgili ise mahkeme heyetine  "Örgüte herhangi bir burs ya da bağış yapmadım. Adliyeye yakın benim iş yerim mevcuttur. Adliye civarında yürürken topluluğu gördüm. Bunlar ne yapıyor baktım. Karadeniz Sanayici İşadamları Derneğinden tanıdığım bir kişiyle konuştum. Bu sırada fotoğrafımı çekmişler. Basın açıklamasına katılmadım" açıklamasında bulundu. 


Samsun'da 14'ü tutuklu 32 kişinin yargılandığı FETÖ davasında mahkeme heyeti, sanıklardan 4'ünün tahliyesine, 1 sanığın ise tutuklanmasına, duruşmaya katılmayan bir sanığın ise yakalanması yönünde karar verdi. Samsun 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi İsa Fidan Konferans salonunda görülen FETÖ davasında mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan A.Ç. ve E.E'nin 40'ar bin lira, U.Ö'nün 20 bin lira kefaletle tahliyesine, A.T'nin tahliyesine, tutuksuz sanıklardan cep  telefonunda ByLock tespit edilen B.O'nun ise tutuklanması yönünde karar verdi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Türkiye Korona Virüs'ten ne zaman kurtulur? Merak edilen sorunun cevabı

Türkiye Korona Virüs'ten ne zaman kurtulur? Merak edilen sorunun cevabı Korona Virüs'ten Türkiye ne zaman kurtulur? Korona Virüs tüm dünyada ölümlere neden olurken, Türkiye'de can almaya devam ediyor. Asıl soru ve merak edilen ise Covid-19 (Korona Virüs) Türkiye'den hangi tarihte, ne zaman kurtulacak..

İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı

İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı.. İbrahim Erkal'ın hayatını kaybettiği yönünde yapılan bilgilendirme sonrası sanatçının hayranları büyük üzüntüye boğuldu.

Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi

Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi. Samsun'da FETÖ'nün emniyetten sorumlu mahrem imamları olduğu iddia edilen 28 öğretmen Adliye'ye sevk edildi.

Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu

Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu. Samsun'un Bafra ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Çetinkaya eski Belediye Başkanı Hadi Sezer, tahliye oldu.

KÖŞE YAZARLARI