• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA KAMU KURUMLARINDA 544 KİŞİ TUTUKLANDI

Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında kamu kurumlarında 17 Ekim 2016 Pazartesi günü itibari ile 544 kişi tutuklandı, bin 491 kiş gözaltına alındı, bin 130 kişi ise memuriyetten çıkartıldı.

17 Ekim 2016 Pazartesi 19:28
Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında kamu kurumlarında 544 kişi tutuklandı

Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında kamu kurumlarında 17 Ekim 2016 Pazartesi günü itibari ile 544 kişi tutuklandı, bin 491 kiş gözaltına alındı, bin 130 kişi ise memuriyetten çıkartıldı.

 

Samsun Valiliği, 17 Ekim 2016 Pazartesi günü itibari ile FETÖ soruşturması kapsamında kamu kurumlarında tutuklanan, gözaltına alınan personel sayısı ile ilgili bilgiler verdi.

 

Samsun Valiliğ tarafından yapılan bilgilendirmede 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe girişimine yönelik FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında, 17.10.2016 Pazartesi günü itibari ile kamu kurumlarında 544 kişi tutuklandı, bin 491 kiş gözaltına alındı, bin 130 kişi ise memuriyetten çıkartıldı. Samsun Valiliği'nin yayınladığı bilgilere göre FETÖ soruşturması kapsamında kamu kurumlarında 792 personel de görevden uzaklaştırıldı. 

 

Samsun Valiliği tarafından yayınlanan FETÖ/PDY darbe soruşturması icmialine göre Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli 777 personel memuriyetten çıkartıldı, 150 personel tutuklandı, 475 personel ise gözaltına alındı. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevden uzaklaştırılan personel sayısı ise 178


Samsun Emniyet Müdürlüğünde FETÖ soruşturması kapsamında 155 personel görevden uzaklaştırılırken, 179 personel gözaltına alındı, 109 personel tutuklandı. Samsun Kamu Hastaneleri Biriği Genel Sekreterliğinde 67 personel görevden uzaklaştırıldı, 52 personel gözaltına alındı, 6 personel tutuklandı.

 

Samsun'da bulunan belediyelerde FETÖ soruşturması kapsamında 52 personel görevden uzaklaştırıldı, 3 personel ise memuriyetten çıkartıldı. Samsun'da FETÖ soruşturmasında kamu kurumlarının yanı sıra 453 sivil  gözaltına alındı, 160 sivil ise tutuklandı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi

Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi. Ünlü modacı Barbaros Şansal hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemenin iade kararı üzerine, soruşturma savcılığınca yeniden düzenlendi. İstanbul 43’üncü Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi bu kez kabul ederek, Şansal’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Barbaros Şansal biyografisi.

Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek

Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek. TSK'da başörtüsü yasağı kalktı. Artık kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek. Uygulama askeri öğrenciler için de geçerli olacak.

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir?

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi alımı başvuru şartları neler? Bekçi alımı başvuruları başladıBekçi alımı başvuru şartları neler merak ediliyor. Bekçi alımı başvuruları başladı. İstanbul’a lise mezunu 700 bekçi alınacak. Bekçi alımlarında KPSS şartı aranmıyor. Peki bekçi alımı başvuruları şartları neler? İşte bekçi alımı başvuruları ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı. Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında hakkında açılan davada verilen tahliye kararına itiraz edilen HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, Ankara'da gözaltına alındı. Baluken tutuklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET