• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA KAMU KURUMLARINDA 544 KİŞİ TUTUKLANDI

Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında kamu kurumlarında 17 Ekim 2016 Pazartesi günü itibari ile 544 kişi tutuklandı, bin 491 kiş gözaltına alındı, bin 130 kişi ise memuriyetten çıkartıldı.

17 Ekim 2016 Pazartesi 19:28
Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında kamu kurumlarında 544 kişi tutuklandı

Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında kamu kurumlarında 17 Ekim 2016 Pazartesi günü itibari ile 544 kişi tutuklandı, bin 491 kiş gözaltına alındı, bin 130 kişi ise memuriyetten çıkartıldı.

 

Samsun Valiliği, 17 Ekim 2016 Pazartesi günü itibari ile FETÖ soruşturması kapsamında kamu kurumlarında tutuklanan, gözaltına alınan personel sayısı ile ilgili bilgiler verdi.

 

Samsun Valiliğ tarafından yapılan bilgilendirmede 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe girişimine yönelik FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında, 17.10.2016 Pazartesi günü itibari ile kamu kurumlarında 544 kişi tutuklandı, bin 491 kiş gözaltına alındı, bin 130 kişi ise memuriyetten çıkartıldı. Samsun Valiliği'nin yayınladığı bilgilere göre FETÖ soruşturması kapsamında kamu kurumlarında 792 personel de görevden uzaklaştırıldı. 

 

Samsun Valiliği tarafından yayınlanan FETÖ/PDY darbe soruşturması icmialine göre Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli 777 personel memuriyetten çıkartıldı, 150 personel tutuklandı, 475 personel ise gözaltına alındı. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevden uzaklaştırılan personel sayısı ise 178


Samsun Emniyet Müdürlüğünde FETÖ soruşturması kapsamında 155 personel görevden uzaklaştırılırken, 179 personel gözaltına alındı, 109 personel tutuklandı. Samsun Kamu Hastaneleri Biriği Genel Sekreterliğinde 67 personel görevden uzaklaştırıldı, 52 personel gözaltına alındı, 6 personel tutuklandı.

 

Samsun'da bulunan belediyelerde FETÖ soruşturması kapsamında 52 personel görevden uzaklaştırıldı, 3 personel ise memuriyetten çıkartıldı. Samsun'da FETÖ soruşturmasında kamu kurumlarının yanı sıra 453 sivil  gözaltına alındı, 160 sivil ise tutuklandı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür. THY, ABD ve İngiltere uçuşlarında getirilen yasakla ilgili olarak tüm yolcuların uçak kapısına kadar elektronik eşyalarını kullanabileceğini açıkladı.

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu

THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu THY'den önemli karar! Uçuşları durdurdu. Rusya'nın Novosibirsk kentindeki Tolmaçevo Havaalanı'ndan yapılan açıklamada THY'nin Novosibirsk'ten İstanbul'a yaptığı doğrudan uçuşları durduracağını açıkladı.

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı Samsun'da emekli matematikçi Aydın Cerit, hazırladığı matematik sorusunu çözene evini, arabasını ve bankadaki parasını vereceğini açıklayınca karısı tarafından evden atıldı.

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı için teklifte bulunduğunu açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET