• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ SORUŞTURMASINDA 22 EYLÜL İTİBARİ İLE KAMU KURUMLARINDA 444 PERSONEL TUTUKLANDI

Samsun'da 22 Eylül 2016 Perşembe günü itibari ile kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 444 personel tutuklandı, bin 1152 personel gözaltına alındı. Samsun'da kamu kurumlarında FETÖ soruşturmasında son durum

22 Eylül 2016 Perşembe 18:37
Samsun'da FETÖ soruşturmasında 22 Eylül itibari ile kamu kurumlarında 444 personel tutuklandı

Samsun Valiliği, 22 Eylül 2016 Perşembe günü itibari ile FETÖ-PDY darbe soruşturması kapsamında kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan, tutuklanan ve memuriyetten çıkartılan personel sayısı ile ilgili son bilgileri verdi. 


Samsun Valiliği tarafından 22  Eylül 2016  Perşembe itibari ile yayınlanan son bilgilere göre Samsun'da kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 647 personel görevden uzaklaştırıldı, bin 1152 personel gözaltına alındı, 444 personel tutuklandı, bin 119 kamu çalışanı ise memuriyetten çıkartıldı.


Samsun ili FETÖ/PDY darbe soruşturması icmialine göre Samsun'da kamu kurumlarında en fazla gözaltı,  ve memuriyetten çıkartma Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşandı. 

 

Buna göre Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde FETÖ soruşturması kapsamında şuan itibari ile 138 personel görevden uzaklaştırıldı, 364 personel gözaltına alındı, 104 personel tutuklandı, 777 personel memuriyetten çıkartıldı. 

 

Samsun İl Emniyet Müdürlüğün'de ise 22  Eylül 2016 Perşembe günü itibari ile 59 personel görevden uzaklaştırıldı, 151 personel gözaltına alındı, 105 personel tutuklandı, 121 personel ise memuriyetten çıkartıldı.

 

Samsun Valiliği tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe girişimine yönelik FETÖ/PDY terör  örgütü soruşturması kapsamında, 22.09.2016 Perşembe günü  itibariyleSamsun'da  kamu personeli durumunu gösterir liste şu şekilde.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da Porsche aracı çalınan işadamı Okay Altın'a şok silahlı saldırı

Samsun'da Porsche aracı çalınan işadamı Okay Altın'a şok silahlı saldırı Samsun'da Porsche aracı çalınan işadamı Okay Altın'a şok silahlı saldırı. Samsun'da daha önce Porsche aracı ve 450 bin TL'si çalınan işadamı Okay Altın uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.

Rota Haber'in Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıl hapis cezası istendi

Rota Haber'in Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıl hapis cezası istendi Rota Haber'in Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıl hapis cezası istendi. FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik soruşturmada Rota Haber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıla kadar hapis cezası istendi.

FETÖ'den gözaltına alınan Atilla Taş kaç yıl hapis yatacak

FETÖ'den gözaltına alınan Atilla Taş kaç yıl hapis yatacak FETÖ'den gözaltına alınan Atilla Taş kaç yıl hapis yatacak. FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik, aralarında Said Sefa, Atilla Taş ve Hanım Büşra Erdal’ın da bulunduğu 29 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. İddianamede, Said Sefa’nın “Darbeye teşebbüs ve silahlı örgüt yöneticiliği” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapsi, diğer 28 şüphelinin ise “silahlı örgüt üyeliği” suçundan 10 yıla kadar hapisleri istendi.

Meteor taşından yapılan tesbihin fiyatı dudak uçuklatıyor

Meteor taşından yapılan tesbihin fiyatı dudak uçuklatıyor Meteor taşından yapılan tesbihin fiyatı dudak uçuklatıyor. Bingöl’de bulunan ve oldukça pahalı olan göktaşını, Muğla’nın Bodrum ilçesine getiren tesbih ustası meteor taşını işleyerek 3 adet tesbih yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET