• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ SORUŞTURMASINDA 22 EYLÜL İTİBARİ İLE KAMU KURUMLARINDA 444 PERSONEL TUTUKLANDI

Samsun'da 22 Eylül 2016 Perşembe günü itibari ile kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 444 personel tutuklandı, bin 1152 personel gözaltına alındı. Samsun'da kamu kurumlarında FETÖ soruşturmasında son durum

22 Eylül 2016 Perşembe 18:37
Samsun'da FETÖ soruşturmasında 22 Eylül itibari ile kamu kurumlarında 444 personel tutuklandı

Samsun Valiliği, 22 Eylül 2016 Perşembe günü itibari ile FETÖ-PDY darbe soruşturması kapsamında kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan, tutuklanan ve memuriyetten çıkartılan personel sayısı ile ilgili son bilgileri verdi. 


Samsun Valiliği tarafından 22  Eylül 2016  Perşembe itibari ile yayınlanan son bilgilere göre Samsun'da kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 647 personel görevden uzaklaştırıldı, bin 1152 personel gözaltına alındı, 444 personel tutuklandı, bin 119 kamu çalışanı ise memuriyetten çıkartıldı.


Samsun ili FETÖ/PDY darbe soruşturması icmialine göre Samsun'da kamu kurumlarında en fazla gözaltı,  ve memuriyetten çıkartma Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşandı. 

 

Buna göre Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde FETÖ soruşturması kapsamında şuan itibari ile 138 personel görevden uzaklaştırıldı, 364 personel gözaltına alındı, 104 personel tutuklandı, 777 personel memuriyetten çıkartıldı. 

 

Samsun İl Emniyet Müdürlüğün'de ise 22  Eylül 2016 Perşembe günü itibari ile 59 personel görevden uzaklaştırıldı, 151 personel gözaltına alındı, 105 personel tutuklandı, 121 personel ise memuriyetten çıkartıldı.

 

Samsun Valiliği tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe girişimine yönelik FETÖ/PDY terör  örgütü soruşturması kapsamında, 22.09.2016 Perşembe günü  itibariyleSamsun'da  kamu personeli durumunu gösterir liste şu şekilde.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı

Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeleri, hafif raylı sistem hattının-tramvay Ondokuz Mayıs Üniversitene uzatılması ile ilgili 11 adet tren alımı ve İller Bankasından 75 milyon TL kredi kullanılmasını oy birliği ile kabul etti.

Trabzon merkezli 5 şehirde FETÖ operasyonu: 10 üst rütbeli subay gözaltına alındı

Trabzon merkezli 5 şehirde FETÖ operasyonu: 10 üst rütbeli subay gözaltına alındı Trabzon merkezli 5 şehirde FETÖ operasyonu: 10 üst rütbeli subay gözaltına alındı. Trabzon merkezli yapılan FETÖ operasyonunda Ankara, Bolu, Çanakkale, İzmir ve Artvin illerinde aralarında albay, yüzbaşı, kurmay yarbay ve kurmay albaylarında bulunduğu 10 üst rütbeli subay gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da 15 Temmuz şehitlerinin ailelerini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da 15 Temmuz şehitlerinin ailelerini ziyaret etti Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da 15 Temmuz şehitlerinin ailelerini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz şehitlerinden Halil Kantarcı ve Osman Yılmaz’ın ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Kara listedeki esnaf için sicil affıyla ilgili düzenleme yapılacak

Kara listedeki esnaf için sicil affıyla ilgili düzenleme yapılacak Kara listedeki esnaf için sicil affıyla ilgili düzenleme yapılacak. Esnaflara müjde yeni sicil affı geliyor. Kara listede ki esnaflara sicil affı müjdesi Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'den geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET