• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ SORUŞTURMASINDA 22 EYLÜL İTİBARİ İLE KAMU KURUMLARINDA 444 PERSONEL TUTUKLANDI

Samsun'da 22 Eylül 2016 Perşembe günü itibari ile kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 444 personel tutuklandı, bin 1152 personel gözaltına alındı. Samsun'da kamu kurumlarında FETÖ soruşturmasında son durum

22 Eylül 2016 Perşembe 18:37
Samsun'da FETÖ soruşturmasında 22 Eylül itibari ile kamu kurumlarında 444 personel tutuklandı

Samsun Valiliği, 22 Eylül 2016 Perşembe günü itibari ile FETÖ-PDY darbe soruşturması kapsamında kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan, tutuklanan ve memuriyetten çıkartılan personel sayısı ile ilgili son bilgileri verdi. 


Samsun Valiliği tarafından 22  Eylül 2016  Perşembe itibari ile yayınlanan son bilgilere göre Samsun'da kamu kurumlarında FETÖ soruşturması kapsamında 647 personel görevden uzaklaştırıldı, bin 1152 personel gözaltına alındı, 444 personel tutuklandı, bin 119 kamu çalışanı ise memuriyetten çıkartıldı.


Samsun ili FETÖ/PDY darbe soruşturması icmialine göre Samsun'da kamu kurumlarında en fazla gözaltı,  ve memuriyetten çıkartma Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşandı. 

 

Buna göre Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde FETÖ soruşturması kapsamında şuan itibari ile 138 personel görevden uzaklaştırıldı, 364 personel gözaltına alındı, 104 personel tutuklandı, 777 personel memuriyetten çıkartıldı. 

 

Samsun İl Emniyet Müdürlüğün'de ise 22  Eylül 2016 Perşembe günü itibari ile 59 personel görevden uzaklaştırıldı, 151 personel gözaltına alındı, 105 personel tutuklandı, 121 personel ise memuriyetten çıkartıldı.

 

Samsun Valiliği tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe girişimine yönelik FETÖ/PDY terör  örgütü soruşturması kapsamında, 22.09.2016 Perşembe günü  itibariyleSamsun'da  kamu personeli durumunu gösterir liste şu şekilde.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi

Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi Barbaros Şansal serbest kalacak mı? Barbaros Şansal ile ilgili mahkeme kararını verdi. Ünlü modacı Barbaros Şansal hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemenin iade kararı üzerine, soruşturma savcılığınca yeniden düzenlendi. İstanbul 43’üncü Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi bu kez kabul ederek, Şansal’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Barbaros Şansal biyografisi.

Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek

Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek Artık TSK'da kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek. TSK'da başörtüsü yasağı kalktı. Artık kadın subay ve astsubaylar başörtüsü takabilecek. Uygulama askeri öğrenciler için de geçerli olacak.

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir?

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi alımı başvuru şartları neler? Bekçi alımı başvuruları başladıBekçi alımı başvuru şartları neler merak ediliyor. Bekçi alımı başvuruları başladı. İstanbul’a lise mezunu 700 bekçi alınacak. Bekçi alımlarında KPSS şartı aranmıyor. Peki bekçi alımı başvuruları şartları neler? İşte bekçi alımı başvuruları ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı. Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında hakkında açılan davada verilen tahliye kararına itiraz edilen HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, Ankara'da gözaltına alındı. Baluken tutuklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET