• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ SORUŞTURMASINDA HANGİ KAMU KURUMUNDA KAÇ GÖZALTI KAÇ TUTUKLU VAR

Samsun Valiliği FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında 18 Ağustos 2016 Perşembe günü itibari ile kamu kurumlarında gözaltına alınan ve tutuklanan personel sayısı ile ilgili son rakamları açıkladı.

18 Ağustos 2016 Perşembe 19:46
Samsun'da FETÖ soruşturmasında hangi kamu kurumunda kaç gözaltı kaç tutuklu var

Samsun Valiliği kamu kurumlarında FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında 18 Ağustos 2016 Perşembe günü itibari ile gözaltına alınan, görevden uzaklaştırılan ve tutuklanan kamu personeli sayısı ile ilgili bilgi verdi.

 

Buna göre 18 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 19:00 itibari ile Samsun'da kamu kurumlarında yapılan FETÖ/PDY operasyonları ile ilgili 310  personel tutuklandı, 816  kişi ise gözaltına alındı.  Samsun'da FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında kamu kurumlarında toplam bin 491 personel ise görevden uzaklaştırıldı. 


Samsun Valiliği tarafından yapılan bilgilendirmede kamu kurumlarında FETÖ/PDY operasyonları kapsamında Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 879 personelin açığa alındığı, 278 personelin ise gözaltında olduğu, 65 Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin ise tutuklu olduğu bildirildi. 


Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında en fazla görevden uzaklaştırmanın yaşandığı kurum olurken, Samsun İl Emniyet Müdürlüğünde ise 132 personel açığa alındı, 114 personel gözaltına alındı, 79 personel ise tutuklandı. 

 

İşte Samsun Valiliği tarafından 18 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 19:00 itibari ile kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan, tutuklanan personel sayısı..

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Muğla'da japon balığı 2 yıldır kör yaşıyor

Muğla'da japon balığı 2 yıldır kör yaşıyor Muğla'da japon balığı 2 yıldır kör yaşıyor. Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde bir restoranın akvaryumunda gözleri olmadan 2 yıldır yaşam mücadelesi veren japon balığı görenleri hayrete düşürüyor.

Erzurumlu polis memuru Şenali Ocak Diyarbakır'daki terör saldırısında şehit düştü

Erzurumlu polis memuru Şenali Ocak Diyarbakır'daki terör saldırısında şehit düştü Erzurumlu polis memuru Şenali Ocak Diyarbakır'daki terör saldırısında şehit düştü. Diyarbakır'daki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Şenali Ocak’ın Erzurum’un Şenkaya nüfusuna kayıtlı olduğu açıklandı.

Diyarbakır'da Trabzonlu polis memuru Miraç Kadir Özcan şehit oldu

Diyarbakır'da Trabzonlu polis memuru Miraç Kadir Özcan şehit oldu Diyarbakır'da Trabzonlu polis memuru Miraç Kadir Özcan şehit oldu. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit olan 4 polis memurundan Miraç Kadir Özcan’ın Trabzon’da yaşayan ailesine acı haber verildi.

Kırgızistan'da düşen Türk kargo uçağı ne taşıyordu?

Kırgızistan'da düşen Türk kargo uçağı ne taşıyordu? Kırgızistan'da düşen Türk kargo uçağı ne taşıyordu? Düşen Türk kargo uçağının genel olarak özel kargo, değerli kargo, tehlikeli madde, kolay bozulan, çürüyen, değer kaybına uğrayan mallar taşıdığı öğrenildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET