• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ SORUŞTURMASINDA HANGİ KAMU KURUMUNDA KAÇ GÖZALTI KAÇ TUTUKLU VAR

Samsun Valiliği FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında 18 Ağustos 2016 Perşembe günü itibari ile kamu kurumlarında gözaltına alınan ve tutuklanan personel sayısı ile ilgili son rakamları açıkladı.

18 Ağustos 2016 Perşembe 19:46
Samsun'da FETÖ soruşturmasında hangi kamu kurumunda kaç gözaltı kaç tutuklu var

Samsun Valiliği kamu kurumlarında FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında 18 Ağustos 2016 Perşembe günü itibari ile gözaltına alınan, görevden uzaklaştırılan ve tutuklanan kamu personeli sayısı ile ilgili bilgi verdi.

 

Buna göre 18 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 19:00 itibari ile Samsun'da kamu kurumlarında yapılan FETÖ/PDY operasyonları ile ilgili 310  personel tutuklandı, 816  kişi ise gözaltına alındı.  Samsun'da FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında kamu kurumlarında toplam bin 491 personel ise görevden uzaklaştırıldı. 


Samsun Valiliği tarafından yapılan bilgilendirmede kamu kurumlarında FETÖ/PDY operasyonları kapsamında Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 879 personelin açığa alındığı, 278 personelin ise gözaltında olduğu, 65 Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin ise tutuklu olduğu bildirildi. 


Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında en fazla görevden uzaklaştırmanın yaşandığı kurum olurken, Samsun İl Emniyet Müdürlüğünde ise 132 personel açığa alındı, 114 personel gözaltına alındı, 79 personel ise tutuklandı. 

 

İşte Samsun Valiliği tarafından 18 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 19:00 itibari ile kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan, tutuklanan personel sayısı..

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Ali Rıza Yıldırım, Yüksel Yıldırım ve Mehmet Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım vefat etti

Ali Rıza Yıldırım, Yüksel Yıldırım ve Mehmet Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım vefat etti Ali Rıza Yıldırım, Yüksel Yıldırım ve Mehmet Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım vefat etti. Yıldırım Holdingin sahipleri işadamları Ali Rıza Yıldırım, Yüksel Yıldırım ve Mahmet Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım hayatını kaybetti.

Samsun İHA muhabiri Muammer Ay tutuklandı

Samsun İHA muhabiri Muammer Ay tutuklandı Samsun İHA muhabiri Muammer Ay tutuklandı. Hrant Dink cinayeti ve Ogün Samast olayı ile ilgili gözaltına alınan İhlas Haber Ajansı Samsun muhabiri Muammer Ay tutuklandı.

Samsun Valiliği açıkladı: Samsun'da FETÖ'den 790 kamu personeli tutuklandı

Samsun Valiliği açıkladı: Samsun'da FETÖ'den 790 kamu personeli tutuklandı Samsun Valiliği açıkladı: Samsun'da FETÖ'den 790 kamu personeli tutuklandı. Samsun Valiliği, FETÖ soruşturması kapsamında Samsun'da tutuklanan ve gözaltına alınan kamu personeli sayısı ile ilgili bilgileri açıkladı.

14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı

14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı 14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı. Tunceli'de 14 teröristi öldüren Şahinler JÖH timleri karargahta mehter marşı eşliğinde coşkuyla böyle karşılandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET