• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA FETÖ SORUŞTURMASINDA HANGİ KAMU KURUMUNDA KAÇ GÖZALTI KAÇ TUTUKLU VAR

Samsun Valiliği FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında 18 Ağustos 2016 Perşembe günü itibari ile kamu kurumlarında gözaltına alınan ve tutuklanan personel sayısı ile ilgili son rakamları açıkladı.

18 Ağustos 2016 Perşembe 19:46
Samsun'da FETÖ soruşturmasında hangi kamu kurumunda kaç gözaltı kaç tutuklu var

Samsun Valiliği kamu kurumlarında FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında 18 Ağustos 2016 Perşembe günü itibari ile gözaltına alınan, görevden uzaklaştırılan ve tutuklanan kamu personeli sayısı ile ilgili bilgi verdi.

 

Buna göre 18 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 19:00 itibari ile Samsun'da kamu kurumlarında yapılan FETÖ/PDY operasyonları ile ilgili 310  personel tutuklandı, 816  kişi ise gözaltına alındı.  Samsun'da FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında kamu kurumlarında toplam bin 491 personel ise görevden uzaklaştırıldı. 


Samsun Valiliği tarafından yapılan bilgilendirmede kamu kurumlarında FETÖ/PDY operasyonları kapsamında Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 879 personelin açığa alındığı, 278 personelin ise gözaltında olduğu, 65 Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin ise tutuklu olduğu bildirildi. 


Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında en fazla görevden uzaklaştırmanın yaşandığı kurum olurken, Samsun İl Emniyet Müdürlüğünde ise 132 personel açığa alındı, 114 personel gözaltına alındı, 79 personel ise tutuklandı. 

 

İşte Samsun Valiliği tarafından 18 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 19:00 itibari ile kamu kurumlarında görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan, tutuklanan personel sayısı..

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı

Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı. Samsun'da kapatılan Feza Okulları’na yönelik FETÖ operasyonunda aranan bir kişi Sinop'ta yakalandıktan sonra tutuklandı.

Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi

Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi. İstanbul'da belediye otobüsünde şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu ilk duruşmada tahliye edildi.

Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı

Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı. Samsun'da daha önce gözaltına alınıq serbest bırakılan Aktif-Sen üyesi 3 öğretmenden 2'si FETÖ'den tutuklandı.

Samsun'da FETÖ'den aranan 4 kişi Atakum ilçesinde yakalandı

Samsun'da FETÖ'den aranan 4 kişi Atakum ilçesinde yakalandı Samsun'da Vezirköprü Cumhuriyet Savcılığı tarafından haklarında yakalama kararı çıkartılan 2’si kadın 4 kişi FETÖ operasyonunda Atakum ilçesinde yakalanarak Vezirköprü ilçesine gönderildi.

KÖŞE YAZARLARI