• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN AK PARTİ HEYETİ KARDEŞ ŞEHİR TUNCELİ'YE ÇIKARMA YAPTI

Samsun AK Parti heyeti kardeş şehir Tunceli'ye çıkarma yaptı. AK Parti Genel Merkezi'nin Kardeş Şehir projesi kapsamında Samsun AK Parti il yönetiminden bazı isimler ve Samsunlu iş adamlarından oluşan heyet Tunceli’ye gitti.

21 Haziran 2016 Salı 21:59
Samsun AK Parti heyeti kardeş şehir Tunceli'ye çıkarma yaptı

Samsun AK Parti heyeti kardeş şehir Tunceli'ye çıkarma yaptı. AK Parti Genel Merkezi'nin Kardeş Şehir projesi kapsamında Samsun AK Parti il yönetiminden bazı isimler ve Samsunlu iş adamlarından oluşan heyet Tunceli’ye gitti.

 

AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan "Kardeş Şehir" projesi kapsamında Samsun heyeti Tunceli’ye geldi.


AK Parti Genel Merkezi tarafından uygulamaya sokulan "Kardeş Şehir" projesi kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, AK Parti il yönetiminden bazı isimler ve Samsunlu iş adamlarından oluşan heyet Tunceli’ye geldi.


Tunceli’de ilk olarak Valiliği ziyaret eden Samsun heyetini Vali Osman Kaymak karşıladı. Valilik şeref defterini imzalayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz daha sonra makamda Vali Osman Kaymak’la görüşme gerçekleştirdi. Ziyarette konuklarına teşekkür eden Vali Osman Kaymak, "Amacımız ülkemizin genelinde barış ve kardeşliğin hakim olmasıdır. Türkiye’nin her tarafının hizmetlerden pay alması için hizmetlerimize devam ediyoruz. Türkiye tek vücut diyoruz. Bu ziyaretler Türkiye’yi bölmek isteyenlere en güzel mesajdır. Biz Alevi’si, Sünni’si, Doğulusu, Batılısı, Kürt’ü, Türk’üyle kardeşiz. Umuyorum bu görüşmeler ileriki süreçlerde de devam edecek ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olacaktır" dedi.

 

 


BAŞKAN YILMAZ: "TUNCELİLİ GENÇLERİ SAMSUN’DA MİSAFİR EDELİM"


Kardeş şehir projesi kapsamında ziyaretlerin devam edeceğini ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Tuncelili gençlerimizi bir otobüs gönderip Samsun’da misafir edelim. Ramazan Bayramı tatilinde bu neden olmasın. Takip eden zamanda da Samsunlu gençlerimizi buraya getirelim. Bu kardeşlik bağlarımızı güçlendirerek yeni güzellikler ortaya koyalım" diye konuştu.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Tunceli’ye çok insanın gelmek istediğini ancak 25 kişilik bir heyetle geldiklerini ifade ederek, "Bizi ilk heyet olarak kabul edin. Bundan sonra gönül bağları, gönül köprüleri çok sıkı şekilde kurulacaktır. Bu geliş gidişler sıklaşacaktır. Kurduğumuz gönül köprülerinin sağlamlaşması için yüz yüze görüşme, konuşma aynı masada bir arada olmak bizim için önemli. Özellikle Ramazan’da bu daha büyük önem arz ediyor" şeklinde konuştu.

 


CEMEVİNİ ZİYARET EDEREK DEDELERDEN BİLGİ ALDILAR


Valilik ziyaretinin ardından Ak Parti İl Başkanlığı’na geçen Samsun heyeti daha sonra Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Cemevi’ni ziyaret etti. Tunceli Valisi Osman Kaymak’ın da eşlik ettiği heyet, Cemevi Başkanı Ali Ekber Yurt ve Alevi dedelerinden Alevilik ve yaşanan sorunlar hakkında bilgi aldı.


Cemevlerine yasal statü tanınması hakkında görüşleri sorulan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Cemevlerinin topluma olan katkısı büyük. Uzlaştırıcı bir mekanizma olması önemli. Bununla ilgili hükümetimizin, iktidarımızın görüşleri de belli. Biz 2008 yılından beri 300’e yakın konunun tarafının katıldığı önemli çalıştaylar hayata geçirdik. Perşembe günü külliyede Cumhurbaşkanımızın konukları olacakmış. Orada da bu konular mutlaka görüşülecektir. Bizler burada olduğumuz için merkezinde konunun detaylarını öğrendiğimiz için memnunuz" dedi.

 


Çözüm sürecine ilişkin bir soru üzerine ise Karaaslan şunları kaydetti:


"Bu mücadelenin bir boyutu güvenlik güçleriyle verdiğimiz mücadele. Diğer önemli bir boyutu da Türkiye’deki tüm illerimizin özellikle terörden en çok zarar gören Doğu ve Güneydoğu illerinin kalkınma hamlesiyle birlikte sürdürdüğümüz mücadele. Bir boyutu da kurduğumuz güzel kardeşlik ilişkilerinin bağlarının daha da sağlamlaştırılmasıyla ilgili yaptığımız çalışmalar. Bunların hepsinin eş zamanlı olarak yapılması gerektiğini ve yaraların hızla sarılması gerektiğine inanıyoruz. Tunceli’de hendekler kazılmadı. Bu anlamda halk destek vermedi. Bu çok önemli. Bundan sonra da inşallah bizim üzerimize düşen iktidar partisi olarak talepleri dinlemek ve çözüm üretmek. Hepimizin ortak kaygıları var. Kaygılarımız, sorunlarımız ortak. Çözüm önerilerini aynı masanın etrafında ortaklaşa gerçekleştireceğiz."


Cemevi ziyaretinin ardından Tunceli’den ayrılan Samsun heyetinin Çemişgezek ve Pertek ilçelerinde iftar ve sahur programlarına katılması bekleniyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Nevşehir merkezli FETÖ operasyonu: 9 şehirde 16 asker gözaltına alındı

Nevşehir merkezli FETÖ operasyonu: 9 şehirde 16 asker gözaltına alındı Nevşehir merkezli, İstanbul, Bursa, Şanlıurfa, Kilis, Antalya, Samsun, Şırnak, Mersin ve Ankara’da meslekten ihraç edilen 19 askere yönelik yapılan eş zamanlı FETÖ operasyonunda 16 kişi gözaltına alındı.

Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı

Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı. El-Bab'da terör örgütü DEAŞ tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen Samsun'un Çarşamba ilçesi doğumlu uzman çavuş Ramazan Taşkın'ın cenazesine binler katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama. Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum kararı sonrası yaptığı ilk açıklamada "Birileri hala ne yaptınız ki diyor, hamd olsun. Şimdi milletim inşallah gerçek ve nihai kararı verecektir." dedi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi. Fırat Kalkanı Harekatı'nda El-Bab'da terör örgütü DEAŞ tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen 5 askerden biri olan Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın, memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET