• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSALA 2.5 YILDA 350 MİLYON TL YATIRIM YAPTI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2.5 yıl içerisinde kırsal kesimde yol yapım çalışmalarına 350 milyon TL para harcadıklarını açıkladı. 

07 Eylül 2016 Çarşamba 15:14
Samsun Büyükşehir Belediyesi kırsala 2.5 yılda 350 milyon TL yatırım yaptı

Samsun Haber- Samsun Büyükşehir Belediyesi kırsala 2.5 yılda 350 milyon TL yatırım yaptı. Samsun Büyükşehir Belediyesi 2.5 yıl içerisinde kırsal kesimde yol yapım çalışmaları için 350 milyon TL harcadı.

 

Samsun İl Özel İdaresi'nin kapanması sonrası Büyükşehir Belediyesine geçen kırsal kesim hizmetleri ile ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak sadece yol çalışmalarına kapanan İl Özel İdaresi'nin yıllık ayırdığı bütçenin on katı bütçe ayırdıklarına dikkat çekti.

 

 


Samsun İl Özel İdaresi'nin kapanması sonrası kırsal kesime hizmet götürme noktasında seri bir şekilde hareket ettiklerini belirten Yusuf Ziya Yılmaz,  "2.5 yıllık süreç  içerisinde biz Samsun 13 ilçesinde büyük bir değişim yarattık. Bin tane köyümüz var, yaklaşık bin tane köyün 100 tanesinin su ile ilgili problemi kaldı. Onların da sorunlarının  nedeni yakın bir alanda hijyen şartlarını yerine getiren su bulamayımışızdan. Bu köylerin  de uzaktan da olsa suyunu getireceğiz.  Biz halka söz verdik içme suyu problemi olan köy  bırakmayacağız dedik bunu yerine getireceğiz.  Kanalisazyon  konusunda da şunu düşündük. Önce büyük köylerden başlayarak bu konuda çalışıyoruz.  Bir taraftan yol denen hadiseye de farklı bir bakış  açısı getirdik. Özel İdare döneminde yapılan yolları tekrar yapıyoruz.  Karahüseyinli köyünde karayolları şartnamesine göre yol yaptık.  Ne harcadık buraya 800 bin lira para harcamışız.  Bin köyün 5 bin kilometre yolunu bu paraya nasıl  yapacağız dedik. Beton yol  yaptık. Geçtiğimiz 2.5 yıl içeresinde bin kilometre beton yol  yaptık. 5 binin 5'te birini yaptık. İki bin kilometre hastalıklı yolumuz var. 2.5 sene içerisinde bin kilometresini de yaparsak köylerin artık yol hikayesi kalmayacak.  Aşağı yukarı bin kilometre yol yaptık dedim. Bin kilometre yolun kilometresini ortalama 350 bin lira harcadıysak eğer 350 milyon TL para harcadık bu geçtiğimiz 2.5 yıl içerisinde. İl Özel İdaresi kalkmalı mı kalkmamalı mı, İl özel İdaresinin yerine Büyükşehir Belediyesi geçmeli mi geçmemeli mi bunu tartışan kişilere şunu söylemek istiyorum.  2.5 sene içerisinde bundan 10 yıl içerisinde Özel İdaresinin yıllık olarak köylere yol için ayırabildiği paranın on katı daha fazla para ayırdık. "

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin taşınması isteğine ortak tepki

Samsun Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin taşınması isteğine ortak tepki Samsun’un Çarşamba ilçesindeki sivil toplum kuruluşları, son günlerde gündeme gelen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinin merkeze taşınması tartışmalarına yaptıkları basın açıklaması ile ortak tepki gösterdi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'den Başkanlık Sistemi açıklaması

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'den Başkanlık Sistemi açıklaması AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Başkanlık Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Yeni anayasa ve başkanlık sistemi, ülkedeki kalkınma hamlesini daha da hızlandıracaktır" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı

Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir araya geldiği muhtarlara kaçak yapılaşmalara karşı hoşgörülü olunmamasını istedi.

Ordu Fatsa'da 2.5 yaşında ki çocuğu öldüresiye döven adam-video

Ordu Fatsa'da 2.5 yaşında ki çocuğu öldüresiye döven adam-video Ordu Fatsa'da 2.5 yaşında ki çocuğu öldüresiye döven adam-video. Ordu'nun Fatsa ilçesinde bayan arkadaşının 2.5 yaşında ki oğlunu restoranın çocuk oyun bölümünde öldüresiye tokatlayarak döven adamın görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.

KÖŞE YAZARLARI