• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSALA 2.5 YILDA 350 MİLYON TL YATIRIM YAPTI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2.5 yıl içerisinde kırsal kesimde yol yapım çalışmalarına 350 milyon TL para harcadıklarını açıkladı. 

07 Eylül 2016 Çarşamba 15:14
Samsun Büyükşehir Belediyesi kırsala 2.5 yılda 350 milyon TL yatırım yaptı

Samsun Haber- Samsun Büyükşehir Belediyesi kırsala 2.5 yılda 350 milyon TL yatırım yaptı. Samsun Büyükşehir Belediyesi 2.5 yıl içerisinde kırsal kesimde yol yapım çalışmaları için 350 milyon TL harcadı.

 

Samsun İl Özel İdaresi'nin kapanması sonrası Büyükşehir Belediyesine geçen kırsal kesim hizmetleri ile ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak sadece yol çalışmalarına kapanan İl Özel İdaresi'nin yıllık ayırdığı bütçenin on katı bütçe ayırdıklarına dikkat çekti.

 

 


Samsun İl Özel İdaresi'nin kapanması sonrası kırsal kesime hizmet götürme noktasında seri bir şekilde hareket ettiklerini belirten Yusuf Ziya Yılmaz,  "2.5 yıllık süreç  içerisinde biz Samsun 13 ilçesinde büyük bir değişim yarattık. Bin tane köyümüz var, yaklaşık bin tane köyün 100 tanesinin su ile ilgili problemi kaldı. Onların da sorunlarının  nedeni yakın bir alanda hijyen şartlarını yerine getiren su bulamayımışızdan. Bu köylerin  de uzaktan da olsa suyunu getireceğiz.  Biz halka söz verdik içme suyu problemi olan köy  bırakmayacağız dedik bunu yerine getireceğiz.  Kanalisazyon  konusunda da şunu düşündük. Önce büyük köylerden başlayarak bu konuda çalışıyoruz.  Bir taraftan yol denen hadiseye de farklı bir bakış  açısı getirdik. Özel İdare döneminde yapılan yolları tekrar yapıyoruz.  Karahüseyinli köyünde karayolları şartnamesine göre yol yaptık.  Ne harcadık buraya 800 bin lira para harcamışız.  Bin köyün 5 bin kilometre yolunu bu paraya nasıl  yapacağız dedik. Beton yol  yaptık. Geçtiğimiz 2.5 yıl içeresinde bin kilometre beton yol  yaptık. 5 binin 5'te birini yaptık. İki bin kilometre hastalıklı yolumuz var. 2.5 sene içerisinde bin kilometresini de yaparsak köylerin artık yol hikayesi kalmayacak.  Aşağı yukarı bin kilometre yol yaptık dedim. Bin kilometre yolun kilometresini ortalama 350 bin lira harcadıysak eğer 350 milyon TL para harcadık bu geçtiğimiz 2.5 yıl içerisinde. İl Özel İdaresi kalkmalı mı kalkmamalı mı, İl özel İdaresinin yerine Büyükşehir Belediyesi geçmeli mi geçmemeli mi bunu tartışan kişilere şunu söylemek istiyorum.  2.5 sene içerisinde bundan 10 yıl içerisinde Özel İdaresinin yıllık olarak köylere yol için ayırabildiği paranın on katı daha fazla para ayırdık. "

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportunun iptal edildiği haberleri doğru mu. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportu iptal mi edildi. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportunun iptal edildiği haberlerine İçişleri Bakanlığından yalanlama geldi.

Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu

Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu. Samsun Atatürk Parkında opera sanatçısı Ozan Özcan uğradığı silahlı saldırıda yaralanırken, senarist Arif Nas ise silahlı saldırganlar tarafından darp edildi.

Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi

Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi. Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 683 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile çeşitli kamu kurumlarından 124 kişi görevine iade edildi. İşte göreve iade edilenlerin tam listesi...

Kar yağışı İstanbul'u tekrar etkisi altına alacak

Kar yağışı İstanbul'u tekrar etkisi altına alacak Kar yağışı İstanbul'u tekrar etkisi altına alacak. İstanbul'da çarşamba günü karla karışık yağmur şeklinde başlayacak yağış, perşembe ve cuma günü kar yağışıyla etkisini sürdürecek. Kar yağışı pazar gününe kadar devam edecek.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET