• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSALA 2.5 YILDA 350 MİLYON TL YATIRIM YAPTI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2.5 yıl içerisinde kırsal kesimde yol yapım çalışmalarına 350 milyon TL para harcadıklarını açıkladı. 

07 Eylül 2016 Çarşamba 15:14
Samsun Büyükşehir Belediyesi kırsala 2.5 yılda 350 milyon TL yatırım yaptı

Samsun Haber- Samsun Büyükşehir Belediyesi kırsala 2.5 yılda 350 milyon TL yatırım yaptı. Samsun Büyükşehir Belediyesi 2.5 yıl içerisinde kırsal kesimde yol yapım çalışmaları için 350 milyon TL harcadı.

 

Samsun İl Özel İdaresi'nin kapanması sonrası Büyükşehir Belediyesine geçen kırsal kesim hizmetleri ile ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak sadece yol çalışmalarına kapanan İl Özel İdaresi'nin yıllık ayırdığı bütçenin on katı bütçe ayırdıklarına dikkat çekti.

 

 


Samsun İl Özel İdaresi'nin kapanması sonrası kırsal kesime hizmet götürme noktasında seri bir şekilde hareket ettiklerini belirten Yusuf Ziya Yılmaz,  "2.5 yıllık süreç  içerisinde biz Samsun 13 ilçesinde büyük bir değişim yarattık. Bin tane köyümüz var, yaklaşık bin tane köyün 100 tanesinin su ile ilgili problemi kaldı. Onların da sorunlarının  nedeni yakın bir alanda hijyen şartlarını yerine getiren su bulamayımışızdan. Bu köylerin  de uzaktan da olsa suyunu getireceğiz.  Biz halka söz verdik içme suyu problemi olan köy  bırakmayacağız dedik bunu yerine getireceğiz.  Kanalisazyon  konusunda da şunu düşündük. Önce büyük köylerden başlayarak bu konuda çalışıyoruz.  Bir taraftan yol denen hadiseye de farklı bir bakış  açısı getirdik. Özel İdare döneminde yapılan yolları tekrar yapıyoruz.  Karahüseyinli köyünde karayolları şartnamesine göre yol yaptık.  Ne harcadık buraya 800 bin lira para harcamışız.  Bin köyün 5 bin kilometre yolunu bu paraya nasıl  yapacağız dedik. Beton yol  yaptık. Geçtiğimiz 2.5 yıl içeresinde bin kilometre beton yol  yaptık. 5 binin 5'te birini yaptık. İki bin kilometre hastalıklı yolumuz var. 2.5 sene içerisinde bin kilometresini de yaparsak köylerin artık yol hikayesi kalmayacak.  Aşağı yukarı bin kilometre yol yaptık dedim. Bin kilometre yolun kilometresini ortalama 350 bin lira harcadıysak eğer 350 milyon TL para harcadık bu geçtiğimiz 2.5 yıl içerisinde. İl Özel İdaresi kalkmalı mı kalkmamalı mı, İl özel İdaresinin yerine Büyükşehir Belediyesi geçmeli mi geçmemeli mi bunu tartışan kişilere şunu söylemek istiyorum.  2.5 sene içerisinde bundan 10 yıl içerisinde Özel İdaresinin yıllık olarak köylere yol için ayırabildiği paranın on katı daha fazla para ayırdık. "

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

iha.com.tr neden açılmıyor? İhlas Haber Ajansı hacklandi mi?

iha.com.tr neden açılmıyor? İhlas Haber Ajansı hacklandi mi? Sabah saatlerinden itibaren İhlas Haber Ajansı'ndan haber okumak için iha.com.tr'ye girmeye çalışan vatandaşlar sorunla karşılaştı. iha.com.tr neden açılmıyor? Siteye ulaşamayan vatandaşlar iha.com.tr'ye neden ulaşamadığını merak ediyor. iha.com.tr hacklandi mi? 502 Bad Gateway hatası nedir?

Erdoğan, Bülent Arınç, Suat Kılıç, Hüseyin Çelik ile Külliye'de görüştü

Erdoğan, Bülent Arınç, Suat Kılıç, Hüseyin Çelik ile Külliye'de görüştü Erdoğan, Bülent Arınç, Suat Kılıç, Hüseyin Çelik ile Külliye'de görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye'de görüştüğü Bülent Arınç, Suat Kılıç, Zafer Çağlayan, Sadullah Ergin ve Hüseyin Çelik'ten referandumda aktif görev almalarını istedi.

Samsun'da 8 ilçede bu saatlerde elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 8 ilçede bu saatlerde elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 8 ilçede bu saatlerde elektrik kesintisi yapılacak. Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ) İl Koordinatörlüğünden yapılan açıklamaya göre Samsun'a bağlı İlkadım, Canik, Atakum, Ayvacık, Havza, 19 Mayıs, Alaçam, Bafra ilçelerinde elektrik kesintileri yapılacak.

Samsun'da Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesi iptal edildi gerginlik çıktı

Samsun'da Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesi iptal edildi gerginlik çıktı Samsun'da Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesi iptal edildi gerginlik çıktı. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kazımkarabekir TOKİ konutları ihalesinin iptal edilmesi sonrası, ihaleye girmek isteyen aileler karara tepki gösterdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET