• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CUMHURİYET MEYDANINDA DEMOKRASİ NÖBETİ: DARBE PROTESTOLARI SÜRÜYOR

Samsun Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Nöbeti: Darbe protestoları sürüyor. Samsun'da 17 Temmuz askeri darbe girişimine yönelik başlayan protestolar gece boyu sürdü. Samsunlular Cumhuriyet Meydanında 3 gündür Demokrasi Nöbeti tutuyor.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 01:42
Samsun Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Nöbeti: Darbe protestoları sürüyor

Samsun'da darbe girişimine yönelik 17 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlara çıkılması talimatını vermesi ile başlatılan Demokrasi Nöbeti bu gece 3'üncü gününde de çok sayıda vatandaşın katılımı ile devam ediyor. 

 

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Cumhuriyet Meydanında vatandaşların darbecilere karşı başlattıkları Demokrasi Nöbeti bu gecede coşku içerisinde devam ediyor. Samsun Cumhuriyet Meydanında darbecilere karşı duran vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile bu gecede sabaha kadar nöbet tutacak.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in de katıldığı Demokrasi Nöbetinde vatandaşlar Cumhuriyet Meydanına gelen mehteran takımı ile coştu. Mehteran takımının çaldığı marşlara Türk Bayraklarını sallayarak eşlik eden Samsunlular, Cumhuriyet Meydanında bir yandan da darbe girişimine ve darbecilere tepkilerini gösteriyor.

 

 

Samsun'da darbe girişimine yönelik 17 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlara çıkılması talimatını vermesi ile başlatılan Demokrasi Nöbeti bu gece 3'üncü gününde de çok sayıda vatandaşın katılımı ile devam ediyor. Samsun Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlar yanlarında bulunan ve gece yorgun düşerek uyuyan çocuklarının üzerine ise Türk Bayraklarını örtüyor.

 

İşte Samsun'da Demokrasi Nöbetinden bu gece objektiflerimize yansıyan fotoğraflar..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı

İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı İran Türk Büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığına çağırdı! Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Samsun Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin taşınması isteğine ortak tepki

Samsun Çarşamba AFB Hukuk Fakültesinin taşınması isteğine ortak tepki Samsun’un Çarşamba ilçesindeki sivil toplum kuruluşları, son günlerde gündeme gelen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinin merkeze taşınması tartışmalarına yaptıkları basın açıklaması ile ortak tepki gösterdi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'den Başkanlık Sistemi açıklaması

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'den Başkanlık Sistemi açıklaması AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Başkanlık Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Yeni anayasa ve başkanlık sistemi, ülkedeki kalkınma hamlesini daha da hızlandıracaktır" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı

Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı Yusuf Ziya Yılmaz'dan muhtarlara kaçak yapı uyarısı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir araya geldiği muhtarlara kaçak yapılaşmalara karşı hoşgörülü olunmamasını istedi.

KÖŞE YAZARLARI