• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ'DE BYLOCK İLE ŞİFRELİ MESAJLAŞAN 6 ÖĞRENCİYE DİSİPLİN SORUŞTURMASI

Samsun OMÜ'de Bylock ile şifreli mesajlaşan 6 öğrenciye disiplin soruşturması. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde FETÖ'cülerin kullandığı Bylock isimli şifreli mesajlaşma uygulamasını kullanan 6 öğrenci tespit edildi.

07 Ağustos 2016 Pazar 17:50
Samsun OMÜ'de Bylock ile şifreli mesajlaşan 6 öğrenciye disiplin soruşturması

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde FETÖ operasyonları kapsamında haklarında disiplin soruşturması başlatılan 6 öğrencinin Bylock isimli şifreli mesajlaşma sistemini kullandıkları tespit edildi.

 


Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde(OMÜ) haklarında disiplin soruşturması başlatılan 6 öğrencinin FETÖ üyeleri tarafından kullanılan Bylock isimli şifreli mesajlaşma sistemi ile irtibat kurdukları belirlendi. 


FETÖ’cülerin kullandığı Bylock nedir?


Telefon uygulaması Bylcok, arkadaşlarınızla kriptografik güvenli bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Uygulama güvenliği sağlanması için askeri seviyede şifreleme kullanılır. Arkadaşlarınızla iletişim kurarken uygulama güvenliğini sağlamak için askeri seviyede şifreleme kullanır. 
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı

Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı. Samsun'da kapatılan Feza Okulları’na yönelik FETÖ operasyonunda aranan bir kişi Sinop'ta yakalandıktan sonra tutuklandı.

Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi

Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi. İstanbul'da belediye otobüsünde şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu ilk duruşmada tahliye edildi.

Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı

Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı. Samsun'da daha önce gözaltına alınıq serbest bırakılan Aktif-Sen üyesi 3 öğretmenden 2'si FETÖ'den tutuklandı.

Samsun'da FETÖ'den aranan 4 kişi Atakum ilçesinde yakalandı

Samsun'da FETÖ'den aranan 4 kişi Atakum ilçesinde yakalandı Samsun'da Vezirköprü Cumhuriyet Savcılığı tarafından haklarında yakalama kararı çıkartılan 2’si kadın 4 kişi FETÖ operasyonunda Atakum ilçesinde yakalanarak Vezirköprü ilçesine gönderildi.

KÖŞE YAZARLARI