• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN, DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİNDE KONUŞTU

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Demokrasi ve Şehitler Mitinginde konuştu. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Yenikapı mitingi ile birlikte eş zamanlı olarak Samsun Cumhuriyet Meydanında yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitinginde konuştu.

07 Ağustos 2016 Pazar 23:24
Samsun Valisi İbrahim Şahin, Demokrasi ve Şehitler Mitinginde konuştu

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Yenikapı mitingi ile birlikte eş zamanlı olarak Samsun Cumhuriyet Meydanında yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitinginde konuştu.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen Demokrasi ve Şehitler Mitinginde 15 Temmuz'un Türkiye için yeni bir milat olarak kabul edileceğini belirterek, "Bugün buraya çıkmamızın tek nedeni sadece size teşekkür etmektir. 15 Temmuz bundan sonra Türkiye için milat olacak. 15 Temmuz’dan önce ve 15 Temmuz’dan sonra diye konuşulacak. FETÖ maalesef silahlı kuvvetlerin bir takım üniformalarını çalarak bu ülkede darbeye kalkışmış, darbenin ötesinde bu ülkeyi savaşamaz hale getirerek dış güçlerin müdahalesine hazır hale getirmek istemişlerdir. Ama siz aziz Türk milleti, ellerinizde hiçbir silah yokken sadece gömlekleriyle, tişört ve bedenleriyle tanklara çelme attılar. Helikopterlere kafa attılar ve Allah’a şükürler olsun ki biz bugün burada birlikteyiz"  dedi.

 

 

 

Cumhurbaşkanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nin Samsun ayağında vatandaşlar meydana sığmadı. 

 


Demokrasi nöbetlerinin sonuncusu, Cumhurbaşkanlığı tarafından Türkiye’nin bütün il meydanlarında yapılırken, Samsun’da Cumhuriyet Meydanı tarihi bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. İlk günkü coşkuyla meydanları dolduran vatandaşlar, ellerine aldıkları al bayraklar sallayarak, demokrasi ve milli iradeye sahip çıktılar.

 

 


Miting, protokol konuşmalarıyla başladı. İlk konuşmayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaptı. Meydanın ilk defa böyle bir kardeşlik görüntüsü sergilediğini belirten Yılmaz, “Burada artık bir demokrasi güzelliği var. Bu meydan bugüne kadar birçok siyasi amaçta kullanılmıştır ama bugün bir siyasi amaçla değil, çocuklarımızın geleceği, ülkemizin yarını, sosyal ve siyasi potansiyelimizin el ele vererek toplandığı bir meydan haline gelmiştir. 23 gündür bu meydanları dolduruyorsunuz. Hain saldırıyı lanetlemek üzere bu meydanları doldurdunuz. 15 Temmuz travmasından ülkemizi önce Allah, sonra milletimiz, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, güvenlik güçlerimiz, polisimiz ve askerlerim izden yurtseverlerle beraber hepsi el ele vererek bir daha böyle bir kalleşliği bu ülkeye kimsenin yapamayacağını destansı bir hareketle ortaya koydular. Biz sadece mazlum veya bizim gibi gelişmekte olan ülkelere değil, aynı zamanda demokrasi havariliği yapan, demokrasi konusunda burnunda kıl aldırmayan ukala bir takım ‘gelişmiş demokrasiye sahibiyiz’ diyen ülkelere de örnek olduk. Samsun Cumhuriyet Meydanı, Samsun meydanı olalı böylesine güzel bir kardeşlik fotoğrafı oluşturmamıştı. Bugün burada sadece bir demokrasi fotoğrafı değil, bir kardeşlik fotoğrafı görüyorum” dedi.


Miting, Başkan Yılmaz’ın ardından AK Parti Milletvekilleri Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, Fuat Köktaş ve Ahmet Demircan’ın konuşmaları ile devam etti. 

 “Bizi birleştirmek için bir neden yetti”


Daha sonra söz alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Türk milletini birleştirmek için sadece bir nedenin yettiğinin altını çizerek, “O gün, o gece, ailesini korur gibi meydanlara, sokaklara giden, önüne-arkasına, sağına-soluna hiç bakmadan al bayrağı dalgalandırmak için vatan sevgisiyle tankların ve kurşunların önünde duran vatan evlatları burada. O gece bizlerin darbe bilmezler dediğimiz, onlar bu konularla pek ilgilenmezler dediğimiz ama bizi bu anlamda yanıltan yiğit gençler buradalar. Bütün dünya, bu milletin yüreğini yakabileceğini, canını acıtabileceğini, gözyaşı döktürebileceğini gördü. Ama bu millete diz çöktüremeyeceğini ve boyun eğdiremeyeceğini gösterdi. Bütün dünya bunu gördü. Bu büyük milletin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. Bundan sonra bu ülkenin önünde güzel bir gelecek var. Bütün şehirlerdeki meydanlarda bütün partilere gönül vermiş vatandaşlar var. Bütün farklılıklarımız bugün birleşti. Birbirimizden ayrışmak için çok neden bulabiliriz ama bugün birleşmek için tek bir neden bize yetti. O da vatan sevgisidir. Mesele memleket meselesi ise gerisi teferruattır dedik. Biz bugün gerçek anlamda biz olduk. İnşallah Rabbim bu birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. Rabbim Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bizden ayırmasın. Herkese bu süreçte gösterdiği fedakarlıktan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 


Mitinge ayrıca Samsun Garnizon Komutan Vekili Tabip Albay Emin Karatay, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, tüm ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, iş adamları ve bürokratlar ve binlerce vatandaş katıldı. 


Miting, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yenikapı mitingine canlı bağlanmasının ardından müzik dinletisi ve demokrasi şarkılarıyla geç saatlere kadar devam etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu

Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu Akif Geniş, koyun otlatırken tarihi kilise buldu. İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Kurucuova Köyü yakınlarında koyun otlatan Akif Geniş, tesadüf eseri 2 bin yıl öncesine ait olduğu düşünülen bir kilisenin ya da hamamın tavanını buldu. Ayasuluk Tepesi olarak bilinen bölgede çocuk yaşlardan bu yana koyun otlattığını belirten Geniş, tepede eski dönemlere ait çok sayıda kalıntıyı gördüğünü söyledi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı Samsun Valisi İbrahim Şahin'in 'pasaportu iptal edildi' haberi asparagas çıktı. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportunun iptal edildiği haberleri doğru mu. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportu iptal mi edildi. Samsun Valisi İbrahim Şahin'in pasaportunun iptal edildiği haberlerine İçişleri Bakanlığından yalanlama geldi.

Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu

Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu Samsun Anıt Park'ta İzmir'den gelen opera sanatçısı silahla vuruldu. Samsun Atatürk Parkında opera sanatçısı Ozan Özcan uğradığı silahlı saldırıda yaralanırken, senarist Arif Nas ise silahlı saldırganlar tarafından darp edildi.

Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi

Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi Yeni KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi. Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 683 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile çeşitli kamu kurumlarından 124 kişi görevine iade edildi. İşte göreve iade edilenlerin tam listesi...

KÖŞE YAZARLARI

ANKET