• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN ŞIRNAK'TA GAZİ OLAN ASKERİ SAMSUN'A GETİRTTİ

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Şırnak'ta teröristlerle çıkan çatışmada yaralanarak gazi olan Murat Aytaç'ı ambulans helikopter ile Samsun'a getirtti.

01 Ekim 2016 Cumartesi 20:32
Samsun Valisi İbrahim Şahin Şırnak'ta gazi olan askeri Samsun'a getirtti

Samsun Haber- Samsun Valisi İbrahim Şahin, Şırnak'ta teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan Murat Aytaç'ı ambulans helikopter ile Samsun'a getirtti.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Şırnak'ta çıkan çatışmada yaralanan Samsunlu Murat Aytaç'ı babası Zühtü Aytaç'ın isteği üzerine Samsun'a getirtti. 


Şırnak'ta ki çatışmada yaralanan Murat Aytaç'ın babası Zühtü Aytaç, cuma namazı çıkışı Samsun Valisi İbrahim Şahin'in yanına giderek çatışmada yaralanan oğlunu Samsun'a getirmek istediklerini belirterek yardım talep etmişti. Samsun Valisi İbrahim Şahin ise üzüntülü babanın bu isteği karşısında hemen harekete geçerek Şırnak'ta tedavi gören Murat Aytaç'ın Samsun'a getirilmesi için talimat verdi.


Samsun Valisi İbrahim Şahin'in talimatı üzerine Şırnak'ta yaralanan gazi Murat Aytaç bu akşam saatlerinde Samsun'a getirilerek hem ailesine kavuştu hem de Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi altına alındı. Samsunlu gazi Murat Aytaç'ın Samsun Valisi İbrahim Şahin'in talimatı ile önce Şırnak'tan ambulans helikopter ile Gaziantep'e buradan da Ankara GATA'ya daha sonra ise Samsun'a getirildiğini öğrenildi. 

 

Öte yandan isteği Samsun Valisi İbrahim Şahin tarafından yerine getirilen Gazi J.Er Murat Aytaç'ın babası Zühtü Aytaç, "Sayın Valimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversite’sinde başta Sayın Rektör Prof.Dr. Sait Bilgiç olmak üzere evladımıza yakın ilgi gösteren herkese de teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun" dedi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Nevşehir merkezli FETÖ operasyonu: 9 şehirde 16 asker gözaltına alındı

Nevşehir merkezli FETÖ operasyonu: 9 şehirde 16 asker gözaltına alındı Nevşehir merkezli, İstanbul, Bursa, Şanlıurfa, Kilis, Antalya, Samsun, Şırnak, Mersin ve Ankara’da meslekten ihraç edilen 19 askere yönelik yapılan eş zamanlı FETÖ operasyonunda 16 kişi gözaltına alındı.

Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı

Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı Samsun'da El Bab şehidi Ramazan Taşkın'ı Çarşamba'da son yolculuğuna binler uğurladı. El-Bab'da terör örgütü DEAŞ tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen Samsun'un Çarşamba ilçesi doğumlu uzman çavuş Ramazan Taşkın'ın cenazesine binler katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan referandum kararı sonrası ilk açıklama. Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum kararı sonrası yaptığı ilk açıklamada "Birileri hala ne yaptınız ki diyor, hamd olsun. Şimdi milletim inşallah gerçek ve nihai kararı verecektir." dedi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Samsunlu asker Ramazan Taşkın toprağa verildi. Fırat Kalkanı Harekatı'nda El-Bab'da terör örgütü DEAŞ tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen 5 askerden biri olan Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın, memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET