• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SİİRT'TE İNTİHAR EDEN SAMSUNLU YARBAY LEVENT ÖNDER'İN AMCASI KONUŞTU

Darbe gecesi yaşananları gurur yaparak intihar eden Samsunlu yarbay Levent Önder'in amcası Rafet Önder, yeğeninin cenazesine protokol üyelerinin katılmamasına sitem etti.

29 Temmuz 2016 Cuma 13:49
Siirt'te intihar eden Samsunlu yarbay Levent Önder'in amcası konuştu

15 Temmuz  darbe gecesi görevli olduğu  Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığında yaşananları gurur yaparak intihar ettiği gündeme gelen  Kurmay Başkanvekili Yarbay Levent Önder'in cenazesi geçtiğimiz günlerde Samsun'un Tekkeköy ilçesinde toprağa verilmişti.


Siirt'te darbe girişimini önleyemediği için gurur yaparak intihar eden Samsunlu yarbay Levent Önder'in Tekkeköy ilçesinde ki cenazesine CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, CHP Samsun İl Başkanı  Tufan Akcagöz, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve vatandaşlar katılmıştı. 


Gurur yüzünden intihar ettiği gündeme gelen Samsunlu yarbay Levent Önder'in cenazesi geçtiğimiz günlerde askeri törenle Tekkeköy ilçesi Çırakman mahallesi Çırakman Camiinde kılanan cenaze namazının ardından toprağa verilmişti.

 

Siirt'te intihar eden Samsunlu yarbay Levent Önder'in amcası Rafet Önder

 

İntihar eden yarbay Levent Önder'in amcası emekli astsubay Rafet Önder,  ise  cenaze törenine protokol üyelerinin katılmamasının kendilerini üzdüğünü açıkladı. Samsun Kent  Haber'i ziyaret eden yarbay Levent Önder'in amcası emekli astsubay Rafet Önder, yaptığı açıklamada, "Biz aile olarak kendimizi vatana, millete ve bayrağımıza adamış insanlarız. Bu 
acı olay bizi çok rerinden sarstı. Benim yeğenim yarbay Levent Önder kendini vatanına, milletine, bayrağına adamış tam bir vatansever askerdi. Görev yaptığı birlikte hainler o kadar çoktu ki onları durdurmaya ve olayları önlemeye gücü yetmedi. O hainlerin başını ihbar edip yakalattarak vatana hizmetin en büyüğünü yaptı. Daha sonra o birlikteki emir komuta yeğenim Levent Önder'e verildi. Ancak emrindekilerin birçoğu hainlerden yana çıkınca ortamı düzeltmeye gücü yetmedi ve kendisine verilen bu kutsal görevi yapamamanın üzüntüsüyle ruhsal çöküntüye girip canına kıydı. Yarbay Levent Önder bizim ve askeri camianın nazarında şehit olmuştur. Çünki vatanı için canına kıydı" dedi.

 

Siirt'te intihar eden Samsunlu yarbay Levent Önder'in amcası Rafet Önder


Samsun Kent Haber'in gurur nedeniyle intihar eden yarbay Levent Önder'in cenaze töreni ile ilgili yayınladığı 'Hainler Değil Vatanseverler İntihar Ediyor' başlıklı görselini de çerçeveleterek iş yerine astığını aynı görseli ailesine de yaptırdığını kaydeden emekli astsubay Rafet Önder, "Yayınlamış olduğunuz o görsel aslında herşeyi anlatıyordu. Evet hainler değil vatanseverler intihar etti. Yayınlamış olduğunuz bu haber görselini gördüğümde çok etkilendim. Ve bunun için sizlere teşükkür ediyorum" diye konuştu.

 

Siirt'te intihar eden Samsunlu yarbay Levent Önder'in amcası Rafet Önder


Samsunlu yarbay Levent Önder'in cenazesine prokol üyelerinin katılmamasına da değinen Rafet Önder, şunları dile getirdi.

 

"Bu olayın başından sonuna kadar bizleri yalnız bırakmayan  CHP Milletvekili Hayati Tekin'e, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'a Merkez Komutanlığı ve askeri camiaya, CHP Samsun il Başkanı Tufan Akcagöz'e, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'e, Meclis üyesi Erkan Akyüz'e müftülüğe, tanıdık tanımadık dostlarımıza ve halkımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yaşanan bu acı olay ile ilgili ilk baştan olayı öğrenip ve gereken her türlü doğru açıklamayı yapan Siirt Valisine, evladımızı bayrağa sarıp Siirt'ten Samsun'a kadar getiren silah arkadaşlarına ve evladımızı kendi kardeşi ve evladı sayarak halen acımızı paylaşan Siirt halkınada sonsuz teşükkürlerimi sunarım. Ama söylemeden edemeyeceğim. Bu büyük acımızı yaşarken Samsun'da bir çok protokol üyesi  sivil toplum örgütlerinden hiç kimse yanımızda olmadı, acımızı paylaşmadı. Bir telefon  dahi etmediler. Ne düşündüler bilemem. Ama benim yeğenim bin vatan sever olarak canını  verdi. Bunu da devletin Siirt Valiliği bir kahraman olarak açıkladı. Aksi bir açıklama hiç bir  yerden gelmedi. Nedense Samsun halkı Siirt halkı kadar bu vatan sever evladına sahip  çıkamadı. Bütün bunları duygusallıktan söylemiş olabilirim. Beni bağışlayın. Allah başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve hükümetimize güç kuvvet versin ki bu hainler emellerine ulaşamasın."

Siirt'te intihar eden Samsunlu yarbay Levent Önder'in amcası Rafet Önder

Siirt'te intihar eden Samsunlu yarbay Levent Önder'in amcası Rafet Önder
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Sürücüler dikkat! Kaza tespit tutanakları artık cep telefonunda

Sürücüler dikkat! Kaza tespit tutanakları artık cep telefonunda Sürücüler dikkat! Kaza tespit tutanakları artık cep telefonunda. Nisan 2008'den bu yana kağıt formlarla düzenlenen kaza tespit tutanakları artık Mobil Kaza Tutanağı sayesinde akıllı telefonlara girdi.

Halkbank Yöneticisinin tutuklanmasına hükümetten bir tepki daha

Halkbank Yöneticisinin tutuklanmasına hükümetten bir tepki daha Halkbank Yöneticisinin tutuklanmasına hükümetten bir tepki daha. Adalet Bakanı Bozdağ, Halkbank Genel Müdür Yardımcı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de tutuklanmasıyla ilgili olarak "Siyasi operasyon" dedi.

Türkiye'den bir ilk! Tüm dünya 24 saat canlı izleyecek

Türkiye'den bir ilk! Tüm dünya 24 saat canlı izleyecek Türkiye'den bir ilk! Tüm dünya 24 saat canlı izleyecek. Muğla'da Tuzla Sulak Alanı'nda yaşayan 230 çeşit kuş türü, yapılacak yatırım ve düzenlemeyle internet üzerinden 24 saat tüm dünya tarafından izlenecek.

THY kabin yasağının yolcuları etkilememesi için yeni uygulama başlattı

THY kabin yasağının yolcuları etkilememesi için yeni uygulama başlattı THY kabin yasağının yolcuları etkilememesi için yeni uygulama başlattı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, 31 Mart'tan itibaren Amerika uçuşlarında laptop ve tabletlerini teslim eden yolculara uçak içinde ücretsiz wifi hizmetine başlanacağını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET