• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SURİYE SINIRINDA EVE DÖNÜŞ İKİNCİ GÜNÜNDE

Suriye'nin Cerablus Bölgesinde yaşanan iç savaş ve karışıklıklardan dolayı evlerini terk eden yüzlerce Cerabluslu evlerine geri dönüyor.

08 Eylül 2016 Perşembe 10:37
Suriye sınırında eve dönüş ikinci gününde

Karkamış Gümrük Kapısında Perşembe günü başlayan eve dönüş heyecanı ikinci gününde de devam ediyor. Çarşamba günü 11:00 itibariyle başlayan ilk geçişlerde yaklaşık 324 Cerabluslu evlerine geri döndü. Karkamış Kaymakamlığı tarafından verilen izin geçiş belgesi sınırdan geçiş yapılırken bir çok Cerabuslu dönüşlerinde yanlarına buzdolabı, çamaşır makinası, halı gibi bir çok eşyasına geri götürüyor.

 

Sabahın ilk saatlerinde sınır kapısında yoğunluk başladı. İzin Belgesi Karkamış Kaymakalığınca verilen bir çok Cerabluslu ülkelerine dönmenin heyecanını yaşıyor.


Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

İlkadım Belediyesi Mevlid Kandili Gecesi Gürbüz Camisinde özel program yapacak

İlkadım Belediyesi Mevlid Kandili Gecesi Gürbüz Camisinde özel program yapacak İlkadım Belediyesi Mevlid Kandili Gecesi Gürbüz Camisinde özel program yapacak. Samsun'un İlkadım Belediyesi 11 Aralık 2016 Pazar Mevlid Kandili Gecesinde Gürbüz Cami'nde Mevlit Kandili Özel Programı düzenleyecek.

Mevlid Kandili gecesinde okunacak dualar ve Mevlid Kandili'nin faziletleri

Mevlid Kandili gecesinde okunacak dualar ve Mevlid Kandili'nin faziletleri Mevlid Kandili gecesinde okunacak dualar ve Mevlid Kandili'nin faziletleri. Mevlit Kandili 11 Aralık 2016 Pazar günü. Mevlid Kandilinde neler yapılmalı, nasıl ibadet edilmeli, hangi dualar okunmalı. Mevlid Kandili gecesinde okunması gereken dualar ve Mevlid Kandilinin faziletleri haberimizde

Samsun SASKİ don uyarısı yaptı: Su saatlerinin donmaması için işte alınacak tedbirler

Samsun SASKİ don uyarısı yaptı: Su saatlerinin donmaması için işte alınacak tedbirler Samsun SASKİ don uyarısı yaptı: Su saatlerinin donmaması için işte alınacak tedbirler. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), beklenen soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle don uyarısı yaptı.

Veysel Eroğlu Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası projesinin tamamlandığı açıkladı

Veysel Eroğlu Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası projesinin tamamlandığı açıkladı Veysel Eroğlu Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası projesinin tamamlandığı açıkladı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yeşilırmak Havzası Peyzaj Atlası Projesi’nin tamamlandığını açıklayarak "Hazırlanan bu proje bütün sektörlere rehberlik edecek" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET