• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SURİYE SINIRINDA EVE DÖNÜŞ İKİNCİ GÜNÜNDE

Suriye'nin Cerablus Bölgesinde yaşanan iç savaş ve karışıklıklardan dolayı evlerini terk eden yüzlerce Cerabluslu evlerine geri dönüyor.

08 Eylül 2016 Perşembe 10:37
Suriye sınırında eve dönüş ikinci gününde

Karkamış Gümrük Kapısında Perşembe günü başlayan eve dönüş heyecanı ikinci gününde de devam ediyor. Çarşamba günü 11:00 itibariyle başlayan ilk geçişlerde yaklaşık 324 Cerabluslu evlerine geri döndü. Karkamış Kaymakamlığı tarafından verilen izin geçiş belgesi sınırdan geçiş yapılırken bir çok Cerabuslu dönüşlerinde yanlarına buzdolabı, çamaşır makinası, halı gibi bir çok eşyasına geri götürüyor.

 

Sabahın ilk saatlerinde sınır kapısında yoğunluk başladı. İzin Belgesi Karkamış Kaymakalığınca verilen bir çok Cerabluslu ülkelerine dönmenin heyecanını yaşıyor.


Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Akdeniz'de balon balığı kabusu büyüyor

Akdeniz'de balon balığı kabusu büyüyor Akdeniz'de balon balığı kabusu büyüyor! Mersin’de kıyıya yakın bölgelerde balıkçıların oltalarına takılan balon balıkları, tedirginliğe neden oluyor. Bulunduğu bölgede kendisinden başka tür balıkların yaşamasına izin vermeyen ve başka balıklar tarafından da tüketilemeyen balon balıklarının Akdeniz’de üremesi, diğer türlerin yok olmasının önünü açıyor.

Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı

Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı Samsun'da FETÖ'den aranan bir kişi Sinop'ta yakalanarak tutuklandı. Samsun'da kapatılan Feza Okulları’na yönelik FETÖ operasyonunda aranan bir kişi Sinop'ta yakalandıktan sonra tutuklandı.

Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi

Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi Şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edildi. İstanbul'da belediye otobüsünde şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu ilk duruşmada tahliye edildi.

Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı

Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı Samsun’da Aktif-Sen üyesi 2 öğretmen FETÖ'den tutuklandı. Samsun'da daha önce gözaltına alınıq serbest bırakılan Aktif-Sen üyesi 3 öğretmenden 2'si FETÖ'den tutuklandı.

KÖŞE YAZARLARI