• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SURİYE SINIRINDA EVE DÖNÜŞ İKİNCİ GÜNÜNDE

Suriye'nin Cerablus Bölgesinde yaşanan iç savaş ve karışıklıklardan dolayı evlerini terk eden yüzlerce Cerabluslu evlerine geri dönüyor.

08 Eylül 2016 Perşembe 10:37
Suriye sınırında eve dönüş ikinci gününde

Karkamış Gümrük Kapısında Perşembe günü başlayan eve dönüş heyecanı ikinci gününde de devam ediyor. Çarşamba günü 11:00 itibariyle başlayan ilk geçişlerde yaklaşık 324 Cerabluslu evlerine geri döndü. Karkamış Kaymakamlığı tarafından verilen izin geçiş belgesi sınırdan geçiş yapılırken bir çok Cerabuslu dönüşlerinde yanlarına buzdolabı, çamaşır makinası, halı gibi bir çok eşyasına geri götürüyor.

 

Sabahın ilk saatlerinde sınır kapısında yoğunluk başladı. İzin Belgesi Karkamış Kaymakalığınca verilen bir çok Cerabluslu ülkelerine dönmenin heyecanını yaşıyor.


Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Hüsnü Mahalli iddianamesi onaylandı: Hüsnü Mahalli'ye istenen hapis cezası belli oldu

Hüsnü Mahalli iddianamesi onaylandı: Hüsnü Mahalli'ye istenen hapis cezası belli oldu Hüsnü Mahalli iddianamesi onaylandı: Hüsnü Mahalli'ye istenen hapis cezası belli oldu. Gazeteci Hüsnü Mahalli'ye Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından 2 yıl 4 aydan, 7 yıl 5 aya kadar hapis cezası istendi.

Reina katliamcısının yeni görüntüleri yayınlandı

Reina katliamcısının yeni görüntüleri yayınlandı Reina katliamcısının yeni görüntüleri yayınlandı. Reina saldırganının eğlence mekanının içinde yaptığı katliama ait görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde saldırganın elinde flashbang'in patladığı görülüyor.

Samsun'da Porsche aracı çalınan işadamı Okay Altın'a şok silahlı saldırı

Samsun'da Porsche aracı çalınan işadamı Okay Altın'a şok silahlı saldırı Samsun'da Porsche aracı çalınan işadamı Okay Altın'a şok silahlı saldırı. Samsun'da daha önce Porsche aracı ve 450 bin TL'si çalınan işadamı Okay Altın uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.

Rota Haber'in Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıl hapis cezası istendi

Rota Haber'in Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıl hapis cezası istendi Rota Haber'in Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıl hapis cezası istendi. FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik soruşturmada Rota Haber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık için 10 yıla kadar hapis cezası istendi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET