• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SURİYE SINIRINDA EVE DÖNÜŞ İKİNCİ GÜNÜNDE

Suriye'nin Cerablus Bölgesinde yaşanan iç savaş ve karışıklıklardan dolayı evlerini terk eden yüzlerce Cerabluslu evlerine geri dönüyor.

08 Eylül 2016 Perşembe 10:37
Suriye sınırında eve dönüş ikinci gününde

Karkamış Gümrük Kapısında Perşembe günü başlayan eve dönüş heyecanı ikinci gününde de devam ediyor. Çarşamba günü 11:00 itibariyle başlayan ilk geçişlerde yaklaşık 324 Cerabluslu evlerine geri döndü. Karkamış Kaymakamlığı tarafından verilen izin geçiş belgesi sınırdan geçiş yapılırken bir çok Cerabuslu dönüşlerinde yanlarına buzdolabı, çamaşır makinası, halı gibi bir çok eşyasına geri götürüyor.

 

Sabahın ilk saatlerinde sınır kapısında yoğunluk başladı. İzin Belgesi Karkamış Kaymakalığınca verilen bir çok Cerabluslu ülkelerine dönmenin heyecanını yaşıyor.


Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

HSYK kararnamesi yayınlandı: İşte Samsun'da görev yeri değişen hakim ve savcılar

HSYK kararnamesi yayınlandı: İşte Samsun'da görev yeri değişen hakim ve savcılar HSYK kararnamesi yayınlandı: İşte Samsun'da görev yeri değişen hakim ve savcılar. HSYK'nın yayınladığı 282 ile 283 sayılı adli ve idari yargı kararnamesi ile Samsun'da görev yeri değişen ve Samsun'a atanan hakim ve savcıların isim listesi şöyle..

Gazeteci Yasemin Asa, 15 Temmuz şehitlerinin hikayelerini kitap yaptı

Gazeteci Yasemin Asa, 15 Temmuz şehitlerinin hikayelerini kitap yaptı Gazeteci Yasemin Asa, 15 Temmuz şehitlerinin hikayelerini kitap yaptı. Gazeteci Yasemin Asan, 15 Temmuz’un hemen ardından acıları taze olan ailelerle görüşerek, şehitlerin hikayelerini kitaba dönüştürdü.

2017 yılı hac ücretleri ne kadar? 2017 yılı hac başvuruları nasıl yapılır?

2017 yılı hac ücretleri ne kadar? 2017 yılı hac başvuruları nasıl yapılır? 2017 yılı hac ücretleri ne kadar? 2017 yılı hac başvuruları nasıl yapılır? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017 yılı hac ücretleri açıklandı.

iha.com.tr neden açılmıyor? İhlas Haber Ajansı hacklandi mi?

iha.com.tr neden açılmıyor? İhlas Haber Ajansı hacklandi mi? Sabah saatlerinden itibaren İhlas Haber Ajansı'ndan haber okumak için iha.com.tr'ye girmeye çalışan vatandaşlar sorunla karşılaştı. iha.com.tr neden açılmıyor? Siteye ulaşamayan vatandaşlar iha.com.tr'ye neden ulaşamadığını merak ediyor. iha.com.tr hacklandi mi? 502 Bad Gateway hatası nedir?

KÖŞE YAZARLARI

ANKET