• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SURİYE SINIRINDA EVE DÖNÜŞ İKİNCİ GÜNÜNDE

Suriye'nin Cerablus Bölgesinde yaşanan iç savaş ve karışıklıklardan dolayı evlerini terk eden yüzlerce Cerabluslu evlerine geri dönüyor.

08 Eylül 2016 Perşembe 10:37
Suriye sınırında eve dönüş ikinci gününde

Karkamış Gümrük Kapısında Perşembe günü başlayan eve dönüş heyecanı ikinci gününde de devam ediyor. Çarşamba günü 11:00 itibariyle başlayan ilk geçişlerde yaklaşık 324 Cerabluslu evlerine geri döndü. Karkamış Kaymakamlığı tarafından verilen izin geçiş belgesi sınırdan geçiş yapılırken bir çok Cerabuslu dönüşlerinde yanlarına buzdolabı, çamaşır makinası, halı gibi bir çok eşyasına geri götürüyor.

 

Sabahın ilk saatlerinde sınır kapısında yoğunluk başladı. İzin Belgesi Karkamış Kaymakalığınca verilen bir çok Cerabluslu ülkelerine dönmenin heyecanını yaşıyor.


Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı için teklifte bulunduğunu açıkladı.

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak. Gazeteci Tayfun Talipoğlu, kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Tayfun Talipoğlu için Ankara'da, Oran'daki cem evinde tören yapıldıktan sonra Kocatepe Caminde kılınacak cenaze namazı kılınacak.

Başbakan'a Binali Yıldırım ismini Alevi bir ailenin koyduğunu söyledi

Başbakan'a Binali Yıldırım ismini Alevi bir ailenin koyduğunu söyledi Başbakan'a Binali Yıldırım ismini Alevi bir ailenin koyduğunu söyledi. Başbakan Binali Yıldırım, ismini yakın komşuların olan bir alevi ailenin koyduğunu anlattı.

Kılıçdaroğlu Samsun'da konuştu: 600 milletvekili neden isteniyor ben bilmiyorum

Kılıçdaroğlu Samsun'da konuştu: 600 milletvekili neden isteniyor ben bilmiyorum Kılıçdaroğlu Samsun'da konuştu: 600 milletvekili neden isteniyor ben bilmiyorum. Samsun'a gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Anemon Otel'de muhtarlar ve dernekler yöneticileri ile yaptığı toplantıda, "600 milletvekili neden isteniyor, ben bilmiyorum. Biri bunu bana anlatsın" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET