• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

TERÖRLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜR YARDIMCISI FETÖ'DEN GÖZALTINDA

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı B.Ç. FETÖ soruşturmasından gözaltına alındı. MİT, FETÖ'cuların haberleşme uygulaması bylock şifresini kırmasının ardından 53 bin kişilik listeden Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı B.Ç.'nin çıkması şaşırttı 

22 Ağustos 2016 Pazartesi 13:07
Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı FETÖ'den gözaltında

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle MücadeleŞube Müdür Yardımcısı B.Ç., FETÖ soruşturması çerçevesinde gözaltına alındı.

 

MİT, BYLOCK ŞİFRESİNİ KIRMIŞTI

 

MİT, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgüt üyelerinin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ByLock adlı cep telefonu uygulamasının şifrelerini kırmayı başarmıştı.MİT'in çalışması ile FETÖ mensuplarının bu uygulamayı kullanarak haberleştikleri anlaşılmıştı.

 

53 BİN KİŞİLİK LİSTE OLUŞTURMUŞTU

 

MİT, bu yolla 53 bin kişilik bir liste oluşturdu. SGK yoluyla bu listedeki kamu görevlileri ayrıştırıldı.

 

B.Ç.'NİN ÇIKMASI ŞAŞIRTTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ soruşturması çerçevesinde operasyonları yürüten en önemli birimlerden biri Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü.Milliyet'in elde ettiği bilgiye göre; bu şubenin müdür yardımcısı B.Ç.'nin ByLock listesinden çıkması şaşırttı. B.Ç.'nin gözaltına alındığı ve sorgusunun yapıldığı öğrenildi.

 

B.Ç.'nin bu göreve geçen yıl atandığı belirtildi.

DİĞER HABERLER

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı

Samsun'da matematikçi Aydın Cerit'i karısı evden attı Samsun'da emekli matematikçi Aydın Cerit, hazırladığı matematik sorusunu çözene evini, arabasını ve bankadaki parasını vereceğini açıklayınca karısı tarafından evden atıldı.

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı için teklifte bulunduğunu açıkladı.

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak. Gazeteci Tayfun Talipoğlu, kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Tayfun Talipoğlu için Ankara'da, Oran'daki cem evinde tören yapıldıktan sonra Kocatepe Caminde kılınacak cenaze namazı kılınacak.

Başbakan'a Binali Yıldırım ismini Alevi bir ailenin koyduğunu söyledi

Başbakan'a Binali Yıldırım ismini Alevi bir ailenin koyduğunu söyledi Başbakan'a Binali Yıldırım ismini Alevi bir ailenin koyduğunu söyledi. Başbakan Binali Yıldırım, ismini yakın komşuların olan bir alevi ailenin koyduğunu anlattı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET