• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

TÜRKİYE'NİN TÜM DÜNYADA KABUL GÖREN BİR MARKA OLDUĞUNU BELİRTTİ

Darbe girişiminin ardından iş dünyasının temsilcileri bir araya gelirken TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, yaptığı açıklamada Türkiye'nin tüm dünyada kabul gören bir marka olduğunu belirtti

18 Temmuz 2016 Pazartesi 17:56
Türkiye'nin tüm dünyada kabul gören bir marka olduğunu belirtti

ASKON, DEİK, DTO, İSO, İSTİB, İTO, MÜSİAD, TİM ve TÜMSİAD başkanlarının katılımıyla Ceylan Otel'de düzenlenen ortak basın açıklamasında darbe girişiminin ekomomide yarattığı olumsuz etki ve bundan sonraki süreçte atılacak adımlar değerlendirildi.

 

İş dünyasının temsilcileri toplantıda tek tek söz alırken, yaşanan darbe girişiminin ardından kısa süreli olsa da bir takım sorunların yaşanabileceği ancak birlik olarak ve daha çok çalışarak bu sorunun üstesinden gelineceği mesajı verildi.

 

Toplantının ardından AjansHaber'e değerlendirmelerde bulunan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, "Türkiye bir markadır artık. Türkiye bu markasını perçinlemiştir ve tüm dünyaya bunu kanıtlamıştır, demokrasi sınavını geçmiştir. Hem iş dünyasıyla hem medyasıyla bütün medyasıyla, silahlı güçlerimizdeki geçek vatan evlatlarıyla birlikte dimdik ayakta durmuştur" ifadelerini kullandı.

 

Bugün 12 toplum kuruluş başkanlarıyla bir araya geldik ve ortak bir bildirge yayınladık. Birliğimizi beraberliğimizi koruyacağımızı, gündüz üretimi devam ettirip akşam da demokrasi nöbetine devam edeceğimizi belirttik.

 

EKONOMİDEKİ DALGALANMANIN ÖNÜNE GEÇİLDİ

Uluslararası piyasalarda Merkez Bankası’nın ve hükümetimizin yapmış olduğu ekonomik hamleler sayesinde de bu darbe girişiminin sonuçlarının ağır olmamasını sağlayacak bir takım unsurlar da geliştirildi. Bunun da ekonomiye olumlu yansıyacağını düşünüyoruz. Nitekim sabah açılan borsada da, bankalarda da bunu gördük.  Ciddi şekilde hem Merkez Bankası hem Ekonomi Bakanlığı hem de hükümetimiz büyük bir hassasiyetle en hızlı şekilde girişimde bulundular ve ekonomideki dalgalanmayı önlediler. Bu bizim için çok önemliydi. Çünkü iş dünyası huzuru, güveni ve istikrarı ister.  Dolayısıyla bununla alakalı girişimler oldukça olumluydu. Hükümetimiz bu konuda kriz masası kurarak, duruma hakim olduğunu gösterdi.  Ümit ediyoruz ki tüm bu yaşananlar kısa sürede bitecek ve kadim medeniyetimizden alacağımız güçle artık bunları atlatacağımızı düşünüyorum.

 

DAHA ÇOK ÜRETECEK, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Bundan sonraki süreç için alınacak özel önlemler içinde bilhassa Merkez Bankası’nın bankalara döviz rezervlerini açtı. Faizsiz döviz rezervleri para piyasasına istikrarı sağlamak için oldukça önemli bir adımdı. Tabi ki üretime devam edeceğiz, daha çok çalışacağız. Daha çok çalışmanın yanında birliğimizi ve beraberliğimizi daha çok gündemde tutacağız.  Dolayısıyla bunlar oluştuğu zaman da önümüzdeki sıkıntıları, engelleri daha kolay aşacağız. Yurtdışı ticaretimizle ilgili özellikle daha çok ülkelere ulaşacağız. Bu demokrasinin, halkın demokrasiye sahip çıkmasını anlatacağız. Türkiye artık bu tarz girişimlerin artık başarılı olamayacağını anlatacağız.

 

YABANCI ÜLKELERDEN TAKTİR MESAJLARI GELDİ

Bütün ülkelerden Türk halkını taktir eden mesajları bize geliyor. Bilhassa TÜMSİAD’ın yurtdışı şubelerinden destek mesajları geldi.  Özellikle yine Pakistan’dan Afganistan’dan Avrupa’dan destek mesajları geldi. Bu mesajların hepsi bize moral geldi.

 

TÜRKİYE DEMOKRASİ SINAVINI GEÇMİŞTİR

Türkiye bir markadır artık. Türkiye bu markasını perçinlemiştir ve tüm dünyaya bunu kanıtlamıştır, demokrasi sınavını geçmiştir. Çünkü Türkiye bu demokrasi sınavında bütün vatandaşlarıyla beraber çapulculara meydanı bırakmamıştır.  Hem iş dünyasıyla hem medyasıyla bütün medyasıyla, silahlı güçlerimizdeki geçek vatan evlatlarıyla birlikte dimdik ayakta durmuştur. Ancak süreç devam ediyor, gevşemeden bu önümüzdeki haftayı da atlatmamız gerekiyor.

KAYNAK:AJAS HABER

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Samsun Valiliği açıkladı: Samsun'da FETÖ'den 790 kamu personeli tutuklandı

Samsun Valiliği açıkladı: Samsun'da FETÖ'den 790 kamu personeli tutuklandı Samsun Valiliği açıkladı: Samsun'da FETÖ'den 790 kamu personeli tutuklandı. Samsun Valiliği, FETÖ soruşturması kapsamında Samsun'da tutuklanan ve gözaltına alınan kamu personeli sayısı ile ilgili bilgileri açıkladı.

14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı

14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı 14 terörist öldüren JÖH Timi mehter marşıyla karşılandı. Tunceli'de 14 teröristi öldüren Şahinler JÖH timleri karargahta mehter marşı eşliğinde coşkuyla böyle karşılandı.

Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak

Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak Jandarma araçlarından siyah plaka kaldırılacak. İçişleri Bakanlığı'na bağlanan Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı araçlar artık siyah plaka yerine turkuaz renkli plaka kullanmaya başladılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor, tramvay Salı günü ücretsiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın (28 Mart 2017 Salı) Samsun'a geliyor. SAMULAŞ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun ziyareti nedeniyle Salı günü tramvayın ücretsiz olacağını duyurdu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET