• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

TÜRKİYE'NİN TÜM DÜNYADA KABUL GÖREN BİR MARKA OLDUĞUNU BELİRTTİ

Darbe girişiminin ardından iş dünyasının temsilcileri bir araya gelirken TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, yaptığı açıklamada Türkiye'nin tüm dünyada kabul gören bir marka olduğunu belirtti

18 Temmuz 2016 Pazartesi 17:56
Türkiye'nin tüm dünyada kabul gören bir marka olduğunu belirtti

ASKON, DEİK, DTO, İSO, İSTİB, İTO, MÜSİAD, TİM ve TÜMSİAD başkanlarının katılımıyla Ceylan Otel'de düzenlenen ortak basın açıklamasında darbe girişiminin ekomomide yarattığı olumsuz etki ve bundan sonraki süreçte atılacak adımlar değerlendirildi.

 

İş dünyasının temsilcileri toplantıda tek tek söz alırken, yaşanan darbe girişiminin ardından kısa süreli olsa da bir takım sorunların yaşanabileceği ancak birlik olarak ve daha çok çalışarak bu sorunun üstesinden gelineceği mesajı verildi.

 

Toplantının ardından AjansHaber'e değerlendirmelerde bulunan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, "Türkiye bir markadır artık. Türkiye bu markasını perçinlemiştir ve tüm dünyaya bunu kanıtlamıştır, demokrasi sınavını geçmiştir. Hem iş dünyasıyla hem medyasıyla bütün medyasıyla, silahlı güçlerimizdeki geçek vatan evlatlarıyla birlikte dimdik ayakta durmuştur" ifadelerini kullandı.

 

Bugün 12 toplum kuruluş başkanlarıyla bir araya geldik ve ortak bir bildirge yayınladık. Birliğimizi beraberliğimizi koruyacağımızı, gündüz üretimi devam ettirip akşam da demokrasi nöbetine devam edeceğimizi belirttik.

 

EKONOMİDEKİ DALGALANMANIN ÖNÜNE GEÇİLDİ

Uluslararası piyasalarda Merkez Bankası’nın ve hükümetimizin yapmış olduğu ekonomik hamleler sayesinde de bu darbe girişiminin sonuçlarının ağır olmamasını sağlayacak bir takım unsurlar da geliştirildi. Bunun da ekonomiye olumlu yansıyacağını düşünüyoruz. Nitekim sabah açılan borsada da, bankalarda da bunu gördük.  Ciddi şekilde hem Merkez Bankası hem Ekonomi Bakanlığı hem de hükümetimiz büyük bir hassasiyetle en hızlı şekilde girişimde bulundular ve ekonomideki dalgalanmayı önlediler. Bu bizim için çok önemliydi. Çünkü iş dünyası huzuru, güveni ve istikrarı ister.  Dolayısıyla bununla alakalı girişimler oldukça olumluydu. Hükümetimiz bu konuda kriz masası kurarak, duruma hakim olduğunu gösterdi.  Ümit ediyoruz ki tüm bu yaşananlar kısa sürede bitecek ve kadim medeniyetimizden alacağımız güçle artık bunları atlatacağımızı düşünüyorum.

 

DAHA ÇOK ÜRETECEK, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Bundan sonraki süreç için alınacak özel önlemler içinde bilhassa Merkez Bankası’nın bankalara döviz rezervlerini açtı. Faizsiz döviz rezervleri para piyasasına istikrarı sağlamak için oldukça önemli bir adımdı. Tabi ki üretime devam edeceğiz, daha çok çalışacağız. Daha çok çalışmanın yanında birliğimizi ve beraberliğimizi daha çok gündemde tutacağız.  Dolayısıyla bunlar oluştuğu zaman da önümüzdeki sıkıntıları, engelleri daha kolay aşacağız. Yurtdışı ticaretimizle ilgili özellikle daha çok ülkelere ulaşacağız. Bu demokrasinin, halkın demokrasiye sahip çıkmasını anlatacağız. Türkiye artık bu tarz girişimlerin artık başarılı olamayacağını anlatacağız.

 

YABANCI ÜLKELERDEN TAKTİR MESAJLARI GELDİ

Bütün ülkelerden Türk halkını taktir eden mesajları bize geliyor. Bilhassa TÜMSİAD’ın yurtdışı şubelerinden destek mesajları geldi.  Özellikle yine Pakistan’dan Afganistan’dan Avrupa’dan destek mesajları geldi. Bu mesajların hepsi bize moral geldi.

 

TÜRKİYE DEMOKRASİ SINAVINI GEÇMİŞTİR

Türkiye bir markadır artık. Türkiye bu markasını perçinlemiştir ve tüm dünyaya bunu kanıtlamıştır, demokrasi sınavını geçmiştir. Çünkü Türkiye bu demokrasi sınavında bütün vatandaşlarıyla beraber çapulculara meydanı bırakmamıştır.  Hem iş dünyasıyla hem medyasıyla bütün medyasıyla, silahlı güçlerimizdeki geçek vatan evlatlarıyla birlikte dimdik ayakta durmuştur. Ancak süreç devam ediyor, gevşemeden bu önümüzdeki haftayı da atlatmamız gerekiyor.

KAYNAK:AJAS HABER

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Beşiktaş'da ki bombalı saldırıda kaç şehit kaç yaralı var, isimler belli oldu mu

Beşiktaş'da ki bombalı saldırıda kaç şehit kaç yaralı var, isimler belli oldu mu Beşiktaş'da ki bombalı saldırıda kaç şehit kaç yaralı var, isimler belli oldu mu İstanbul Beşiktaş'da Vodafone Arena stadı yakınında yaşanan bombalı saldırı olayında kaç şehit kaç yaralı var. Beşiktaş'da bombalı saldırı şehit ve yaralıların isimleri belli oldu mu.

Samsun'da Iraklı gencin korkunç ölümü: Kırılan cam boğazını kesti

Samsun'da Iraklı gencin korkunç ölümü: Kırılan cam boğazını kesti Samsun'un Atakum ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü Samsun Ek Hizmet Binası iş görüşmesi için giden Iraklı Muhammet Abdul Majeet açık sandığı kapıya kafasını çarpınca kırılan cam boğazını keserek korkunç şekilde öldü.

Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi

Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi! Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Semiha Şakir Köyü'nde köye inen kurt sürüsüne tek başına karşı koyan çoban köpeği, yakaladığı kurtlardan birini de boğarak telef etti.

Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu

Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu! Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 33 dereceye kadar düştüğü Ardahan’da, 126 bin metrekare alana sahip Çıldır Gölü’nün üzerini buz tabakası kapladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET