• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YEDAŞ 16 NİSAN REFERANDUM SEÇİMİ İÇİN SİBER SALDIRI VE ELEKTRİK KESİNTİSİ ÖNLEMİ ALDI

YEDAŞ 16 Nisan referandum seçimi için siber saldırı ve elektrik kesintisi önlemi aldı. YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, referandum seçiminin yapılacağı 16 Nisan 2017 Pazar günü için siber saldırı başta olmak üzere elektrik kesintisi olmaması için ek tedbirler aldıklarını açıkladı.

14 Nisan 2017 Cuma 19:44
YEDAŞ 16 Nisan referandum seçimi için siber saldırı ve elektrik kesintisi önlemi aldı

YEDAŞ, 16 Nisan Anayasa Değişikliği referandumu için ilave tedbirlerle, kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunmaya hazır. Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Valiliklerle koordineli çalışarak, sandık güvenliğinin sağlanması için bütün tedbirleri aldı.

 

Ek Tedbirler ve Güçlü Bir Kadro ile Referandum Günü İşimizin Başında Olacağız


Önemli bir kamu hizmeti sunduklarının altını çizen YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, referandum günü için ek tedbirleri aldıklarını belirtti. Aydınlatma tesislerinin bakım çalışmalarının büyük bir hızla tamamlandığı; olası arızalara müdahale için ekip sayılarının, tüm araç gereçlerin artırıldığı ayrıca enerji üretim ve iletim sistem dağıtım bilgilerinin bulunduğu SCADA sistemine yapılabilecek olası siber saldırılara karşı gerekli tedbirlerin alındığı bilgisini verdi. 

 

 


YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, “Seçim güvenliği için ek tedbirlerimizi aldık, saha ekiplerimizi güçlendirdik. 7/24 sürekli hizmet veren bir şirket olarak seçim günü de işimizin başında olacağız. Elektrik dağıtım hizmetinin olağan şekilde devam etmesi ve aksaklıkların önüne geçebilmek; meydana gelebilecek sorunların hızlı ve etkin yönetimi için kritik önem taşıyan dağıtım merkezimizde 24 saat esasına dayalı kriz masası oluşturduk. Ekiplerimizin görevlendirmelerini, operasyonel süreçleri oluşturduk. Ekiplerin iletişim bilgilerini TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve yerel yönetimlerle paylaştık. 5 ilde saha personel sayımızı 671’den 809’a; araç sayımızı 147’den 176’ya çıkararak güçlü ekip ve araçlarımızla hizmet veriyor olacağız.  Malzeme teminimizi yaptık. Arızalara hızlı müdahale edebilmek amacıyla her ilimizde Şebeke Yönetim Merkezi (Dispatch Center) oluşturduk ve uzman Şebeke Yönetim Operatörü (Dispatcher) ile sahaya anlık müdahale ediyor olacağız. Çağrı merkezi vardiya planlarımızı revize ederek saatlik çalışan sayısını yüzde 25; WhatsApp, BİP ve diğer sosyal mecralardan gelebilecek bildirimlerin hızlı değerlendirilmesi ve cevaplandırılması için çalışan sayımızı yüzde 30 arttırarak ulaşılabilirlik seviyemizi yükselttik.” dedi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Türkiye Korona Virüs'ten ne zaman kurtulur? Merak edilen sorunun cevabı

Türkiye Korona Virüs'ten ne zaman kurtulur? Merak edilen sorunun cevabı Korona Virüs'ten Türkiye ne zaman kurtulur? Korona Virüs tüm dünyada ölümlere neden olurken, Türkiye'de can almaya devam ediyor. Asıl soru ve merak edilen ise Covid-19 (Korona Virüs) Türkiye'den hangi tarihte, ne zaman kurtulacak..

İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı

İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı İbrahim Erkal vefat mı etti, son durumu ne: Yeni bir açıklama yapıldı.. İbrahim Erkal'ın hayatını kaybettiği yönünde yapılan bilgilendirme sonrası sanatçının hayranları büyük üzüntüye boğuldu.

Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi

Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi Samsun'da FETÖ'nün Mahrem İmamları olduğu iddia edilen 28 kişi Adliye'ye sevk edildi. Samsun'da FETÖ'nün emniyetten sorumlu mahrem imamları olduğu iddia edilen 28 öğretmen Adliye'ye sevk edildi.

Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu

Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu Samsun Bafra'da FETÖ'den tutuklu eski belediye başkanı Hadi Sezer tahliye oldu. Samsun'un Bafra ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Çetinkaya eski Belediye Başkanı Hadi Sezer, tahliye oldu.

KÖŞE YAZARLARI