• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ'IN 17 YIL ÖNCE SAMSUN'A VAAT ETTİĞİ RAYLI SİSTEM BUGÜN GERÇEK OLDU

Yusuf Ziya Yılmaz'ın 17 yıl önce Samsun'a vaat ettiği Raylı Sistem bugün gerçek oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılında yapmayı vaat ettiği tüm projeleri hayata geçirdi. 

10 Kasım 2016 Perşembe 15:43
Yusuf Ziya Yılmaz'ın 17 yıl önce Samsun'a vaat ettiği Raylı Sistem bugün gerçek oldu

Samsun Haber- Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılında yapmayı vaad ettiği tüm projeleri hayata geçirdi. 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya yılmaz bundan 17 yıl önce yani 1999 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmeden önce yapmayı vaad ettiği tüm projeleri yerine getirdi.

 

Yusuf Ziya Yılmaz, 17 yıl önce Samsun'a o yıllarda tüm dünyada yaygın ulaşım aracı olan raylı sistem 'Monorail' sözü vermişti.  Aradan geçen yıllarda ise bu sistem yeni teknolojik imkanlarla birlikte Samsun'da Raylı Sistem olarak hayata geçirildi. 

 


Yusuf Ziya Yılmaz'ın 1999 yerel seçimlerinde 'Ve Değişim Başlıyor' isimli proje kitapçığında yer alan raylı sistem vaadi o yıllarda 'Hayal, Yapılamaz, Mümkün Değil' denilerek rakipleri tarafından eleştiriliyordu. Ancak Yusuf Ziya Yılmaz, 17 yıl önce hayal ettiği raylı sistemi Samsun'la buluşturdu. 


Samsun'da Yusuf Ziya Yılmaz'ın hayalini 17 yıl önce kurduğu raylı sistem hattı şimdi Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Tekkeköy ilçesi arasında seferlerini yapıyor.

 

 


Yusuf Ziya Yılmaz'ın 17 yıl önce vaad ettiği ve yerine getirdiği projeler elbette ki Raylı Sistem ile de sınırlı değil. Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılı seçimlerinde herkesin aklına kazınan sarı renkli proje kitapçığında Yılanlıdere Çöp İstasyonu ile ilgili de 17 yıl önce vaadde bulunarak bu alanın ıslah edileceğini söylemişti. Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılı Ve Değişim Başlıyor isimli kitapçıkta, "Çöp ve atıksu sorununun çözümleri hazır! Samsunlu artık çöp koklamayacak, 'Karadeniz Atıksu Denizi' olmayacak" diyordu. Bugün ise Yılanlı Dere Çöp İstasyonu ıslah edildi ve Samsun'da denize artık atıksu gitmiyor. 

 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 1999 yılında kullandığı seçim kitapçığında ise halka şöyle sesleniyordu. 

"Biz Samsun'un yaşam kalitesini yükseltmeye, Samsun'un sahipleri olan Samsun halkına yaşanabilir bir kent yaratmaya geldik. Kararlıyız, cesuruz, inatçıyız. İşsizliği yüzde 2'ye indirmeye, Samsunlu'ya insan onuruna yakışır bir yaşam sunmaya kararlıyız. Samsun'un ekonomik sorunlarını sağlam, ayakları yere basan, iddialı projelerle yenmeye, nüfusunun dörtte biri Yeşil Kartlı olan Samsun'u parmakla gösterilecek kentler düzeyine getirmeye kararlıyız. Çöp ve kanalizasyon sorununu hemen çözüp, Samsun'u ve Karadeniz'i kurtarmaya hazırız. Trafik ve otopark sorunlarıyla nefes alamaz hale gelmiş olan Samsun sokaklarında ki tıkanıklığı en geç 2 yıl içinde açma konusunda iddialıyız. Bazılarının ölmüş olarak nitelediği Samsun'u diriltmeye hazırız! Ekibimizle, projelerimzle, deneyimimizle hazırız. Yeter ki birlik, beraberlik ve barış içinde el ele verelim. Samsun'un sahiplerine sesleniyorum. Gelin, Samsun'un kaderini birlikte değiştirelim. Buna gücümüz var ve hem de fazlasıyla"

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir?

Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi başvuruları başladı! Nasıl Bekçi olunur? Şartları nelerdir? Bekçi alımı başvuru şartları neler? Bekçi alımı başvuruları başladıBekçi alımı başvuru şartları neler merak ediliyor. Bekçi alımı başvuruları başladı. İstanbul’a lise mezunu 700 bekçi alınacak. Bekçi alımlarında KPSS şartı aranmıyor. Peki bekçi alımı başvuruları şartları neler? İşte bekçi alımı başvuruları ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken tutuklandı. Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında hakkında açılan davada verilen tahliye kararına itiraz edilen HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, Ankara'da gözaltına alındı. Baluken tutuklandı.

FETÖ'nün Paşa lakaplı darbeci astsubayı Zekeriya Kuzu duruşmada öyle şeyler söyledi ki

FETÖ'nün Paşa lakaplı darbeci astsubayı Zekeriya Kuzu duruşmada öyle şeyler söyledi ki FETÖ'nün Paşa lakaplı darbeci astsubayı Zekeriya Kuzu duruşmada öyle şeyler söyledi ki. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından menfezde yakalanan FETÖ'nün Paşa lakaplı astsubayı Zekeriya Kuzu, Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada söyledikleri ile herkesi şoke etti.

İdris Baluken, Ankara'da gözaltına alındı

İdris Baluken, Ankara'da gözaltına alındı HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET