• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ'IN 17 YIL ÖNCE SAMSUN'A VAAT ETTİĞİ RAYLI SİSTEM BUGÜN GERÇEK OLDU

Yusuf Ziya Yılmaz'ın 17 yıl önce Samsun'a vaat ettiği Raylı Sistem bugün gerçek oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılında yapmayı vaat ettiği tüm projeleri hayata geçirdi. 

10 Kasım 2016 Perşembe 15:43
Yusuf Ziya Yılmaz'ın 17 yıl önce Samsun'a vaat ettiği Raylı Sistem bugün gerçek oldu

Samsun Haber- Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılında yapmayı vaad ettiği tüm projeleri hayata geçirdi. 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya yılmaz bundan 17 yıl önce yani 1999 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmeden önce yapmayı vaad ettiği tüm projeleri yerine getirdi.

 

Yusuf Ziya Yılmaz, 17 yıl önce Samsun'a o yıllarda tüm dünyada yaygın ulaşım aracı olan raylı sistem 'Monorail' sözü vermişti.  Aradan geçen yıllarda ise bu sistem yeni teknolojik imkanlarla birlikte Samsun'da Raylı Sistem olarak hayata geçirildi. 

 


Yusuf Ziya Yılmaz'ın 1999 yerel seçimlerinde 'Ve Değişim Başlıyor' isimli proje kitapçığında yer alan raylı sistem vaadi o yıllarda 'Hayal, Yapılamaz, Mümkün Değil' denilerek rakipleri tarafından eleştiriliyordu. Ancak Yusuf Ziya Yılmaz, 17 yıl önce hayal ettiği raylı sistemi Samsun'la buluşturdu. 


Samsun'da Yusuf Ziya Yılmaz'ın hayalini 17 yıl önce kurduğu raylı sistem hattı şimdi Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Tekkeköy ilçesi arasında seferlerini yapıyor.

 

 


Yusuf Ziya Yılmaz'ın 17 yıl önce vaad ettiği ve yerine getirdiği projeler elbette ki Raylı Sistem ile de sınırlı değil. Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılı seçimlerinde herkesin aklına kazınan sarı renkli proje kitapçığında Yılanlıdere Çöp İstasyonu ile ilgili de 17 yıl önce vaadde bulunarak bu alanın ıslah edileceğini söylemişti. Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılı Ve Değişim Başlıyor isimli kitapçıkta, "Çöp ve atıksu sorununun çözümleri hazır! Samsunlu artık çöp koklamayacak, 'Karadeniz Atıksu Denizi' olmayacak" diyordu. Bugün ise Yılanlı Dere Çöp İstasyonu ıslah edildi ve Samsun'da denize artık atıksu gitmiyor. 

 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 1999 yılında kullandığı seçim kitapçığında ise halka şöyle sesleniyordu. 

"Biz Samsun'un yaşam kalitesini yükseltmeye, Samsun'un sahipleri olan Samsun halkına yaşanabilir bir kent yaratmaya geldik. Kararlıyız, cesuruz, inatçıyız. İşsizliği yüzde 2'ye indirmeye, Samsunlu'ya insan onuruna yakışır bir yaşam sunmaya kararlıyız. Samsun'un ekonomik sorunlarını sağlam, ayakları yere basan, iddialı projelerle yenmeye, nüfusunun dörtte biri Yeşil Kartlı olan Samsun'u parmakla gösterilecek kentler düzeyine getirmeye kararlıyız. Çöp ve kanalizasyon sorununu hemen çözüp, Samsun'u ve Karadeniz'i kurtarmaya hazırız. Trafik ve otopark sorunlarıyla nefes alamaz hale gelmiş olan Samsun sokaklarında ki tıkanıklığı en geç 2 yıl içinde açma konusunda iddialıyız. Bazılarının ölmüş olarak nitelediği Samsun'u diriltmeye hazırız! Ekibimizle, projelerimzle, deneyimimizle hazırız. Yeter ki birlik, beraberlik ve barış içinde el ele verelim. Samsun'un sahiplerine sesleniyorum. Gelin, Samsun'un kaderini birlikte değiştirelim. Buna gücümüz var ve hem de fazlasıyla"

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi

Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi Ardahan'da kahraman köpek kurt sürüsünü başına önledi! Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Semiha Şakir Köyü'nde köye inen kurt sürüsüne tek başına karşı koyan çoban köpeği, yakaladığı kurtlardan birini de boğarak telef etti.

Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu

Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu Ardahan'da Çıldır Gölü buz tuttu! Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 33 dereceye kadar düştüğü Ardahan’da, 126 bin metrekare alana sahip Çıldır Gölü’nün üzerini buz tabakası kapladı.

Dalgıç -20 derecede ördek için suya girdi

Dalgıç -20 derecede ördek için suya girdi Dalgıç -20 derecede ördek için suya girdi! Kars Çayı’nda kanadı kırık olarak yaklaşık 10 gündür kurtarılmayı bekleyen yeşil başlı yaban ördeği, kendisi kurtarmak için gelen dalgıcı eksi 20 derece soğukta terletti.

Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı

Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı Samsun OMÜ'ye tramvay müjdesi: Meclis raylı sistem hattı için krediyi onayladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi üyeleri, hafif raylı sistem hattının-tramvay Ondokuz Mayıs Üniversitene uzatılması ile ilgili 11 adet tren alımı ve İller Bankasından 75 milyon TL kredi kullanılmasını oy birliği ile kabul etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET