• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ'IN 17 YIL ÖNCE SAMSUN'A VAAT ETTİĞİ RAYLI SİSTEM BUGÜN GERÇEK OLDU

Yusuf Ziya Yılmaz'ın 17 yıl önce Samsun'a vaat ettiği Raylı Sistem bugün gerçek oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılında yapmayı vaat ettiği tüm projeleri hayata geçirdi. 

10 Kasım 2016 Perşembe 15:43
Yusuf Ziya Yılmaz'ın 17 yıl önce Samsun'a vaat ettiği Raylı Sistem bugün gerçek oldu

Samsun Haber- Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılında yapmayı vaad ettiği tüm projeleri hayata geçirdi. 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya yılmaz bundan 17 yıl önce yani 1999 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmeden önce yapmayı vaad ettiği tüm projeleri yerine getirdi.

 

Yusuf Ziya Yılmaz, 17 yıl önce Samsun'a o yıllarda tüm dünyada yaygın ulaşım aracı olan raylı sistem 'Monorail' sözü vermişti.  Aradan geçen yıllarda ise bu sistem yeni teknolojik imkanlarla birlikte Samsun'da Raylı Sistem olarak hayata geçirildi. 

 


Yusuf Ziya Yılmaz'ın 1999 yerel seçimlerinde 'Ve Değişim Başlıyor' isimli proje kitapçığında yer alan raylı sistem vaadi o yıllarda 'Hayal, Yapılamaz, Mümkün Değil' denilerek rakipleri tarafından eleştiriliyordu. Ancak Yusuf Ziya Yılmaz, 17 yıl önce hayal ettiği raylı sistemi Samsun'la buluşturdu. 


Samsun'da Yusuf Ziya Yılmaz'ın hayalini 17 yıl önce kurduğu raylı sistem hattı şimdi Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Tekkeköy ilçesi arasında seferlerini yapıyor.

 

 


Yusuf Ziya Yılmaz'ın 17 yıl önce vaad ettiği ve yerine getirdiği projeler elbette ki Raylı Sistem ile de sınırlı değil. Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılı seçimlerinde herkesin aklına kazınan sarı renkli proje kitapçığında Yılanlıdere Çöp İstasyonu ile ilgili de 17 yıl önce vaadde bulunarak bu alanın ıslah edileceğini söylemişti. Yusuf Ziya Yılmaz, 1999 yılı Ve Değişim Başlıyor isimli kitapçıkta, "Çöp ve atıksu sorununun çözümleri hazır! Samsunlu artık çöp koklamayacak, 'Karadeniz Atıksu Denizi' olmayacak" diyordu. Bugün ise Yılanlı Dere Çöp İstasyonu ıslah edildi ve Samsun'da denize artık atıksu gitmiyor. 

 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 1999 yılında kullandığı seçim kitapçığında ise halka şöyle sesleniyordu. 

"Biz Samsun'un yaşam kalitesini yükseltmeye, Samsun'un sahipleri olan Samsun halkına yaşanabilir bir kent yaratmaya geldik. Kararlıyız, cesuruz, inatçıyız. İşsizliği yüzde 2'ye indirmeye, Samsunlu'ya insan onuruna yakışır bir yaşam sunmaya kararlıyız. Samsun'un ekonomik sorunlarını sağlam, ayakları yere basan, iddialı projelerle yenmeye, nüfusunun dörtte biri Yeşil Kartlı olan Samsun'u parmakla gösterilecek kentler düzeyine getirmeye kararlıyız. Çöp ve kanalizasyon sorununu hemen çözüp, Samsun'u ve Karadeniz'i kurtarmaya hazırız. Trafik ve otopark sorunlarıyla nefes alamaz hale gelmiş olan Samsun sokaklarında ki tıkanıklığı en geç 2 yıl içinde açma konusunda iddialıyız. Bazılarının ölmüş olarak nitelediği Samsun'u diriltmeye hazırız! Ekibimizle, projelerimzle, deneyimimizle hazırız. Yeter ki birlik, beraberlik ve barış içinde el ele verelim. Samsun'un sahiplerine sesleniyorum. Gelin, Samsun'un kaderini birlikte değiştirelim. Buna gücümüz var ve hem de fazlasıyla"

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri

Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri Bakan Çağatay Kılıç'tan Avrupa'ya çok ağır eleştiri. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Avrupa maalesef ve maalesef ırkçılığın, ayrımcılığın sarmalına girmiş durumda. Siyasi makamlarda oturanlar bir akıl tutulmasına girmiş vaziyetteler. Avrupa bize değil de biz gidelim Avrupalılara yardımcı olalım" dedi.

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu

Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu Kangal köpeği zengin arapların yeni gözdesi oldu. Sivas kangalı almak için yoğun talepte bulunan Araplar 2005'de çıkarılan koruma altındaki ırkların yurtdışına çıkarılma yasağıyla karşılaştı.

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in pastasını yaptılar. Harbiye Askeri Müzesi'de düzenlenen Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali'nde 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in pastadan heykelini yaptılar.

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür

THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür THY'den ABD ve İngiltere yasağına karşı yeni prosedür. THY, ABD ve İngiltere uçuşlarında getirilen yasakla ilgili olarak tüm yolcuların uçak kapısına kadar elektronik eşyalarını kullanabileceğini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET