• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ BÜROKRATİK OLİGARŞİYİ ELEŞTİRDİ: BU SİSTEM BİZİ 2023 HEDEFİNE GÖTÜREMEZ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir banka kredisi için 625 ayrı imza attığını açıklayarak, "Bu sistem bizi 2023, 2053 hedeflerine götüremez" dedi.

12 Kasım 2016 Cumartesi 17:06
Yusuf Ziya Yılmaz bürokratik oligarşiyi eleştirdi: Bu sistem bizi 2023 hedefine götüremez

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir banka kredisi için 625 ayrı imza attığını açıklayarak, "Bu sistem bizi 2023, 2053 hedeflerine götüremez" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, katıldığı A Haber canlı yayınında Başkanlık Sistemi ve Yerel Yönetimler üzerine açıklamalarda bulundu.  


Yusuf Ziya Yılmaz, A Haber'de yaptığı açıklamada, bürokratik oligarşiye dikkat çekerek, "Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bir bankadan kredi talebinde bulunduk.  Bu banka bize kredi talep formlarını gönderdi. Üç dakika, beş dakika içinde imzalayıp bitireceğimi sandım. Yoruldum, dedim ki kaç tane imza attım. Saydırdım tam  625 imza atmışım. Böyle bir güvensizliğe dayalı bir sistemin Türkiye'nin hedefi olan 2023'e götürme şansı yok. Kafalarında değişmesi lazım" dedi.

 


Türkiye'de şuan sistemin sağlık ve senkronize bir şekilde çalışmadığını bu konuda yaşanan sorunun had safhada olduğunu kaydeden Yusuf Ziya Yılmaz,  "İstanbulda bir kamu kurumunda işiniz olsa rutin  bir bürokratik işleminiz olsa hemen bir arkadaşınızı ararsınız orada bir tanıdığınız varmı  diye sorarsınız. Oraya bir tanıdıkla gitmek zorunda hissedirsiniz kendinizi. Çünki sistem  kendi misyonunu üstlenmiş tıkır tıkır çalışan bir sistem değildir.  Mutlaka bir yerden emir alan bir talimat alması gereken bir sistemdir.  O zaman bu sistemin bütün iç çelişkilerinin rafine edildiği bir sisteme ihtiyaç var. Büyükşehir Belediyesi olarak bir bankadan kredi talebinde bulunduk. Bu banka bize kredi talep formlarını gönderdi. Üç dakika beş dakika içinde imzalayıp bitireceğim sandım. Yoruldum dedim ki kaç tane imza attım diye sordum. 625 imza atmışım. Böyle bir güvensizliğe dayalı bir sistemin Türkiye'nin hedefi olan 2023'e 2053'e götürme şansı yok. Kafalarında değişmesi lazım. Sadece bürokrasi hazretlerinin değil kafalarında bu yeni anlayışla modifiye olması lazım.  Yerel yönetimler bana göre en çabuk sonuca gidilen yönetimlerdir. Verimliliği en isabetli olan kuruluşlardır yerel yönetimler. Başkanlık Sisteminde yerel yönetimlerin işi daha kolaylaşır. Özellikle merkezi hükümete bağlı olan bütün bürokratik akışkanlığın hızı artar. Yerelde verilen kararın Ankara'ya bağlı olan ilişkileride aynı oranda senkronize olur.  " dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti

Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti Melih Gökçek, Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı teklif etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu'na belediye başkanlığı için teklifte bulunduğunu açıkladı.

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak

Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak Tayfun Talipoğlu'nun cenaze töreni Cem Evinde yapılacak. Gazeteci Tayfun Talipoğlu, kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Tayfun Talipoğlu için Ankara'da, Oran'daki cem evinde tören yapıldıktan sonra Kocatepe Caminde kılınacak cenaze namazı kılınacak.

Başbakan'a Binali Yıldırım ismini Alevi bir ailenin koyduğunu söyledi

Başbakan'a Binali Yıldırım ismini Alevi bir ailenin koyduğunu söyledi Başbakan'a Binali Yıldırım ismini Alevi bir ailenin koyduğunu söyledi. Başbakan Binali Yıldırım, ismini yakın komşuların olan bir alevi ailenin koyduğunu anlattı.

Kılıçdaroğlu Samsun'da konuştu: 600 milletvekili neden isteniyor ben bilmiyorum

Kılıçdaroğlu Samsun'da konuştu: 600 milletvekili neden isteniyor ben bilmiyorum Kılıçdaroğlu Samsun'da konuştu: 600 milletvekili neden isteniyor ben bilmiyorum. Samsun'a gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Anemon Otel'de muhtarlar ve dernekler yöneticileri ile yaptığı toplantıda, "600 milletvekili neden isteniyor, ben bilmiyorum. Biri bunu bana anlatsın" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET