• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YUSUF ZİYA YILMAZ BÜROKRATİK OLİGARŞİYİ ELEŞTİRDİ: BU SİSTEM BİZİ 2023 HEDEFİNE GÖTÜREMEZ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir banka kredisi için 625 ayrı imza attığını açıklayarak, "Bu sistem bizi 2023, 2053 hedeflerine götüremez" dedi.

12 Kasım 2016 Cumartesi 17:06
Yusuf Ziya Yılmaz bürokratik oligarşiyi eleştirdi: Bu sistem bizi 2023 hedefine götüremez

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir banka kredisi için 625 ayrı imza attığını açıklayarak, "Bu sistem bizi 2023, 2053 hedeflerine götüremez" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, katıldığı A Haber canlı yayınında Başkanlık Sistemi ve Yerel Yönetimler üzerine açıklamalarda bulundu.  


Yusuf Ziya Yılmaz, A Haber'de yaptığı açıklamada, bürokratik oligarşiye dikkat çekerek, "Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bir bankadan kredi talebinde bulunduk.  Bu banka bize kredi talep formlarını gönderdi. Üç dakika, beş dakika içinde imzalayıp bitireceğimi sandım. Yoruldum, dedim ki kaç tane imza attım. Saydırdım tam  625 imza atmışım. Böyle bir güvensizliğe dayalı bir sistemin Türkiye'nin hedefi olan 2023'e götürme şansı yok. Kafalarında değişmesi lazım" dedi.

 


Türkiye'de şuan sistemin sağlık ve senkronize bir şekilde çalışmadığını bu konuda yaşanan sorunun had safhada olduğunu kaydeden Yusuf Ziya Yılmaz,  "İstanbulda bir kamu kurumunda işiniz olsa rutin  bir bürokratik işleminiz olsa hemen bir arkadaşınızı ararsınız orada bir tanıdığınız varmı  diye sorarsınız. Oraya bir tanıdıkla gitmek zorunda hissedirsiniz kendinizi. Çünki sistem  kendi misyonunu üstlenmiş tıkır tıkır çalışan bir sistem değildir.  Mutlaka bir yerden emir alan bir talimat alması gereken bir sistemdir.  O zaman bu sistemin bütün iç çelişkilerinin rafine edildiği bir sisteme ihtiyaç var. Büyükşehir Belediyesi olarak bir bankadan kredi talebinde bulunduk. Bu banka bize kredi talep formlarını gönderdi. Üç dakika beş dakika içinde imzalayıp bitireceğim sandım. Yoruldum dedim ki kaç tane imza attım diye sordum. 625 imza atmışım. Böyle bir güvensizliğe dayalı bir sistemin Türkiye'nin hedefi olan 2023'e 2053'e götürme şansı yok. Kafalarında değişmesi lazım. Sadece bürokrasi hazretlerinin değil kafalarında bu yeni anlayışla modifiye olması lazım.  Yerel yönetimler bana göre en çabuk sonuca gidilen yönetimlerdir. Verimliliği en isabetli olan kuruluşlardır yerel yönetimler. Başkanlık Sisteminde yerel yönetimlerin işi daha kolaylaşır. Özellikle merkezi hükümete bağlı olan bütün bürokratik akışkanlığın hızı artar. Yerelde verilen kararın Ankara'ya bağlı olan ilişkileride aynı oranda senkronize olur.  " dedi. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Emeklilere banka promosyonu ödemesi 2017 Mart ayında başlıyor

Emeklilere banka promosyonu ödemesi 2017 Mart ayında başlıyor Emeklilere banka promosyonu ödemesi 2017 Mart ayında başlıyor. Emeklilerin banka promosyonu için beklediği o tarih belli oldu. Emeklilere ne kadar banka promosyonu ödenecek. Emeklilerin banka promosyon ödemeleri 2017 Mart ayı itibari ile başlayacak..

YSK Samsun Çarşamba Havalimanını gümrük kapısı listesinden çıkarttı

YSK Samsun Çarşamba Havalimanını gümrük kapısı listesinden çıkarttı YSK Samsun Çarşamba Havalimanını gümrük kapısı listesinden çıkarttı. Samsun Çarşamba Havalimanı 16 Nisan'da yapılacak referandumda yurt dışı seçmenlerinin oy kullanabileceği gümrük kapısı listesinden YSK kararı ile çıkartıldı.

Devlet memurlarıyla ilgili terör soruşturması yapılacak

Devlet memurlarıyla ilgili terör soruşturması yapılacak Devlet memurlarıyla ilgili terör soruşturması yapılacak. Hükümet, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C kapsamında görev yapan mevcut personele 'terör' soruşturmasının önünü açtı.

THY yolcusu üzerimde bomba var diye bağırdı

THY yolcusu üzerimde bomba var diye bağırdı THY yolcusu üzerimde bomba var diye bağırdı. Türk Hava Yolları’nın (THY) Miami-İstanbul seferini gerçekleştirecek tarifeli uçağında yolculardan birinin "Üzerimde bomba var" demesi üzerine yolcu uçaktan indirilerek gözaltına alındı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET