• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SEVGİLİLER GÜNÜNDE SEVGİLİNİZE HEDİYE OLARAK NE ALABİLİRSİNİZ

Sevgililer gününde sevgilinize hediye olarak ne alabilirsiniz. 14 Şubat Sevgililer Gününde sevgilinize alabileceğiniz en güzel hediye haberimizin içindedir...

10 Şubat 2016 Çarşamba 12:56
Sevgililer gününde sevgilinize hediye olarak ne alabilirsiniz

Sevgililer gününde sevgilinize hediye olarak ne alabilirsiniz. 14 Şubat Sevgililer Gününde sevgilinize alabileceğiniz en güzel hediye haberimizin içindedir...

 

Her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür Sevgililer Günü. Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkan ve "Aziz Valentin Günü" olarak bilinen Sevgililer gününde çiftler birbirlerine hediyeler alır, kart gönderir, ya da özel bir yerde yemek yenir. Aşkın simgesi gül satışları ise bu özel günde önemli ölçüde artar. Hediyeler de tabi ki kalp şeklinde olur. Biz de sizi Sevgililer Günü'nde ne hediye alsam derdinden kurtaracak Sevgililer Günü hediyesi önerilerini hazırladık. İşte sevgilinize alabileceğiniz en güzel 14 Şubat Sevgililer Günü hediyeleri.

 

SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ

 

Evinizin giriş kapısından başlayarak odanıza kadar küçük mumlar yerleştirebilirsiniz. Birlikte çekilmiş fotoğraflarınızdan bir kolaj hazırlayabilirsiniz. Öte yandan klasik ama romantik önerilerden biri de mum ışığında yenilen yemek. İster restoranda isterseniz evde sevgilinizin en çok sevdiği yemeklerden hazırlayacağınız yemek menüsü ile sevgilinizle romantik bir akşamın tadını çıkarabilirsiniz. Eğer imkanınız varsa seyahat planları yapabilir, kısa süreli tatile çıkabilirsiniz.

 

KADINA SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYE ÖNERİSİ

 

Kadına Sevgililer Günü için düşünülebilecek en güzel hediye tabi ki çiçektir! Gerçekten de kız arkadaşa çiçek hediye etmek, bu özel günde birçok kişinin aklına gelen ilk hediye seçeneğidir. Çiçek, sevgiyi ve güzelliği en iyi şekilde temsil eden hediyedir. Yine çiçek, hem aşk ile, hem de kadınlarla özdeşleşmiş bir hediyedir. 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel olarak hazırlanmış olan 14 Şubat hatırası ürünler ile, gelecekte bu özel bugünü daha mutlu ve anlamlı bir şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiğinizin son zamanlarda çok çalıştığını düşünüyoesanız, ona mesaj ve sauna paketi satın alabilirsiniz. İsterseniz çalıştığı yere isterseniz de eve ''Seni Seviyorum'' sonu ile bir çiçek hediye edebilirsiniz. Onun için parfüm yaratıp Sevgililer Günü'nde hediye edebilirsiniz.

 

Parfümerileriden elde edeceğiniz esans kokularıyla ona parfüm yaratabilirsiniz. Kolye, küpe, bileklik gibi yanında taşıyacağı aksesuarlar satın alarak da sevgilinizi şımartabilirsiniz.

 

ERKEĞE SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ

 

Sabahları güne, kahve veya çay içmeden asla başlamayan sevdiğinize, üzerinde isminin yazılı olduğu ve son derece romantik çizgiler taşıyan Kişiye Özel Sıcak Kalp Kupa Bardak armağan edebilirsiniz! Öte yandan erkek arkadaşınıza sevgililer gününde romantik hediyeler dışında, klasik bir hediye almayı düşünüyorsanız, kemer, cüzdan gibi aksesuarlar alabilirsiniz. Aksesuar yerine, gömlek, kazak gibi giysiler de satın alabilirsiniz.

 

SEVGİLİLER GÜNÜ TARİHİ

 

14 Şubat Sevgiler Günü‘nün ilk ortaya çıkışı Roma İmparatorluğu zamanına kadar uzanmaktadır. Eski Roma’da 14 Şubat, halk için büyük önem taşıyordu. 14 Şubat günü, Roma tanrı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno’ya duyulan saygıdan dolayı tatil günüydü. Ayrıca Juno, Romalılar tarafından erkeklik ve kadınlık tanrıçası olarak da bilinmekteydi.

 

Ertesi gün, yani 15 Şubat günü ise Lupercalia Bayramı başlamaktaydı. Bu bayram gençler için büyük önem taşıyordu. Yaşantıları keskin kurallar ile sınırlandırılmış bu gençler, sadece bu bayram süresince bile olsa birbirlerinin eşleri oluyorlardı. Hangi bayanın, hangi erkek ile bir çift oluşturacağı ise eski bir gelenek olan ve Lupercalia Bayramı’nın arife günü yapılan bir kura ile belli olmaktaydı. Genç kızlar isimlerini kağıt parçalarının üzerine yazıp bir kavanoza bırakıyorlardı. Erkekler ise kavanozdan bu kağıtları bir bir çekerek üzerinde hangi kızın ismi yazıyorsa o kız ile bayram eğlenceleri boyunca beraber oluyorlardı. Bu arkadaşlıklar, birbirine aşık olan çiftler için bayram süresinin dışına taşıp genellikle evlilik ile son buluyordu.


2. Claudius, Roma’yı kendi sert kuralları ile zalimce yöneten bir imparatordu. Onun için en önemli sorun; savaşacak asker bulamamaktı. Bu durumun tek sebebini ise Romalı erkeklerin ailelerini ve aşklarını bırakmak istememeleri olarak görmekteydi. Bu yüzden Roma’daki nişan ve evlilik yasaklandı. Aziz Valentine de aynı devirde Roma’da yaşayan bir papazdı. Kendisi gibi papaz olan Aziz Marius ile beraber yasağa rağmen çiftleri gizlice evlendirmeye devam etti. İmparator bir süre sonra bu durumun farkına vardı. Valentine hemen tutuklandı ve yaptıklarının cezası olarak dövülerek öldürüldü. Milattan sonra 270 yılının 14 Şubat günü Hıristiyan şehitliğinde toprağa verildi.

 

Hıristiyan Kilisesi’nin ilk kurulduğu yıllarda hizmet veren papazlar, gençlerin isimlerinin azizlerle birlikte anılmasını istedikleri için Lupercalia Bayramı’nın başladığı günü Aziz Valentine Günü (Valentine’s Day) olarak kutlamaya başladılar. O günden beri her yılın 14 Şubat günü, Sevgililer Günü olarak kutlanmaya devam ediyor. Yeryüzünde kadın ve erkek beraber olduğu sürece de kutlanmaya devam edecek gibi görünüyor. Yıllar ilerledikçe 14 Şubat, sevgililerin birbirlerine aşk mesajları yolladığı, sevgiliye hediye alınan bir gün haline geldi. Bununla beraber Aziz Valentine de bütün sevenlerin koruyucu azizi haline geldi.

Kaynak: Ajanslar

DİĞER HABERLER

Anne diye bağıran 4 günlük kuzu-video haber

Anne diye bağıran 4 günlük kuzu-video haber Anne diye bağıran 4 günlük kuzu-video haber. Erzurum'un Yakutiye ilçesinde ölmek üzere olan annesinin karnından sağ çıkartılan 4 günlük yetim kuzu, anne diye bağırıyor. Anne diye bağıran kuzunun videosu

Cuma mesajları whatsapp en güzel cuma günü mesajlar dini cuma mesajları 23 Aralık 2016 Cuma

Cuma mesajları whatsapp en güzel cuma günü mesajlar dini cuma mesajları 23 Aralık 2016 Cuma Cuma mesajları whatsapp en güzel cuma günü mesajlar dini cuma mesajları 23 Aralık 2016 Cuma. Cuma günü( Cuma namazı) için en güzel ve en mübarek mesajları sizler için hazırladık. Cuma mesajlarını dostlarınıza ve sevdiklerine göndererek dualarını ve iyi dileklerinizi iletebilirsiniz.

Trabzon’da son 10 yılda 6 bin 91 evli çift boşanarak ayrıldı

Trabzon’da son 10 yılda 6 bin 91 evli çift boşanarak ayrıldı Trabzon’da son 10 yılda 6 bin 91 evli çift boşanarak ayrıldı. Trabzon'da boşanan evli çift sayısı. Trabzon'da yıllara göre boşananların sayısı. Trabzon’da son 10 yılda boşanarak yaşamlarını ayıran çift sayısının 6 bin 91 olduğu açıklandı.

Ahmet Kaya'nın bugün 16.ölüm yıl dönümü: Ahmet Kaya anılıyor

Ahmet Kaya'nın bugün 16.ölüm yıl dönümü: Ahmet Kaya anılıyor Ahmet Kaya'nın bugün 16.ölüm yıl dönümü: Ahmet Kaya anılıyor. Ahmet Kaya kimdir. 16 Kasım 2000 tarihinde hayata veda eden Ahmet Kaya neden öldü. Ahmet Kaya ölümünün 16'ıncı yılında sevenleri tarafından anılıyor. Ahmet Kaya'nın hayat hikayesi..

KÖŞE YAZARLARI

ANKET