• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

DERSHANE VE DİKTATÖRLÜK

25 Kasım 2013 Pazartesi 02:02

Milli eğitim ve sınav sistemini hükümete geldiği günden beri;plansız proğramsız bir şekilde zamanlı zamansız değiştirerek çocuklarımızın ve bizlerin kafası karıştıran AKP şimdi de cemaatle dershaneler hususunda karşı karşıya gelmiş durumda bakalım cemaatin mi AKP'nin mi kafası karışıp midesi bulanacak? 

Hükümet tüm okullarda eksik kadro öğretmenlerini tamamlamadan, 20 kişilik derslikleri yapmadan niye dershaneleri kapatmak istiyor? Acaba cemaat dershanelerinde yetişen dün din kardeşim ve yaradılanı yaradan dan ötürü seviyorum dediği hizmet erleriyle Recep Tayyip ERDOĞAN neyin kavgasını yapıyor?

28 Şubat sürecinde dahi kapatılmayan ve bu kadar gündeme gelmeyen dershaneler niçin bu günlerde bu kadar gündemde hiç düşündünüz mü? Cemaatin bu sektördeki payı yüzde 25 iken bu kavganın sebebi ne olabilir?

Neymiş efendim yoksul kesimin çocukları dershaneye gidiyormuş ve aileler para ödemede zorlanıyormuş, devlet okulundaki öğretmenlerin yetiştirdiği başarılı öğrencilere dershaneler sahip çıkıyormuş. Sormazlar mı adama aileler devlet okulunda açılan kurslara da para ödüyor diye..

Hükümet olarak 2002 yılından beri her memur atamalarında imam kadrosuyla memur atayıp başka kadrolara atama yapacağına öğretmen ataması yapıp, okullarda ki sorunları giderseydin dershaneler kendiliğinden kapanıp giderlerdi...

Cemaatle Recep Tayyip ERDOĞAN kavgasının zararı; çocuklarımıza ve dershane sektöründe yüz binlerce çalışıp evine ekmek götürenlere olacaktır....
  

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI