• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

AÇMA KAPAMA PARALARI ELEKTRİK GİBİ ÇARPIYOR

27 Kasım 2013 Çarşamba 20:44

Hükümet bu günlerde maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın üzerinden, 'dershane paraları yük oluyor' bahanesini ilk sıraya koyarak dershaneleri kapatmak istiyor.
  
Şimdi gelelim elektrik şirketlerinin uygulamalarına, ev aboneliği için 200 TL iş yeri aboneliği alırken de 300 TL güvence bedeli ödüyoruz.

Bir faturamızı 10-15 gün geciktirince açma ve kapama ücreti olarak 22 TL ceza bedeli ödüyoruz. Zaten gecikme olduğunda gecikme faizi faturaya yansımasına rağmen vatandaştan alınan bu açma kapama parası neyin nesi anlayamıyoruz.
  
Güvence bedeli adı altında alınan para niçin alınmaktadır. Allah rızası için ne soran var nede bu hukuksuz durumu düzeltmek için çaba gösteren devlet yetkilisi. Aynı husus su ve doğal gaz aboneleri içinde geçerli.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yatırılmayan ve kaçak kullanım elektrik bedellerine af getiren aklı evvel hükümet yetkilileri vatandaşların soyulmasına niye engel olmamaktadır. Muhalefet bu gibi hususlarda niye gündem yaratmamaktadır.

Acaba şu yerel seçimlerde bile akıl almaz paraların konuşulduğu reklam tanıtım ve seçim giderlerini sermaye babalarından mı temin edersiniz de sesiniz akçeli işlerde hiç çıkmaz diyet mi ödersiniz.

Niye vatandaş umrunuz da olmaz...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI