• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CUMHURBAŞKANI VETOSU VE AZİZ YILDIRIM

07 Aralık 2011 Çarşamba 15:07

 
 
Sporda şiddet yasası; kulüpler birliğinin hazırladığı taslak üzerinde çalışılarak yüce meclisimiz tarafından yasalaştırıldı. Sonrası malum emniyet teşkilatının yapmış olduğu operasyonlarla Temmuz ayından beri içimiz dışımız TFF, UEFA ve Fenerbahçe ile Aziz Yıldırım oldu.
 
Özellikle futboll dünyasında akıl almaz paralar dönerken, hepimizin kafasını sarhoş eden ilişkiler yumağında girdaplar oluşturmaktadır. Hazırlanan yasayı Cumhurbaşkanımız'da önüne gelir gelmez inceletti ve veto edip yüce meclisimize 'tekrar gözden geçirin' diye gönderdi...
 
Hemen mecliste gurubu bulunan AKP, CHP ve MHP toplumun taleplerine bakmadan, enine boyuna değerlendirme yapmadan, yasayı olduğu gibi tekrar Cumhurbaşkanımıza göndereceklerini açıkladılar.
 
Paranın çok döndüğü bu sektörün işini IŞIK hızıyla hallediyorlar. Halkımızın bir dünya sorunları varken; sporda şike, şiddet yasasından tutuklananları kurtarmak için ışık hızıyla kanun çıkartanları, vicdanı muhasebeye davet ediyorum. Bu ülkede yapanın yanına kalmadığı yasalar çıksın derken daha da kötüye giden yasalara çanak tutanlar, toplumda namuslu ve dürüstçe yaşamak isteyen insanların tepkilerine kulaklarını neden tıkarlar niye duymamazlıktan gelirler???
 
Çünkü bizleri Millet olarak alıştırdılar, neme lazımcı, bananeci olmaya, bana dokunmayan yılan bin yaşasın,ite dolanmaktansa çalıyı dolanmaya diye ağzımıza sakız yaptılar. Sonucunda Cumhurbaşkanımız yıllardır her önüne gelen yasayı onaylarken, bu yasada toplumun tepkilerine kulak verip yasayı geri çevirmesi hem olumlu hemde daha önceki yasaları jet hızıyla onaylamasıda bir o kadar düşündürücü değil mi?
 
Örnek 2-B orman arazileri yasası.. Vakıflar yasası...
   
Toplumun refah ve mutluluğu için, gelir dağılımı adaletini sağlayacak en BABA yasaları siyasetçilerin hazırlaması dileğiyle.......

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI