• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GAZİLER GÜNÜ VE TİMSAH GÖZYAŞLARI

20 Eylül 2012 Perşembe 01:31

Dün Gaziler Günüydü..
 
19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik ünvanı verilmesi ve hani tek tük vefat ettikçe 'aaaaaaaaaaaaa' Kurtuluş Savaşı gazimiz dediğimiz.
 
Dün nesilleri az kalan Kore ile birçok çileyle hayatına devam etmeye çalışan Kıbrıs gazilerimizin günüydü. Açılım saçılım yapılsada, OHAL kaldırılsada, TRT de resmi dilimize rakip kürtçe yayın yapılsada, seçmeli derslere kürtçe konulsada, üniversitelere kürtçe bölümleri açılsada, Samsun ünversitesinin ve İlkadım ilçesinin HİZMET işlerini doğu ve güneydoğu illerinin şirketleri yapsada, yinede elinde silahla hak arayan hainlerle mücadelede sağ kalan, uzvunu kaybeden bin bir dertleri olan GAZİLERİMİZİN günüydü.....
 
Davulla zurnalarla Habur'da savcısı ve hakimiyle hazır kıta karşılanan, son günlerde azdıkça azan bölücülerle mücadelede yaralanan vatan evlatlarının günüydü. Oslo da masabaşında elebaşlarıyla pazarlık yapılan, dağda ki hainlerle mücadele ederken kollarını, bacaklarını vatan için kaybeden ASKER ve POLİS GAZİLERİMİZİN günüydü.
 
Özel okullarda ve dersanelerde yüzde 3 oranında Şehit ve Gazi çocuğu okutma zorunluluk olmasına rağmen Valilikçe sıkıntıları çözülemeyen GAZİLERİN günüydü.
 
Aileden Sorumlu Bakan'a, haklarında iyileştirmeler yapılması için yalvar yakar dertlerini anlatmaya çalışan GAZİLERİMİZİN günüydü.
 
Samsun ilinde 4 yıldır Gaziler gününde; şehit olan silah arkadaşlarını şehitlikte ziyaret etmek için programa dahil ettiren Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin çelenginin konulmadığı, şehitlik ziyaretinin olmadığı GAZİLER günüydü.
 
SAKATLANMA DURUMUNA göre 1'nci ve 6'ncı dereceye kadar sınıflandırılan; 5'nci ve 6'ncı derece olanların GENELKURMAY ziyaretinden çıkarılan GAZİLERİMİZİN günüydü.
 
Vazife malulu arkadaşlarımzın kartlarında GAZİ yazmadığı için Samsun Büyükşehir Belediyesi'nce su indirim hakkı elinden alınan GAZİLERİMİZİN günüydü.
  
Yarınlar ne getirir bilinmez neme lazımcı olunmaması dileğiyle. Kahraman gazilerimize saygılar sunar, timsah gözyaşları dökenleri de vicdana davet ederim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI