• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

İÇİŞLERİ BAKANI VE SAMSUN

19 Aralık 2013 Perşembe 16:27

17 Aralık sabahı gözlerimi açtım; haber kanalları curcuna olmuş. Alt yazılar üst yazılar, ünlü mü ünlü adamların çocukları, çok değerli iş adamları, bürokratlar, siyasetçilerin yakınları gözaltına alınmış.

Hakan ŞÜKÜR'ün vekillikten istifası ve yerel seçim gündemi güme gitti.

Cemaat ile hükümet kavgası adam akıllı başladı. Borsa, döviz ve faiz odaklı ekonomimiz de hemen vatandaşlarımızın cebini yakmaya başladı.

Gelelim İçişleri Bakanı ve Samsun meselesine..

2001 yılında Tunceli ilinden tayin edilerek  Samsun İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube bünyesinde görevime başladım. Kısa sürede işlerimize yoğunlaştık sırasıyla KOK kömürü(Kanseröjen madde taşıyan ABD kok diye geçer) yolsuzluğu, büyük çaplı yapılan mazot kaçakçılığı, silah kaçakçılığı, esrar ve afyon sakızı ve kara para aklama ile tefecilik olayları derken Samsun ili ve bürokratlarının iç yüzüyle tanıştık.

Yakın zamanlarda da gümrükten kaçak mazot yakaladık diye haber yapılan kaçakçılık olayını 2002 yılında ilk işlemini bizler yaptık ve kaçakçılara yardım eden en alt seviyeden en üst seviyeye devlet memurları vardı.

Demek ki  yıl 2002 ve 2013 sistem aynı devam ediyor. Kişiler ve roller değişiyor.

Sonrasında Bafra ve Çarşamba ovasındaki kum ocaklarında köylere hizmet götürme birliği adı altında yolsuzluk yapıldığı haberleri kulağımıza geldi. Küçük bir araştırma ile zamanın jandarma komutanı ve zamanın Valisi şimdinin İçişleri Bakanı Muammer GÜLER'in de dolaylı ve direk olarak bu usulsüzlüğün içinde olduğunu tespit ettik.

Kum ocaklarındaki yolsuzluk 147 milyon TL eski parayla 147 trilyonluk rakamlar dolanıp durdu.

İlk etapta Bafra Kaymakamıyla ilgili soruşturma açılmak istendi sonrasında İçişleri Bakanlığından müfettişler geldi. Olay uzadı da uzadı..

Siyasetçiler değilde benim güzel ülkemde deli kanlı, dürüst, samimi işini seven 81 ilimizde, İşini adam gibi yapan bir Emniyet Müdürü, bir Jandarma Komutanı bir Başsavcı bir'de Vergi Dairesi Başkanı olsun kimsenin aklından yolsuzluğun Y'si bile geçmez geçemez.

Biz 2002 yılında, adam gibi işimizi yapabilseydik bugün İçişleri Bakanının oğlu da gözaltına alınmazdı.

adamım ben

adnan adıyaman
20 Aralık 2013 Cuma 15:50

milli gazete nerede? bizim milli gazetemiz samsun kent haber Bak emniyet müdürü yapmış tespit Orhan İnce kaç yer değiştirmişler.. yazının içeriğini iyi kavrayın lütfen, hırsızlar haklı biz sizleri aydınlattığımız için suçlumuyuz,,

9 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

terbiyesizlik

istihbarat
20 Aralık 2013 Cuma 15:48

haddinizi aşmayın eğer yazılmış olan olay içişleri bakanlığana kadar intikal etti.kendi ailenize ve annenize kız kardeşinize iyi sahip olun

7 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

hadi ordan yalancı

ibrahim ercan
20 Aralık 2013 Cuma 09:52

bi istihbaratcı ve kendini bilmez bir savcı kastomonu cide ilcesinde bi operasyon yaptı 2007de gitte incele hep istihbaratcılar yüzünde olur ne olursa kalleş herifler ****arını bile satarlar

0 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

Necisin sen?

Hasbi ÇÖMEZ
20 Aralık 2013 Cuma 07:51

Bu tespitlerinizi ve durumları o günlerde bir MİLLİ bir gazeteye haber yaptırmak varken (ki görünen basınla alakanız var), neden şimdi YEREL bir gazetede haber yapıyorsunuz? Şimdi bu durumda sormazlar mı? "Bu gün inandırıcılığın nerede?"

0 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

Korkaklar

abdal....
19 Aralık 2013 Perşembe 20:34

O günlerde sizde dik dursaydınız nasıl olurdu? Şimdi konuşmanın kimseye faydası olmadığı gibi sizede asla faydası olmaz sayın Adıyaman...

6 Beğendim
8 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI