• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MEBUSLARA KIYAK EMEKLİLİK SES VER CUMHURBAŞKANI

25 Aralık 2011 Pazar 15:05


 
Gece yarısı Milletin meclisinde;Milletin mebusları menfaatlerinin örtüştüğü noktada hemen birleşip kendilerine münhasır KIYAK MI KIYAK emeklilik yasasını çıkarttılar.
 
İçeriği ne derseniz koskoca 2 İKİ yıl mebusluk yapanlar emeklilik yaşını doldurunca 7 bin 500 TL YEDİBİN BEŞYÜZ TL emekli maaşı alacak.
 
Soru önergesi verilerek pirimlerini yatıramayanların da emekliliklerine kadar pirimlerini meclis ödeneğinden yatıracakları da kanun maddesine konduuuu...
 
Memura, işçiye ve emekliye yüzde 3-5 le geçiştir. Milletin temsilcisiyiz de sonrada kendi kendinize yüzde YÜZ zam yap.........
 
En iyisi vekiller hiç değişmesin ki; her seçim döneminden sonra emekli olacak mebussss sayısı artmasın. Açlık sınırında 20 milyon vatandaşımız varken bir gecede kendilerine emekli maaşını 7 bin 500 TL'cik yapan milletin temsilcisi olabilir mi?
 
Bu hükümet döneminde özelleştirme ile satılmadık işletme kalmadı. Gerekçede işçi ve memurun aldıkları maaşların gözlerine batmasıydı. İnşallah bu millet uyanırda bir gecede kendilerini düşünen MEBUSLARI özelleştirir. Özürleride kabahatlerinden büyük, neymiş efendim düğüne gidince çeyrek altın takıyorlarmış, ziyaretlerine çok gelen olduğundan yemek parası çok ödüyorlarmış.
 
Allah gözünü doyursun demekten öte ne söz söylenir. Birde terörist hamilerine emekli maaşı verilecek olması  insanımızın içini daha çok yakıyor. Gelir dağılımı adaletsizliğini düzeltecek mebuslar, vatandaşın DELİK olan cebinden çekin elinizi.
 
Sonra elinizin başına birşey gelmesin.. Sayın Cumhurbaşkanımıza da tek söz; toplum vicdanını yaralayan bu aç gözlülerin maaş adaletsizliğini dile getirmeniz dileğiyle......

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI