• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

POLİS LAHMACUN YEDİ

29 Aralık 2013 Pazar 16:05

Rüşvet, yolsuzluk, kara para aklama, hayali ihracat ile altın kaçakçılığı ve görevi kötüye kullanmak gibi suçlamalarla ilgili 17 Aralık 2013 tarihinde yapılan operasyonla 87 kişi gözaltına alınarak yapılan sorgulamalarda bakanların tosuncukları da dahil olmak 24 kişi tutuklandı.

Başbakan ilk şoku atana kadar 2 gün geçti. Belki de hayatında ilk defa kendini bu kadar yanlız ve çaresiz hissetmiştir. Hemen ilk reaksiyonda emniyet amirlerinin görevden alınmasını ve dosyada görevli Cumhuriyet Savcısına yardımcı olmak üzere 2 Savcı daha görevlendirildi.

Kim ne yaptıysa cezasını çeksin, soruşturma sonuna kadar yürüsün Savcı ve Emniyet personelimizin yanındayım diyemedi. Başbakan operasyonu yapan emniyet teşkilatı personeline "ÇETE" ve hükümetimize kirli bir operasyon yapıldı diye siyasi manevra yapmaya çoktan başladı.
  
Hatta herşeyi unutup polis ayak ayak üstüne atmış birde lahmacun söylemiş niye hırsızın üstüne gitmiş diye de açıklama yaptı.
  
Bizde soralım; Emniyet nerede? Lahmacun yemeye ve ayak ayak üstüne atmaya gitti. Savcı nerede? Soruşturmaya yardıma gelen savcı arkadaşlarına hoşgeldin partisi vermeye gitti. Emniyet Amirleri nerede? Tosuncuk oğlu cezaevinde olan eski İçişleri Bakanının atamasıyla ev eşyası toplamaya gitti.. Vah halimize ki vah.
  
Bizler vergilerle inim inim inlerken 3 liraya yapılması gereken işi 17 liraya ihale edenlerden hesap sorulacağına beyefendilerin konuştukları ve milleti yönlendirdikleri olaya bakarmısın. Polis ayak ayak üstüne attı lahmacun yedi. Kul hakkı yemedi ya!
  

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI