• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SEÇİM VE BİZ VATANDAŞLAR

14 Aralık 2013 Cumartesi 14:21

Yerel seçimler yaklaştıkça biz vatandaşlar değerlendikçe değerleniyoruz. Hayatımız boyunca konulmadığımız kadar adam ve insan yerine konuluyoruz.

Sokakta, iş yerimizde ve evimizde siyasetçiler tarafından halimiz hatırımız soruluyor ve koltuklarımız kabarıyor. Helede Cuma namazlarında ve cenaze namazlarında cemaatin en önünde edalı edalı saf tutan, sivil toplum teşkilatlarını ziyaretten bunaltan, yerel medyada reklam üstüne reklam veren, telefonlarımızı arayıp ses kayıtlarıyla kendilerini tanıtan siyasetin jönleriyle Mart ayına kadar beraber olacağız.

Biz vatandaş olarak; aaaa ne kadar güzel konuştu, çok dürüst, hemde bizden, vallahi halk adamı (Kavaklı, Çerkez veya Trabzonlu) okumuş adam gibi sözlerle ballandıra ballandıra dedikoduya başlarız.

Kimimizin 500 oyu vardır, kimimiz tüm mahalleyi bağlar kimse sözümüzden çıkmaz ve hangi başkanı istersek kazandırırız. Her aile bir iş sözü mutlaka alır. Seçim sonuna kadar verilen değer kadar oynar zıplarız vesselam. Sonrasında başlarız mızmızlanmaya 'elim kırılsaydı da oy vermeseydim' diye.

Ne oğlum, ne kızım işe girdi. Nede kadro aldı. Bak bak.. her yıl yapılan kaldırımlar sökülüp tekrar yapılır mı diye iç çekip dururuz..

İşte bugünden yarına hafızalarda kalan bu sözler.. Çok uzatmadan vatandaşlarımız adına sorarım, Büyükşehir, Atakum, Canik ve  İlkadım Belediyelerinin şuan ki borçları nedir?

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI