• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YAKIŞMADI YUSUF ZİYA YILMAZ

10 Nisan 2014 Perşembe 12:40

Belediye yasası ile, Özel İdareler belediyelerin sorumluluğuna verildi. Çalışan personeller Terme'den Vezirköprü'ye kadar ilçelerimize görevlendirmeleri yapıldı.

Özel İdare bünyesinde çalışan ve sayıları 10 kişiyi geçmeyen şehit yakınları ile gazi arkadaşlarımızda bu dağıtıma tabi tutuldular. Terme'ye Havza'ya Bafra'ya gönderildiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise şehit yakını ve gazi arkadaşlarımıza 'her yerden baskı var sizleri ayırt edemem ve merkezde görevlendiremem' diye yakınmış.

Halbu ki Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının ilgili maddesinde DEVLET ŞEHİT ve GAZİ'sini korur ve kollar der!

Devletimiz şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sosyal hayattan kopmamaları için iş hakkı tanımış ve özür durumlarına göre çalışabilecekleri bir görev verilmesi için yönerge ve yönetmelikler çıkarmıştır.

Askerlik hizmetini yaparken canını kanını VATANIN'dan BAYRAĞIN'dan ÖZGÜRLÜĞÜN'den esirgemeyen ve bu uğurda gözünü, kolunu ve bacağını kaybeden GAZİ arkadaşlarımızı ayırt edemiyorsanız, yaşayacağınız manevi zorluklarla da umarım baş edersiniz.
   
Özel İdarede çalışan GAZİLERİMİZ tek koluyla, tek bacağıyla, tek gözüyle şimdiye kadar kendilerine verilen görevleri yerine getirmiş ve bundan sonra da ellerinden geldiğince maaşlarını hak ederek çalışacaklardır.

Yıllardır kendilerine uygun Samsun merkezde bir ortam sağlayan gazilerimiz her gün protezli ayaklarla belediye otobüslerinde veya özel araçlarıyla Samsun'dan Havza'ya, Terme'ye, Bafra'ya nasıl gidip gelecekler.

Yüzlerce kişinin bulunduğu listede 10 GAZİ arkadaşımıza merkezde bir yer bulamadın mı EY BAŞKAN!

ŞEHİT yakınlarımızı ve GAZİ arkadaşlarımızı kimse hor görmesin, devlet adabı ile Şehitlik ve Gazilik maneviyatlarını yaşamaya çalışan Şehit ve Gazi arkadaşlarımızın sorunlarıyla TİMSAH GÖZ YAŞI DÖKMEDEN ilgilenilmesi dileğiyle.

Tekne gezisi yaptırır...

Hakan
11 Nisan 2014 Cuma 21:00

Dernek başkanlarına Samsunum gemisinde bir tur attırır, bir gün de balık yerler 2 de resim çektirirler olur biter. Bugüne kadar nasıl yapıldıysa yani...

13 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

SEÇİM ÖNCESİ - SEÇİM SONRASI

Sevgi ERGAN
10 Nisan 2014 Perşembe 19:51

Seçim öncesi "Gaziler bizim gazimiz, elbette gazilerimize sahip çıkacağız" diyen başkan, seçim sonrası "gaziler beni ilgilendirmez, verilen yerlere gideceksiniz" diyorsa sayın başkanın insani duygularını sorgulamak lazım. Bu gaziler devlet için vatan için askerlik yaptılar. Organlarını babalarının keyfine kaybetmediler Bu vatan için kaybettiler. Şu anda şehirde evleri ocakları, kurulu düzenleri, çocuklarının okulları var.Gazine sahip çıkamayacaksan ne işin var senin o koltukta ey başkan...

11 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI